Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett ekkora divat...

Miért lett ekkora divat magyar gyereknek külföldi nevet adni? 16/l

Figyelt kérdés
Én személy szerint a falra ászok tőle, mikor tudom, hogy mondjuk egyik szülője sem más nemzetiségű, vagy sokszor nem is etnikai kisebbségről van szó, mégis az a gyerek neve, hogy Molnár Jozef. Merthogy azt akarták mondjuk, hogy hasonlítson a Józsefre. DE AKKOR MIÉRT NEM A JÓZSEF NEVET ADTÁK A GYEREKNEK? Vagy az ilyen különböző idíta, szappanoperákból kiemelt nevek, mint a Ricardo, Aphrodité meg a Kármen.. stb. Eggyáltalán magyarországon miért anyakönyveztethetőek ezek?

2018. dec. 23. 22:01
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
86%
Ez csak most tűnik idegennek és szokatlannak, az ő idejükben már nem fog annak tűnni. Tudod, mikor Magyarországon megjelentek a József, János, István, Ferenc, Mihály... féle nevek, meg a sárga templomaik, azt hívták Habsburg betelepítésnek. Az is szokatlan volt egy darabig, most meg ők osztják itt az észt.
2018. dec. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
77%
Azért adnak ilyen nevet, mert azt hiszik, ettől lesz a gyerekük különleges, meg majd külföldön jobban boldogul ämintha ez ettől függne). Azt hiszik, sokkal extrább és kifinomultabb Sophiát meg Elizabethet adni, mint Zsófiát és Erzsébetet. A legtöbbjük nem is tudja, hogy az egy és ugyanaz a név, arról nem is beszélve, hogy lassan minden 2. kislány Sophia meg Elizabeth...és hogy hangzanak ezek a nevek a magyar vezetéknevekkel, azt már nem is kommentálom.
2018. dec. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt 10 évben hihetetlenül népszerű név volt a Jázmin, ami eredetileg egy Közel-Keleten, arab világban használatos név, mégis több évig vezette a magyar anyakönyvezési listát kislányok körében.

Ugyanilyen még a Lara, Bianka, Zoé, Kloé, fiúknál a Kevin, Benett, Brendon, Noel.

Meg ugye vannak a magyar(kodó) nevek: Nimród, Hunor, Zétény, Csenge, Zselyke, ill. a kb. száz éve divatosak visszajöttek: Sára, Luca - ezt 30-40 éve nagyjából senki sem adta volna, mert az akkori öregasszonyoknak volt a nevük, de most újra divatba jöttek.


Bővebben: [link]


Mondjuk a nyolcvanas években ugyanez volt Izabell, Vivienn, Ivett, Amanda, Szandra, Dominik, Patrik, Adrián, Zsanett (=Janka), Barbara (=Borbála), Cintia (Szintia) megjelenésekor.

Csak ez a mostani huszon- és harmincéveseknek és az annál fiatalabb generációnak nem tűnik fel, mert ők már abba születtek, h. ezek a nevek jelen voltak a Mo.-on.


Én kicsi idősebb vagyok, akkor jártam suliba, mikor egy osztályban a lányok nevei Edit, Judit, Enikő, Anikó, Ildikó, Krisztina, Szilvia, Anita, Andrea, Mónika, Erika, Tímea, Csilla, Tünde, Tímea, Mónika, Gabriella ill. volt pár Marika, Zsuzsi, Évi, Kati, Erzsike is.

Fiúknál Zoltán, Zsolt, Csabi, Péter, Gábor, Attila, Tamás, Róbert, Mihály, László, János, József, Lajos, Sándor, Ferenc, György voltak.

2019. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!