Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell szégyelnie magát...

Miért kell szégyelnie magát annak, aki nem beszél perfektül egy idegennyelvet?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan azt mondják, hogy mai világban alap egy idegennyelv megtanulása.


Nem vagyok hülyegyerek, bármikor meg tudnék tanulni egy nyelvet, se egyszerűen gyűlölöm a nyelvtanulást.


Dolgoztam külföldön, és a kollégákkal semmi gond nem volt, mert annyit sajàt magamtól megtanultam, hogy megértsük egymást a munkában.


De nem akarok perfektül egy idegennyelvet sem. Haszontalan, ostobaság az egész. Nem is értem, egyesek hogy nem betegednek bele a magolásba. Én rosszul vagyok tőle.


Miert is kellene magam akkor szégyelni?


2018. dec. 26. 17:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell magolni nyelvtanulásboz, ha meg kint éltél, akkor elég gáz, hogy nem beszéled rendesen az adott nyelvet
2018. dec. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

"Nagyon sokan azt mondják, hogy mai világban alap egy idegennyelv megtanulása."

Az. Őszintén, én nem alkalmaznék olyat, aki nem tud minimum középfokú szinten angolul. Bárhol és bármikor szüksége lehet rá.


"Nem vagyok hülyegyerek, bármikor meg tudnék tanulni egy nyelvet, se egyszerűen gyűlölöm a nyelvtanulást."

Az jó, hogy te ennyire biztos vagy ebben. Semmi gáz, én a fizikát utálom.


"Dolgoztam külföldön, és a kollégákkal semmi gond nem volt, mert annyit sajàt magamtól megtanultam, hogy megértsük egymást a munkában."

Ha neked ennyi tudás elég, az rajtad áll, és ha neked így jó, senkinek nincs joga beszólni.


"De nem akarok perfektül egy idegennyelvet sem. Haszontalan, ostobaság az egész. Nem is értem, egyesek hogy nem betegednek bele a magolásba. Én rosszul vagyok tőle."

Magamon épp az ellenkezőjét tapasztalom. Imádok nyelveket tanulni, és elmondhatom, hogy biztosan nem haszontalan, pláne nem ostobaság. Jelenleg angolból megvan a felsőfok (és tudom, hogy a nyelvvizsgák nem jelentik a teljest tudást), épp ezért örülök, hogy rengeteg mindent tudok olvasni és nézni, ami nincs (még) magyarul. Franciából középfokokm van, és felnőtt koromra (17 vagyok) szeretnék még egy nyelvet megtanulni.


Lehet azért látom így, mert imádok utazni, és már az egyetemet is külföldön képzelem el, de szerintem nyelvet tanulni nem csak hasznos, de nekem élvezetes is.


Szégyellned viszont nem kell magad amiatt, ha te nem tanulod őket. Mindenki másban jó.

2018. dec. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%

Itt a GYIK-en, egy utolsó, féreg, csicska vagy, ha nincs 4 nyelvvizsgád és 5 diplomád! Nézd meg a manga rovatot, a GYIK-re irkáló japán rajongó gyerekek anyanyelvi szinten tudnak japánul IS! :)


Volt pár éve gy kimutatás, a hazai nyelvvizsgával rendelkezők 80%-a soha nem dolgozik olyan helyen, ahol kell a nyelvtudás. Sokan csak azért vizsgáznak, mert kötelező a diplomához, de életében nem kell neki. Én és a tesóm is így vagyunk. Haverom általánosban tanár, ő konkrétan vette a papírt, vagy 10 éve. Minek és hol használná, mikor vidéken tanít általánosban.

2018. dec. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én nem is hiszek benne, hogy extrém eseteket kivéve közel perfektül meg lehetne tanulni egy nyelvet.

Nekem különösen jó a magyar helyesírásom és rengeteget olvastam mindig is, de 4 évtized alatt sem lettem perfekt, az irodalmi szintről nem is beszélve.

Angolban csak bő 2 évtized gyakorlatom van, mindennap használom, az elmúlt években napi sok órát olvastam különféle minőségű irodalmi műveket (rengeteg új szóval találkoztam, pedig már 20 éve is olvastam s lelkesen szótáraztam Tolkient, de többszázezres szókincset azért nehéz összehozni, no).


Kicsit maximalista vagyok? :D De hát az a perfekt, ha igencsak sok szót ismersz és a komplett nyelvtant jól használod... Én egy átlag angol anyanyelvű szintjénél azért már jóval feljebb vagyok, főleg helyesírásban (egy átlag hobbiírónál is jobb lehetek, mivel rengeteg hajmeresztő van köztük), de a perfekt szintet sosem érem el. Talán ha kint élnék nyelvterületen évtizedekig és írnék. Úgy se lennék sosem igazán jó, de jobb.


