Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mihez kezdenétek érettségi...

Ti mihez kezdenétek érettségi nélkül?

Figyelt kérdés
2018. dec. 4. 10:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Érettségi nélkül, egyik barátom kávézót nyitott, másik pizzasütésbe kezdett kiszállitással. A harmadik, utánfutó, majd bővitett gépkölcsönzésre.
2018. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

Sürgösen megszerezném az érettségit meg rendesz szakmát és utána gondolodnék a továbbiakon.

Érettségi nélkül marad a gyári szalagmunka, a mosogatás, vagy egyéb aljamunka.

Aki érettségi nélkül "boldogul" az csak azért, mert valaki alátett megfelelö lehetöseget, anyagiakat.

2018. dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nincs érettségim viszont több nyelvet is felsőfokon beszélek.Külföldön élek,egy kis lakást bérlek,egészségesen táplálkozom,szépen öltözöm és havi szinten kb 100k ft-nak megfelelő összeget félre tudok tenni,nem alja munkából.De ha Magyarországon lennék éhen is halnék,vagy havi 160-180k ft-ból vegetálnék.Amit az első ír,azok jók érettségi nélkül is,viszont ahoz kell valamennyi kezdő tőke.
2018. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Elkezdenék dolgozni, bármit. Pl. Meki, vagy felszolgáló, nagy hiány van most belőlük és már szakképzettség sem kell. Nem rossz a pénz, csak a beosztás nem ideális. Közben pedig tanulnék estin, hogy legyen érettségim, és később valamilyen szakmát, ami érdekel és hasznos.

Nem kell megragadni egy szinte, bármikor lehet új tanulmányokba kezdeni.

2018. dec. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

Sokra mentem érettségivel. Otthon közmondás voltam, meg arufeltolto most külföldön dolgozom. Érettségit akkor hasznos csak ha tovabbtanulsz.

Csak egy érettségivél úgy jársz mint én korbemutogattam a családban, akkor nyáron elraktam az iratmappaba pihenni, azóta ott van. Legalábbis remélem, ha el is veszett az sem baj.

2018. dec. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
*közmunkás
2018. dec. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%
#3 vagyok.tényleg csak kíváncsiságból,de miért kell lepontozni?csak a tapasztalatomat írtam le a kérdéssel kapcsolatban.
2018. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
38%

7: Nem válaszoltál a kérdésre. Nem írtad le, hogy te miből élsz. Nem adtál tanácsot, hogy mit tegyen a kérdező.

Az nem releváns válasz, hogy egészségesen táplálkozol :D

2018. dec. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#1: nekem meg érettségi nélkül egyik barátom most közmunkás, a másik szalagmunkát végez, a harmadik meg pék. Bőven 100 nettó alatt keresnek.

Igen, lehet boldogulni érettségi nélkül is, és hiány van jó szakemberekből, ez is tény. Csak ahhoz kell egy szakma, amiben jó vagy, és akkor sem biztos, hogy alkalmazottnál többre viszed.

Ezek a csodaszép tündérmesék az érettségi nélkül jól menő vállalkozásba kezdő személyekről csak akkor jön be, ha van mire alapozni. Ha a faternak van zsebből tízmillája, akkor gond nélkül megoldható. Máskülönben viszont elég macerás.


Hogy mihez kezdenék? Első körben letenném az érettségit. Miért? Nem csak azért, mert ad egy tudásbeli alapot, hanem mert a tanulásnak van egyfajta közvetett, látókörbővítő hatása is.

Aztán szereznék valamilyen szakmát, és máris jobbak a kilátásaim, mint végzettség nélkül.

2018. dec. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%
#8.azt írtam le,hogy én érettségi nélkül mit csinálok,hogyan boldogulok,vagyis:külföldön dolgozom,hogy normális színvonalon tudjak élni.Azt is leírtam,hogy érettségi nélkül,Magyarországon szerintem nehezebb boldogulni,ha nincsen kezdő tőkéd,hogy vállalkozásba kezdj.szerintem ez elég pontos válasz....
2018. dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!