Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bunkóság ha az 5 forintosokat...

Bunkóság ha az 5 forintosokat kidobom a kukába?

Figyelt kérdés
Régen nem dobtam ki, csak gyűltek a pénztárcámban, semmire nem tudtam őket használni, egy évbe összegyűl 5-10 darab, az maximum 50 forint veszteség, ennyit megér hogy legyen hely a pénztárcámban. Múltkor a teszkónál a kassza után kidobtam az ötforintost, egy öregnéni látta és elkezdett engem szidni, hogy mit képzelek magamról.
2018. dec. 19. 11:54
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
47%

Én is gyűlölöm őket. Semmi értelmük nincs, csak lehúzzák a pénztárcát.

Már ezer éve ki kellett volna őket vonni a forgalomból.

2018. dec. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
97%
Másnak az az 50 forint is pénz. Akkor már inkább dobd be egy adomány gyűjtő edénybe. Nálunk pl az OTP bankban van ilyen. Nagy üvegpersely és különféle dolgokra pl szívbeteg gyerekek segítségére lehet bele pénzt dobni. Én is szoktam mikor bemegyek a bankba. Tedd inkább oda. Vagy add az utcán egy hajléktalannak. Más nem egy zsemlét vesz bőle
2018. dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
98%

Inkább adnád oda valakinek!

Igen, amúgy ez elvi kérdés: pénz, nem megromlott étel, jó ruha stb., én sem dobom ki őket, meg a könyveket sem, inkább továbbadom, ami nem kell.

2018. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
93%

Eléggé bunkóság. Az öreg néni sem véletlenül tette szóvá. Ahol készpénzzel fizetsz, előbb-utóbb összegyűlnek az ötforintosok.

Szedd ki a tárcádból, tedd egy üvegbe, vagy dobozba, ha összejön 50 db, berolnizod, elviszed a postára, amikor amúgy is mennél és simán beváltják. De ahhoz tényleg be kell rolnizni.

2018. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Lehet van, akinek az az 5 forint hiányzik hogy meg tudjon venni valamilyen alap élelmiszert, mert olyan szinten szegény. Aki volt már szorult helyzetben és látja, hogy más mennyire nem becsüli a keveset sem, nyilván őt kellemetlenül érinthet egy ilyen jelenet.


Nyilván nem a te 50 forintod hiánya fogja a gazdaságot bedönteni, meg lehet jobb helye van inkább senkinél mint a koldusmaffiánál vagy a csövesnél akinek majd a torkán csúszik le valami pia formájában, de ezektől függetlenül minden van olyan rászoruló akinél valóban jó helye lenne 5 felesleges forintnak is, mint hogy a kukában végezze.

2018. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Adományozáshoz is gyűjtögetni kell a pénztárcámban, meg külön el kellene mennem egy adománygyűjtő helyre hogy odaadjam, amihez semmi kedvem mert úgy is ellopják az adományt pénzt.

Így sok hely a sok 10 20 50 100 200 forintostól.

A csövesek pedig úgyis elisszák a pénzt vagy a koldusmaffiáé lesz.

2018. dec. 19. 12:04
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

De ha vásárolni akarsz a boltban és öt forint még hiányzik, akkor nem kapsz semmit.Akkor ha már annyira megteheted, hogy kidobálod, miért nem rakod le egy padra, párkányra, vagy egy kéregetőnek is odaadhatod.Más lehet, hogy örülne neki.Én nem vagyok nincstelen, de akár egy öt forintosnak is tudok örülni, ha találok véletlenül.Én a keveset is megbecsülöm.

Én az aprókat egy dobozba gyűjtöm, mikor mindegyikből kigyűlt 50 db, összeszoktam rolnizni, és így számlafizetésnél be tudom adni a postán.Olyankor bizony, dühös vagyok, ha csak 1 db 5-ft os kéne, hogy meglegyen a rolni, de nincs :D

2018. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
98%
Hagyd ott a pénztárnál vagy a pulton és akkor nem húzza le a pénztárcát észlény...
2018. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
92%
Én boltban mindig úgy vásárlok, hogy 100 forintra felkerekíttetem és abból kérek vissza. A pénztárosnak is jól esik és ha 100-an megteszik egy nap, az jó pénz neki.
2018. dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

"Szedd ki a tárcádból, tedd egy üvegbe, vagy dobozba, ha összejön 50 db, berolnizod, elviszed a postára, amikor amúgy is mennél és simán beváltják. "


Erre is gondoltam, de többe kerül a papír meg a buszjegy, meg itthon sincs kedvem gyűjtögetni 5-10 évig hogy aztán berollnizzam és kapjak érte 20 perc sorban állás után 250 forintot.

2018. dec. 19. 12:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!