Nem tudok magolni. A nyelvtan valahogy vonzó és megy, a szavakat pedig gyakorolni kell, sok olvasással. Amikor már 20. alkalommal látom a regényben, akkor már OK. Amúgy nem. hatalmas passzív szókincsem van és sok ismerős szó, amiről nem tudom, mit jelent. Nehezíti a dolgot, hogy egy szót sok szituban kell látnod, hogy tényleg tudd, mikor kell használni s mik a jelentései. Ezért nem értem, hogyan tanulhat meg valaki sok nyelvet. Egyszerűen nem elég hosszú hozzá az élet. Alapszókinccsel OK, de rendesen...?


Ostobaságnak azért nemnevezném a nyelvtanulást. Sajnálnám az időt túl sok nyelvre, amit úgysem használok (van német nyelv vizsgám és soha, semmire nem használom, csak az angolt), de attól még valahol hasznosnak tartom a nyelvtanulást, amúgyis, nekem poénos, tetszik.


Nem hinném, hogy szégyellned kéne magad, ha neked elég a nyelvtudás, amivel rendelkezek, akkor nincs gond. Nem mindenkinek ez a hobbija.

2018. dec. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Őszintén, én nem alkalmaznék olyat, aki nem tud minimum középfokú szinten angolul. Bárhol és bármikor szüksége lehet rá."

Ez azért erősen munkakör-függő.

Egy kutatónak szinte elengedhetetlen, hogy meg tudja érteni a "külföldiül" írt publikációkat is. De mondjuk én informatikusként naponta olvasok leírásokat, dokumentációkat, fórumokat angolul, enélkül igen csak nehéz helyzetben lennék. (Bár nálad gyanítom esélyem se lenne állást kapni, tekintve, hogy szóban kifejezni magam jócskán a középfokú nyelvvizsga elvárásai alatt tudom csak, de szerencsére nem te vagy a főnököm. :D)

Vannak olyan munkakörök, ahol elengedhetetlen. De sok helyen meg nagyon jól elboldogulhat az ember enélkül is. Igen, persze, lehet, hogy valamikor szüksége lesz rá... de ennyi erővel alap lehetne a világ összes nyelvének ismerete, mert ki tudja, mikor téved be a boltba egy ugandai turista? :D


Magát a "nyelvtanulást" (legalábbis azt, amit ezalatt sokan értenek) szerintem nem sokan szeretik. De nem is úgy kell nyelveket tanulni, hogy nekiülsz, aztán banyalod a nagyszótárat.

Haszontalan ostobaságnak meg bocs, de butaság nevezni. Legfeljebb neked nincs rá szükséged, de ettől még nem haszontalan.


Szégyellni meg dehogy kell magad miatta. Mint ahogy annak sem kell szégyellnie magát, aki mondjuk nem ért a számítógépekhez, de közben meg kiváló nyelvész. ;-)

2018. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Az a baj, hog szükségem van rá, tehát kénytelen leszek megtanulni jól beszélni idegennyelven. 😢


Gyülölöm az egészet, sírhatnékom van, görcsbe rándul a gyomrom, de ez van. Na nemsoká hozzá is látok. Ezt a kérdést am csak idegből írtam ki.

2018. dec. 26. 18:12
 7/14 A kérdező kommentje:

"Az. Őszintén, én nem alkalmaznék olyat, aki nem tud minimum középfokú szinten angolul. Bárhol és bármikor szüksége lehet rá."


Pont az ilyen ostoba egyének miatt kell szenvednem, mint amilyen te vagy.

2018. dec. 26. 18:17
 8/14 A kérdező kommentje:

"De nem is úgy kell nyelveket tanulni, hogy nekiülsz, aztán banyalod a nagyszótárat."


Pedig ez az egyetlen mód. Zombi módra ismételgetni heteken, hónapokon át ugyanazokat a rohadt szavakat. Aztán mikor már tudsz valamennyire, na akkor jön a neheze, amikor ezeket a szar szavakat mondatokba kell tenni, és jön a nyelvtani rész. De nincs szókincsed, szart sem ér a nyelvtan.

2018. dec. 26. 18:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ostobaság, habár nem ugyanúgy gondolkozunk. Semmivel sem rosszabb vagy jobb 'elvárás', mint az, hogy az illetőnek legyen például jogsija.

Javaslom nézz filmeket angolul, magyar felirattal, mert már ez önmagában nagy segítség.

2018. dec. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

mi értelme angolul nézni filmet ha nem értem?


ezt a marhaságog

2018. dec. 26. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!