Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Normális ez ilyen korban?...

Normális ez ilyen korban? Vagy nem jó irányba haladok és változnom kéne?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és nem tudom, normális-e ez, de eléggé eltérnek a szokásaim a korombeliekétől. Mondhatni antiszociálisabb vagyok. Most leírnék pár példát, hogy szemléltessem...

- Még soha életemben nem voltam bulizni, legutoljára kb hét évesen szülinapokon, pedig körülöttem szinte mindenki nagy társasági életet él, de nekem nincsen nagy baráti társaságom, akikkel ''lázadnék'' és járnék bulizni, és amennyire el tudom képzelni, rosszul is érezném magam ilyen közegben.

- Még soha nem volt barátom, több fiúnak is tetszettem, de egyrészt nem volt kölcsönös az érzés, másrészt nem tudom elképzelni magam kapcsolatban, vagyis érettebb koromban persze, 19-20 évesen, de addig nem hiszem, hogy elég érett és tapasztalt lennék ilyesmihez.

- Ebből következtethető, hogy még szűz vagyok, meg sem csókoltal soha, ez amúgy nem zavar, (najó a csók talán egy picit), de az összes példával együtt nem jön ki jól.

- Nem szoktam eljárni semmilyen összejövetelre, általában otthon vagyok és csinálom a saját dolgomat.

- Életemben nem ittam még alkoholt, de egyenlőre a szagától is rosszul vagyok, nem hiszem, hogy valaha megszeretem.

- Nem tudok sminkelni, nem szoktam semmi izét csinálni a hajammal, csak levágattam a nyakam közepéig, aztán annyi, egyszer a barátnőm kölcsön adott egy magas sarkút, hogy járjak már valami szexiben végre, hát te jó ég, ha huszonötször nem fordult ki benne a bokám akkor egyszer sem, ráadásul úgy éreztem magam, mint a tíz éves kislány aki titokban az anyja holmijait próbálgatja.

- Nincs facebookom, instagrammom, vagy bármilyen népszerű oldalon fiókom, egy időben volt, de töröltem mindet, mert csak rosszul éreztem magam tőle, folyton úgy éreztem egy formáraszabott ideálnak akar megfeleltetni, amilyen sosem leszek, ez idegesített és frusztrált.

- Egyetlen fényképem sincs magmról, gyűlölöm, ha fotóznak, és még életemben nem sikerült csinálnom egy jó selfiet sem.

- Mindössze egy barátnőm van, vele nagyon szoros a kapcsolat, mintha testvérek lennénk, de ő mindazt, amit most leírtam, hogy nem csinálok, csinál, (pl jár bulizni, már volt sok pasija, meg olyan 'nőies', vagány) és ez egy kicsit kezd zavarni. (Mármint nem az amit csinál, hisz szíve joga, hanem az, hogy nagyon mások lettünk, ő nagyon extrovertált én meg nem.)


Szóval remélem ebből látszik, hogy mi van. Az olyan 'nagyvilágibb' tinik mellett, akik körül vesznek, teljesen elveszettnek érzem magam, emellett mindig attól félek, hogy besavanyodott kékharisnyának tartanak. Mindenhol olvasom/látom, hogy ezek a legszebb éveim, ilyenkor tapasztalok meg mindenfélét, ismerek meg új embereket, mindent ki kell próbálni, ilyenkor kell bulizni.

És ez nem megy nekem. Igen, ha azt mondják, hogy jó dolog kapcsolatban lenni 15-16 évesen, akkor biztos, de egyszerűen ez most nem én volnék. Lehet, hogy jó részegnek lenni, de nekem ez nem megy. Stb stb...

Nem tudom, ez így normális? Túl későn érő vagyok? Kislánynak érzem magam a sok, nőies, vagány, menő csaj között. Így maradok örökre? Lehet, hogy felnövök és akkor is ilyen magamnak való, félénk, egyszerű lány leszek? Nem arról van szó, hogy unalmas vagyok, kedves, intelligens lánynak tartanak, és néhány dologban tehetséges is vagyok, de mások a prioritásaim, mint a korm belieknek, és ez néha nagyon nem egyszerű.

