Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett ekkora divat...

Miért lett ekkora divat magyar gyereknek külföldi nevet adni? 16/l

Figyelt kérdés
Én személy szerint a falra ászok tőle, mikor tudom, hogy mondjuk egyik szülője sem más nemzetiségű, vagy sokszor nem is etnikai kisebbségről van szó, mégis az a gyerek neve, hogy Molnár Jozef. Merthogy azt akarták mondjuk, hogy hasonlítson a Józsefre. DE AKKOR MIÉRT NEM A JÓZSEF NEVET ADTÁK A GYEREKNEK? Vagy az ilyen különböző idíta, szappanoperákból kiemelt nevek, mint a Ricardo, Aphrodité meg a Kármen.. stb. Eggyáltalán magyarországon miért anyakönyveztethetőek ezek?

2018. dec. 23. 22:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
25%

#10 Nem, mert Akhilleusz, Aphrodité, Jézus és társai mitológiai alakok, ami azt jelenti, hogy a földi ember tanulságául kéne szolgáljanak, nem arra, hogy az embert közvetlenül róluk nevezzék el.


Szerintem ha azt mondod, hogy elfogadható Aphrodité, Zeusz, Jézus keresztneveket adni csecsemőknek, hozzájárulsz az egyetemes emberi kultúra lerombolásához.

2018. dec. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Inkább nézz utána.

Az Aphrodité és Ricardo nevek nem anyakönyvezhetőek, csak az Afrodité és Rikárdó.

Ezek sem jobbak, de legalább valósak.

2018. dec. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
41%

És akkor mivan ha külföldi a neve? Az én gyerekem pl Elizabet lesz, mert az Erzsébet nem tetszik, a név mégis ezt jelenti...

Annyi, hogy külföldi verziója van. :p

2018. dec. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%
Legtöbb magyar név "külföldi" eredetű...
2018. dec. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt nem tudom.

Egyik ismerősömnek a gyerekét úgy nevezték el hogy Ladislaus ez németül van, magyarul pedig azt jelenti hogy László, ők azért adtad neki ilyen nevet mert közel laknak az osztrák határhoz és már mind a ketten ott is dolgoznak az is lehet hogy majd ki költöznek, a vezeték nevük pedig német eredetű ezért ha a fiúk majd nem fog hátrányt szenvedni, maximum ha meg nézik azt hogy hol született de ha német a név akkor jobban be fogadnak stb..

Valami ilyesmit mondtak.

2018. dec. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%
így gondolom én is..de hát az az ő gyerekük..csináljanak amit akarnak
2018. dec. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%

Ha jól megnézed, nem épp a tanult réteg adja az ilyen neveket a gyereknek (kiv. az ilyen szakbarbárokat, aki pl. egy kutatási területéről nevezi el a gyerekét Afroditénak mondjuk... nem pont ezt a példát, de ismerek ilyet... viszont ide nem írom le, mert annyira ritka az a név, hogy azonnal beazonosítható az illető família, mert apuka elég híres volt a területén). Ők meg úgy vannak vele, hogy ami külföldi, az a menő meg az egzotikus. Illetve amcsi meg latinamerikai sorozatok szereplőiről nevezik el a gyerekeiket, mert azokra vannak rácuppanva. Én sem értem, miért engedi ezt egyáltalán az MTA... a legtöbb magyar vezetéknévhez röhejesen hangzanak... ez a fonetikus írás mellé meg borzalmas... pl. Dzsásztin.

Nem azzal van a bajom, ha egy név különleges, mert vannak különleges nevek, amik nem hangzanak ennyire hülyén magyar vezetéknevekkel.

2018. dec. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a dzs-s nevektől mászok falra.

(Andzselika, Dzsesszika, Dzsenifer, Dzsenna stb).


Urban legend, hogy egy roma nő meglatott az orvosi rendelőben egy plakátot, amin a varicella szó szerepelt.

Annyira megtetszett neki, hogy foggal-korommel kapaszkodott abba az elképzelésébe, hogy ha megszuletendo gyermeke kislány lesz, a Varicella nevet kapja.


Az orvos persze hiába magyarázta, hogy a varicella a bárányhimlő latin neve.

2018. dec. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
65%
Én az ősmagyar nevektől mászok falra.
2018. dec. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
82%

Mert ezzel akarnak a tömegből kitűnni.

Azt viszont már nem képesek felmérni, hogy ez elég negatívan is elsülhet.

2018. dec. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!