Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a férfiak? Mit...

Miért ilyenek a férfiak? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem tudom megérteni, miért viselkednek így a férfiak (nő vagyok). Pár példa, hogy megértsétek:

A volt férfi munkatársaim szinte mindent megcsináltak volna helyettem (nem engedtem ennek ellenére), pedig én sosem kértem őket meg semmire. Elég sokan közülük még randira is elhívott. A férfi műszakvezetőmön pedig többször észrevettem, hogy méreget, bámul és sokszor még olyan helyzeteket is okozott, amiben nagyon közel került hozzám (pl. nem engedett ki az ajtón, megigazította a sálamat, pedig simán szólhatott is volna stb.). Az új munkahelyemen ugyanez a helyzet.

Mikor múltkor vonattal utaztam , azt vettem észre, hogy a szemben ülő pasi lefényképezett és mikor szálltam le, akkor megkérdezte, hogy foglalt vagyok-e?

Az előző lakhelyemen két férfi is titokban követett. Az egyik egyszer vásárlás közben odajött hozzám és a kezembe nyomta a telefonszámát. Később az utcán lerohant és adni akart egy nagy doboz bonbont, majd virágot, de visszautasítottam őt mindig. Odáig fajult a dolog, hogy már a rendőrséggel kellett fenyegetőznöm, hogy leszálljon rólam. Az ezelőtti lakhelyemen pedig egy ismerősöm tette velem ezt. Titokban megfigyelt és még képeket is készített rólam pl. a saját udvarunkban/kertünken, a buszra várva, vagy mikor egyedül sétáltattam a kutyámat az erdő szélén. Ezeket a képeket aztán nekem elküldte és részletesen leírta, hogy akkor épp mi volt rajtam, hogy néztem ki és mit csinálna velem stb. Megszakítottam vele minden kapcsolatot.

Sokszor nagyon zavaró tud lenni, pl. ha szoknyában megyek az utcán, akkor szinte biztos, hogy az autók dudálni fognak rám, rosszabb esetben még be is szólnak.

Miért viselkednek így? Hogyan lehetne ezen segíteni, hgy hagyjanak kicsit békén? Más nők ez ellen hogyan védekeznek?


Szerintem átlagosan nézek ki, sminkelni se nagyon szoktam, és visszafogottan öltözködöm.



2018. dec. 20. 13:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Ezek szerint nem átlagosan nézel ki, és nem visszafogottan öltözködsz. A viselkedésedben is lehet valami kihívó, mert szürke kinézetű és viselkedésű nőkre nem szoktak nyomulni.
2018. dec. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

Pedig én visszafogottan öltözködöm, mert kicsit nagyobbak a melleim és nem szeretem, ha bámulják a dekoltázsom, így mindig takarva van. A legrövidebb szoknyám pedig térdig ér. Rövidnadrágot pedig nem hordok.

Introvertált is vagyok, alig beszélek és nincs kihívó viselkedésem se.

2018. dec. 20. 13:43
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

:D Hát kell még bármi más a nagy melleiden kívül szerinted? :D

Máris szerelmes vagyok beléd látatlanul is! :D

2018. dec. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Előzőt javítom, valószínű, hogy nem nézel ki átlagosan, de ez nem azt jelenti, hogy nem öltözöl visszafogottan.

Uncsi ez a hozzáállás első, attól, hogy felvesz valaki egy szoknyát, nem kell 10 cm-es legyen. Igenis meg szokták nézni azokat is, akik NORMÁLISAN öltözködnek.

A harmadiknak is üzenném, hogy a világ nem kétpólusú, fekete fehér.

Szerintem simán lehet, hogy normálisan viselkedik, vagy visszafogottabb, csak prédát látnak benne.

A dudálással nem tudsz mit kezdeni, viszont ha nyomulnak rád, akkor érdemes ellöknöd magadtól az ember, vagy szólni neki, nem pedig hagyni, hogy azt csinálja, amit akar, valószínűbb, hogy ezt teszed.

2018. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy nem fogsz sok normális választ itt látni, kiéhezett/sebzett kanok vannak csak itt, akik az áldozathibáztatást gyakorolják elsősorban:DDD
2018. dec. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

De én tényleg szolidan viselkedem. Vagy mit értetek kihívó viselkedés alatt? pl. mai reggelem: normálisan felöltözve (jelenleg kabát, sál, farmer) , lófarokba kötött hajjal, smink nélkül megyek bevásárolni. Mikor beállok a sorba, az előttem lévő úriember előre engedne, pedig nekem sokkal több dolgom van. Nem megyek eléje, várom a sorom. Mikor meglát az eladó pasi, széles mosollyal köszön. Visszaköszönök, de nem mosolygok. Elpirulva ütögeti be az árut, közben eléggé néz, a csokinál megkérdezi h szeretem-e, de én csak bólogatok. Aztán hosszasan szép napot kíván stb. elköszönök és jövök.

Ez kihívó viselkedés lenne?

2018. dec. 20. 13:58
 7/18 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm a válaszokat


Privát üzenetekre nem válaszolok. Elegem van már a férfiakból.

2018. dec. 20. 13:59
 8/18 anonim ***** válasza:
10%
:D hát egy szép nőnek már pusztán a létezése is kihívó te buta! :D
2018. dec. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinuleg nagyon csinos lehetsz igy is, en ezt gondolom. Nem igazan tudsz mit tenni nem kell ezekkel foglalkozni. Viszont akik lefotoztak azokat fel is jelentheted volna. Mindegy szerintem tarts magadnal valami paprika spret vagy ilyesmit tanuld is meg hasznalni vegyel kettot az egyikel gyakorolj otthon mert sok a bolond ember. A beszolasokal meg meg kell tanulnod nem foglalkozni.
2018. dec. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es.

"Köszönöm", hogy ilyen szavakkal megtisztelsz, de én nem keresek párt. Nem ilyen célból írtam ki a kérdésemet. Tudod nagyon zavaró úgy létezni, utazni, vagy bármit csinálni, hogy nincs egy olyan pillanat, amikor nem kellene attól rettegnem, hogy valamilyen félőrült követ az utcán és ki tudja mit forgat a fejében. Tél van, sötét van, az utcán alig vannak emberek és a munkahelyemre gyalog járok. Félek ,és szeretnék a helyzetemen valahogyan változtatni vagy csak megérteni mit rontok el.

2018. dec. 20. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!