Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mégis hogyan gondolják, hogy...

Mégis hogyan gondolják, hogy minden rajtunk múlik, mindent mi alakítunk?

Figyelt kérdés

Család, rokonok, minket körülvevő emberek, anyagi helyzet, párunk, testi betegségeink, mentális betegségeink (amiknek nem is feltétlen vagyunk tudatában, és más kellene, hogy segítsen rajtunk).



Sokszor át kellene gázolnunk valakin, cserben hagyni nekünk fontos személyt, életveszélybe vagy éhhalál közelébe sodornunk magunkat ahhoz, hogy elérjük azt, amit szeretnénk. Ezért nem érhetjük el.



Nem gondoljátok?


2018. nov. 29. 10:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nagyban meghatározza az egyén boldogulását és egész életét az a társadalmi közeg amiben él. Épp ma meszélgettünk erről egyik ismerősömmel. Például Robin Hood jómódú nemes volt egy tisztességes társadalomban, de erdőlakó volt egy tisztességtelenben. Ennyire nem csak az egyénen múlik minden.
2018. nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

rajtad áll mit hozol ki az életedből


a te életed, a te boldogságod, vagy a te börtönöd!

általában 1 cél eléréséhez több út vezet, csak ezek eltérőek egymástól, de biztosan van olyan amit szívesen járnál, még ha nehéz is


ha el akarsz érni valamit, akkor dolgozz meg érte, rajtad áll

ha kudarcot vallasz vagy sikert érsz el a te hibád és a te érdemed, nem másé!

2018. nov. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Tanulni kell!!! Tanulni tanulni tanulni!
2018. nov. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Inkabb mondjuk ugy hogy nem mindenki egyforman indul. Most hagyjuk a betegsegeket, a tobbit meg igenis be lehet folyásolni.

Peldaul kulfoldon meloztam, megsporolva minden fillert, huszonevesen lett házam. Munkatarsaim buli pia ribizlik kombo utan meg mindig alberlet.

Masik munkahelyen egy napon születtek a gyerekeink egy kollegaval. Ugyanaz a nagyfőnök, ugyanaz az érvényes törvények. En egy honap plusz szabit kaptam, ő lusta volt utanna járni, kapott egy hetet, amiből amugy is 4 nap szabad lett volna.

Van egy jo közmondás: isten ad, de nem gyurja bele a tarisznyadba.

2018. nov. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sok ismerősöm van irtó lehetetlen helyzetben, amiből csak úgy tudnának kitörni, ha egy másik ember sérülne. Illetve még akkor is csak egy másik, szintén nehéz helyzetbe jutnának.



Nekem is van olyan gondom, aminek a megoldása még rosszabb lenne, mint a gond maga.



Mentális beteg, munkásszállós ismerősöm is van, gyerek. Mégis hogyan törjön ki?

2018. nov. 29. 12:30
 6/16 anonim ***** válasza:

vannak olyan emberek akik a hajléktalanságból felküzdötték magukat eléggé


elszántság kérdése a dolog, ha akarja az ember elérheti


a saját példámból és jó pár példából az életemből tudom, hogy ez így van


és ez nem igaz, hogy nincs lehetőség, én nem keresem a lehetőségeket, de mindig szembe jönnek és inkább kihagyom őket, mert más utat akarok, de lehetőség mindig van!

persze az más kérdés, hogy valaki büszkeségből "nem megy el 5000-ért dolgozni"

az ilyen meg is érdemli, hogy ott tartson ahol

2018. nov. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ha beteg embert kell faképnél hagyni, vagy beadni valakit egy otthonba?

Vagy annyit küzdeni valamiért, hogy fizikailag belebeteszik az illető.

2018. nov. 29. 12:46
 8/16 anonim ***** válasza:
valamit valamiért, semmi nincs ingyen
2018. nov. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én egy álmomért cserben sem akarnék hagyni senkit, se begyűjteni egy krónikus betegséget.


Remélem, ha lesz gyerekem, ő se hagy egyedül pl rákosan vagy nem rak otthonba az ő álmaiért. Én se teszek ilyet másokkal.

2018. nov. 29. 12:58
 10/16 A kérdező kommentje:
Vagy hagynád meghalni a beteg párodat? Hogyan néznél tükörbe?
2018. nov. 29. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!