Meg kellene változnom szerintetek? Ha igen, akkor hogyan? Mit kellene tennem?


Köszönöm a rendes válaszokat! :)



2017. okt. 10. 22:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Most látom mennyi benne a hiba, este van, bocsánat!! Azt kiemelném, hogy csókoltak**, mert félreérthető :D
2017. okt. 10. 22:09
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyi az egész, hogy mindenki elé helyeznek egy elvárást, nyomást (Nézzenek ki így, feküdjenek le ilyenkor), te pedig nem engedelmeskedsz ezeknek, telibeszarod konkrétan az elvárásokat, és úgy élsz ahogy neked jól esik.


Ez normális, csak szokatlan, mert általában az emberek annyira befolyásolhatók, hogy pl. a facebooknak sem tudnak ellent mondani, mert beszólnak egyből ha valakinek nincs facebookja. Tehát ők uralhatók, irányíthatóbbak, te pedig kevésbé.


"Kislánynak érzem magam a sok, nőies, vagány, menő csaj között"

Menő, nőiesnek, vagánynak TŰNŐ csajok ezek.

Nem ettől lesz valaki nőies, közel sem. Ezek kislányok, akiknek figyelem kell, lájkok kellenek, és az önbizalmukat kell megerősíteni ezért rakat szelfit kiraknak magukról ahol kinyomják a mellüket.


Te neked nincs semmi ilyenre szükséged.

Szerinted ki a nőiesebb? Az aki úgy viselkedik mint egy kisgyerek és hisztizik a figyelemért, vagy aki a többségnek bemutat és lazán elvan egyedül, önállóan?


Nagyon félreértelmezted saját magad és őket.


", egyszerű lány leszek?"

Ez nálad mit takar, hogy egyszerű?

Nem drámázol minden héten az új pasiddal, ez miatt már egyszerű lennél?


" Túl későn érő vagyok?"

Attól hogy nem alkalmazkodsz az emberekre erőltetett elvárásokhoz nem jelenti azt hogy későn érő vagy, nem függ össze.


Nem akarok 16 évesen enni egy almát, de mindenki azt mondja egyem meg. Vajon 21 évesen már meg akarom enni? Lehet, ha másokra hallgatok, vagy magamra, tőlem függ.


"Meg kellene változnom szerintetek?"

Van egy zongoraművész.

Valakik szerint a zongora hülyeség, a gitár jobb, és azt mondják ne zongorázzon többé, holott egy hihetetlen művész. Most akkor komolyan megfog változni mert egy barom azt mondta?

Magára kéne hallgatni a zongorás művésznek, hogy mit érez, boldog -e a zongorával, vagy meg akarja tudni milyen gitározni.


Ne mi döntsük el, hanem a te érzelmeid, meglátásaid.


" Vagy nem jó irányba haladok"

Nincs rossz vagy jó irány. Én pszichológus akarok lenni, valaki szerint idióta vagyok és nagyon elcseszem az életem, szerintem meg nem, mert jól érzem magam így.

Senki nem látja az utat amit járunk, és még nekünk is ködös az út.

2017. okt. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Awwwh de aranyos vaaaagy :DD Nehogy megváltozz, a Hozzád hasonló emberek hiányoznak a világról leginkább (szerintem) :3 Tűzz ki Magadnak célokat, Te eléred őket, a piások meg 20 év múlva is a kezükben tartják a hígított sört tartalmazó üveget ^^ Mondom ezt úgy, hogy egyáltalán nem hasonlítunk, de azért belátom, hogy mi a helyes, és mi nem. :D
2017. okt. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

Szia.


Lehet, hogy valaki különlegesnek érzi magát attól, hogy nincs facebook profilja.

(Kb. nulla like-t kapna, azért nincs)


De nemcsak like gyűjtésre használható/d, hanem önmagad felvállalására: "itt vagyok, nem tetszik? Ne nézd. El lehet tolni a biciklit."


