Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez mostanában divat, és...

Ez mostanában divat, és teljesen normális?

Figyelt kérdés

Mármint az, hogy küldtem karácsonyra e-képeslapot a neten, tudom, hogy megkapta (így jelölöm be, hogy jelezzen vissza nekem a rendszer), és ő nem ír. Nem sokat küldtem, de pár ismerősnek, barátnak, rokonnak, és volt négy olyan, aki nem írt utána sem. (Minden évben ez van). Két volt kolleganő (barátnő szerűség), egy családi barát házaspár is.

Régen, amíg papír képeslapot küldtünk, mindig írt a másik fél is. Most megkapja, konstatálja, hogy küldtem neki, és ő nem ír, ez így tök természetes?



2018. dec. 29. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Aha.Nekem is fele írt vissza...

Szimpla bunkóság

2018. dec. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Oké, megnyugodtam, hogy nem csak én tartom bunkóságnak.
2018. dec. 29. 16:11
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem túl személyes az e-képeslap, még az is személyesebb ha bepötyögöd hogy "boldog karácsonyt Pista". Sőt eléggé idegesítő is.


De valóban illett volna egy "kösz neked is"-t válaszolni...

2018. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Èn is örülök ennek a kèrdèsednek...

Mert most màr látom nem csak velem tortènik ez.

Ùjèvre megválogatom kinek...

2018. dec. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Én személytelennek tartom és azt gondolom, körbeküldi az illető az összes ismerősének. Épp ezért nem írok vissza az ilyenekre.
2018. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szerintem egyáltalán nem személytelen. Eleve kiválasztom, hátteret nézek neki, betűszínt. Megszólítom az ismerőst, "Kedves Kati" pl. Megírom, puszi, aláírom. Elküldöm.

Tehát nem egyet választok ki, és azt szabvány szöveggel elküldöm egy lendülettel húsz címre.

Aki szerint személytelen, az papír képeslapot vesz, megírja, és elküldi postán? Vagy felhív telefonon 20 embert, csak hogy boldog karácsonyt kívánjon?

Komolyan kérdezem.

2018. dec. 29. 17:01
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

Ez a visszaigazolós hülyeség. Nekem apám csinálta ezt egy időben, hogy vissza kellett igazolni az emailjeit, csakhogy semmit se tudtam elolvasni amíg azt az ablakot nem pipáltam ki. Tehát lehet, hogy meg se néztem, mit küldött, de ő kapott visszajelzést róla. Különben más emailekre rányílt a felugró ablak.


Ez a visszajelzés azt jelenti, hogy megkapta. Nme azt, hogy megnézte.

2018. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként nem mindegy, ki küldi. Legjobb barátaimnak küldtem sms-t, ők is nekem. de az megdöbbent, amikor édesanyám egy ex-kolléganője, akivel még csak nem is hú de nagy haverok,küld nekem valamit a Facebookon. Ez személytelen, nyilván mindenkinek elküldte, erre én se válaszolok, el se tudom képzelni, mire gondolt közben.
2018. dec. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

"Aki szerint személytelen, az papír képeslapot vesz, megírja, és elküldi postán? Vagy felhív telefonon 20 embert, csak hogy boldog karácsonyt kívánjon?


Komolyan kérdezem."


Nem. Hanem annak írunk, akiről tudjuk, hogy barát, és ha esetleg nem nézi az emailjét az ünnepek alatt, vagy bármi, akkor is tudom, hogy a barátom. Jövőre nem felejti el stb. Az a kíméletlen igazság, hogy ezek az emberek nem tekintenek rád úgy, mint te rájuk, már amennyire egy GyK-s kérdésből ez leszűrhető. Ennyi.

2018. dec. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, feltettél egy teljesen normális kérdést, és kapod a hülyébbnél hülyébb válaszokat, kötekedést, trollkodást, de hát ez a gyk színvonal (ha még nem szoktad meg esetleg).

Az egyik nagyonhülyének üzenem, hogy a "visszaigazolás" nem azt jelenti, hogy a kapó fél visszaigazolja, hanem azt, hogy a rendszer küld egy üzenetet, a feladónak, ha a kapó fél megnyitotta a képeslapot.

Most persze itt mindenki jön az ökörségeivel, hogy ő csak papír alapon, csak telefonon, csak annak, aki barát, stb. Ja, mert pl. a volt kollega, az ügyfél, a férj legjobb barátjának a felnőtt lánya, az lehet bunkó, hogy nem válaszol, mert ő "csak" ismerős. Nehogy már azt akarjátok bemagyarázni, hogy 15 éve pl. papír képeslapot is csak a testi-lelki jóbarátnak írtatok, karácsonykor.

2018. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!