Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehetne kezdeni egy ilyen...

Mit lehetne kezdeni egy ilyen emberrel, hogyan találhatna magára?

Figyelt kérdés
Egy 75 éves nyugdíjasról van szó, aki egy hónappal ezelőttig még dolgozott. Mindig a munkájának élt, azon kívül soha semmi nem érdekelte. Mióta nem dolgozik, látni, hogy elkezdett teljesen leépülni, olyan hülyeségeket beszél, hogy az hihetetlen. A legmegdöbbentőbb, hogy unatkozik. Most mikor lenne ideje élvezni az életet, eljárhatna színházba, vagy kártyázni, vagy akár botot faraghatna vagy akármi, de semmit nem akar!Szerintem egy ember ennyi idősen még fiatal, pláne a mai világban. Az egész család ki van már tőle készülve, mindenki próbál neki szórakozást, elfoglaltságot találni de hiába.
2018. dec. 29. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Most zárult le egy korszak az életében. Hagyjatok neki időt.
2018. dec. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Vidd el magaddal egy állatmenhelyre, ételosztásra (Pl Élelmiszerbank) vagy gyerekkorházba önkénteskedni, vagyis kérd hozzá a segítségét
2018. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Ismerek valakit, aki könyvet ír. Nem kell regényre gondolni, de pl. megírhatná a család történetét. Vesd fel az ötletet, hátha ráharap.
2018. dec. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván eddig élvezte az életét, amíg dolgozott, nem a színházba járásban meg a botfaragásban találja meg az örömet. Mért hagyta abba? Nem találja a helyét, de senki más nem fogja helyette megtalálni.

Egy hónap alatt nem lehet durván leépülni, akkor eddig is beszélt hülyeségeket, csak kevesebbet volt otthon.

2018. dec. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Fiatal?? Hát, azt azért nem mondanám.Ilyenkor már azért kezd az ember "eébutulni" legtönbb esetben és lerobbanni fizikailag, agyilag, néhány kivételtől eltekintve.


Na, ez az eredménye, ha valaki "droidként" él, és más sem teszi ki az életét, gondolatait, mint a munka.Ha netán aszerencsés kivételek között tartozott és amunkája egyben ahobbija is volt, akkor esetleg érthető.De látszik, hogy így is nagy károkat képes a munka okozni.Az ember "elidegenedik" általa önmagától.

Belekényszerül egy napirendbe, hozzáigazodik évtizedeken át abioritmusa, az egész lénye és nagyon nehéz ezután a természetes rendet visszaállítani.Abból akényszeres, hamis komfortzónából kiszakadni.Én csak 4 éve dolgozom rendszeresen (most álláskereső vagyok pár hete) és már ez a 4 év is "meghülyített".Amióta dolgozom, azóta szedtem össze egy makacs alvászavart.azelőtt nem volt ilyen gondom.Ha szabad napjaim voltak/vannak, akkor sem tudok nyugodtan , sokáig pihenni, mert hajnal 5-kor felesz a fene (akkor ébresztett 4 éven át a telefon).Habszonám ahobbikat, amikre meló mellett nem volt időm, így ebbe-is abba is belekezdek és nem tudom befejezni, szét forgácsolódom úgy érzem.Azelőtt ez sem volt jellemző.Bár nekem nem a munka volt a legelső, nem tudom, mikorra fogok helyrejönni és újra önmagamra találni.

Nála az lehet a fő baj, hogy semmi nem érdekelte amunkán kívül.Nem tudom, mi az amunka, de ha annyira csak az létezik számára, nem csinálhatná otthon is? Valamilyen formában nem tudná folytatni?

2018. dec. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Én anyámnál pont ezt látom, csak ő 50-es éveiben jár.


Saját elmondása szerint "elveszítette önmagát". Gyakorlatilag otthon ül vagy alszik vagy a telefonját nyomkodja. Az a baj, hogy hiába próbál az ember neki segíteni, a lehangoltsága csak minket is felemészt. Helyette nem tudom élni az életem.

2018. dec. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os, a te anyád depressziós és orvosi vagy pszichológusi kezelésre szorul. Se magától nem fog meggyógyulni, se tőletek.
2018. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!