Egy fiatal lány sokkal több like-t, kapott arra a képére, ahol kirúzsozta a száját. Gondolom, tetszeni akart.

Egyébként mi rossz van abban, ha valaki tetszeni akar másnak.


Szóval, vannak emberek, akik különlegesnek érzik magukat, mert elűt az átlagtól, a megszokottól.


Hallottam tiniket panaszkodni, hogy a korosztálya milyen k...va, de ha a szönyeg alá néztem láttam, hogy csak irigy, mert utána nem érdeklődnek a fiúk.


A fiúkkal is így van, előadja, hogy a lányok milyen r...cok, és ha a szönyeg alá nézünk, életében nem volt barátnője, kapcsolata, ezek a "r...cok" átnéztek felette, észre sem vették, hogy létezik.

Innen ered a frusztációja.


Érdekes, hogy mindenki másik hibájával foglalkozik a sajátját meg észre sem veszi.


"antiszociálisabb vagyok"


Nézz utána a szónak, mert helytelenül használtad magadra. Bírom, amikor pszichológiai kórképekkel diagnosztizálja magát valaki, mialatt fogalma sincs mit jelent maga a szó.


Első körben soha ne higyj el senkinek semmit, amit hallasz/olvasol. Minimum kettő-három forrásból értesülj.


A korodban senki sem találja magát szépnek, majd a kor előrehaladtával megérti az ember, hogy sokkal fontosabb dolgok vannak az életben, mint szépnek lenni. (Nem az igénytelenséget reklámozom, ne értsd félre)


Meg kellene változnom szerintetek?

Sportolj valamit. Legyen formás popsid, mert az hatalom.


Ha igen, akkor hogyan?

Kocogás.


Mit kellene tennem?


Soha ne gyújts rá, nem attól leszel vagány, nagylány.

2017. okt. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha te így érzed jól magad, akkor ne változz meg. Ennyi idősen én is nagyjából így vélekedtem. Elmentem a sulis gólyabálra, de a buliban végig az asztalnál ültem, mert nem éreztem jól magam egy dekát sem. Azután többet nem is vettem részt ilyeneken. Bulizni szintén nagyon ritkán járok, holott mindjárt húsz éves vagyok. Nagy szó, ha azt mondom, egy évben egyszer, talán kétszer látogatást teszek a közeli klubba, de csakis a legjobb barátőmmel, illetve olyan barátokkal, akikben megbízok. Inni nem iszok, sokszor nem is kívánom. Mindezek ellenére szeretek szórakozni, csakhogy nekem a szórakozás mást jelent. Például elmenni kirándulni a barátokkal, egy jó házibuli (nem olyan, mint amilyen a filmekben van), grillparti, bál és ehhez hasonlók. Szeretek olvasni, írni, s való igaz, hogy inkább ülök itthon, mintsem egész nap az utakon legyek. Sokszor megkaptam már, hogy beposhadok, és hogy hogy vagyok képes egész nap otthon lenni. De én így szeretem.

Lehetséges, hogy az idő előrehaladtával kedved lesz majd elmenni egy-egy buliba, vagy kicsit kirúgni a hámból, de hidd el, ennyi idősen semmiről sem késtél le.

2017. okt. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az antiszociális önmagában nem egy pszichológiai kórkép 4-es, hanem egy gondolkodásmód.

Az antiszociális személyiségzavar az lenne, de nem ezt írta a kérdező. :)

2017. okt. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hasonlo a helyzet,csak 14 éves fiú vagyok.De bennem már meg van a vágy,hogy ismerkedjek és járjam a világot,most is Budapestre fogok menni haverommal(200km)Én is kissé antiszociális voltam,de azrán egy nagyon kellemes társaságba csöppentem és egy pillanat alatt megváltoztam:)
2017. okt. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! :)
2017. okt. 11. 18:46
 9/9 anonim válasza:
Nem tudom.
2017. okt. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!