Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok beszédesebb, ha...

Miért vagyok beszédesebb, ha idegennyelvet használok?

Figyelt kérdés
Alapvetően meglehetősen csendes, introvertált alkat vagyok. Mégis furcsamód arra lettem figyelmes, hogyha nem az anyanyelvemet használom, akkor olyan szószátyár leszek, hogy csak na, semmi félénkség. Mi lehet ennek a magyarázata?

2014. máj. 7. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezer oka lehet.

Én például szabadabban tudok előadásokat tartani angolul, mint magyarul, de az én esetemben tudom, hogy azért, mert így szoktam meg, ill angol nyelven tartott előadásokban nagyobb a rutinom.

2014. máj. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szereted az adott idegen nyelvet és/vagy felvágsz a tudásával. :D


Nekem pont fordítva van. Magyar vagyok, magyarul hadarok, de ha angolul, vagy németül kell beszélnem, az sokkal érthetőbb mindenki számára.

2014. máj. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Joola ***** válasza:

egyik barátommal pont azt beszéltük, hogy mennyivel könnyebb idegen nyelven kimondani dolgokat, mint az anyanyelveden. mert az anyanyelvben mindenféle asszociációk kapcsolódnak egy szóhoz, h pl. anyukád megszidott, hogy ne mondj ilyet, és ez tudat alatt hozzákapcsolódott és később is enyhén elszégyelled magad, ha kimondod. de ez csak egy példa, csomó szófordulathoz, meg érzelmek szavaihoz, stb kapcsolódnak ilyen képzetek, míg idegen nyelven ez nincs meg. hiába tudod, h mit jelent a f.ck, angolul nem hangzik olyan csúnyának, mintha magyarul mondanád, pedig ugyanarra a cselekvésre utal. na mindegy, lényeg, h ezzel a barátommal bevezettük, hogy ha kínos dolog jön föl, akkor angolul mondjuk egymásnak, és működik :) csomó dologról beszéltünk azóta, amiről eddig nem mertünk, sőt, nemrégiben összejöttünk és így indult az egész :) nem tudom válaszoltam-e:D

ja meg még annyi jutott eszembe, hogy volt egy vizsgálat, amiben kétnyelvű embereket néztek, és másképp töltötték ki kicsit a személyiség kérdőíveket egyik, illetve másik anyanyelvükön. ahány nyelvet beszélsz, annyi ember vagy:) a nyelvhez hozzákapcsolódik a kultúra, atmoszféra, szokások,... nem csak szavak egymásutánja.

2014. máj. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Joola, azt hiszem, megragadtad a lényeget.:)
2014. máj. 8. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!