Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nincstelen nagyszülőnek...

Nincstelen nagyszülőnek tartós élelmiszercsomag bunkóság?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon szegeny nagymamam, anyamek nem segítenek neki, es arra gondoltam hogy olyan ajandekcsomagot kap amiben van cukor, liszt kávé, tusfürdő stb. Igen tudom, en is érzem hogy kicsit megalázónak fogja tartani ahogy ismerem. De nem fog jobb lenni a helyzete egy kulcstartotol vagy hogombtol. Mit tegyek, mi lenne a jo döntés? 😔 en ugy sajnálom, penzt is ha apam hazajon külföldről egy honapban egyszer ad neki valamennyit de hát ez nem sok minden ugye.
2018. dec. 12. 15:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Karácsonyra gondoltam ezt..
2018. dec. 12. 15:25
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp jó ötlet,ez sokkal hasznosabb mint ha valami hülyeséget vennél.
2018. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ezeket valami tényleg karácsonyi aprósággal (ami ajándéknak számít, akár egy kesztyű, sál, csoki, ilyesmit is szoktak adni az emberek, nem?) együtt adnám, így lenne hasznos is meg valami, aminek tudnak örülni is.

Csak pár ötlet: anyukámnak pl könyvet (tavaly karácsony óta próbáltam kiszedni belőle, mit olvasna el, ami még nincs meg, múlt héten sikerült :D ) és a kedvenc csokiját viszem, amire ő sajnálna költeni (meg hát nem sokkal ezelőttig meg se nagyon engedhette magának, általában csak arra költ, amire muszáj, amúgy külön kasszán vagyok szülőktől, a közelmúltig nekem se nagyon volt miből hazaadjak, de pénzt el se fogadnának pl), apukámnak meg egy jófajta szivart viszek, amit ő nem venne meg magának, de örül, ha meglepem vele.

Csak azért mesélem ezt el, hogy lásd, sok múlik ilyen apróságokon, amikre ha figyelsz, nem sül el rosszul a dolog.

2018. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem megalázó. Sok csomagban van kávé, tusfürdő meg hasonló cuccok. Ha úgy érzed számukra ez sértő akkor a lisztet kihagyhatnád, zacskó cukor helyett meg lehet kockacukor a kávéhoz csomagolva. Attól is függ mennyit szánnál rá. Lenne egy ajándékcsomag finomságokkal és mellé, nem ajándékba hanem mert tudod hogy nehéz cipelni a többkilós szatyrokat, vihetsz egy dobozt alapélelmiszerekkel. Mert csak úgy gondoltál rájuk is a karácsonyi nagybevásárlásnál.
2018. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyan, szerintem ez csodás ajándék, én a nagymamád helyében biztos pityeregnék a meghatottságtól. Esetleg vehetsz mellé kulcstartót vagy hógömböt, hogy legyen egy "ajándék" ajándék is.
2018. dec. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem bunkóság.Csak csinálj neki valami ünnepies körítést.Pl csinálj belőle egy szép ajándékcsomagot.Nem tudom, mennyit tudnál rá áldozni, de a lisztet kihagyhatod, akkor már jobban mutat a tészta,lekvár,egész szalámi, olaj, tea, kávé, kakaó, keksz félék, cukor az jó, olaj.Ezek már nem filléres termékek és tartósak ezek is.Tegyél mellé valamit, ami nem élelmiszer jellegű , pl kesztyű, könyv, stb valami ami maradandó, emlék.De érdemes lenne előtte kipuhatolni, minek örülne.De szerintem egyáltalán nem megalázó tartós élelmiszert adni.Mi régebben kaptunk, na jó, nem rokontól, hanem családsegítőtől, és örültünk neki.Bizony nagyon jól jön, amikor az embernek számolgatni kell a forintokat.

Ha nincstelen, talán örülne néhány meleg téli ruhadarabnak is, ami nektek már nem kell és új szerű, na meg jó is lenne rá esetleg.

2018. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!