Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen együtt élni főnökösködő...

Milyen együtt élni főnökösködő emberrel? Mindig meg kell csinálnod azt amit ő akar? És ha nem csinálod, akkor mi történik?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 16. 08:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Ehhez is két ember kell tulajdonképpen. Hogy ha nem hagyod magad akkor hiába akár főnökösködni.
2018. ápr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Akkor megy a sértődés, üvöltözés, beszólogatás, meg a három hétig tartó "nemszólokhozzád".


Szóval "enyhén" szar. Mostohaanyám volt ilyen, nem véletlenl nem beszélek vele már 10 éve.

Addig abba is beleszólt, mikor mehetek szarni.

2018. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Én inkább az kerdezném: Hogy lehet együtt élni egy főnökösködő emberrel? Mert én pl nem tudnék.
2018. ápr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Párom próbálkozott keménykedni, aztán én is bekeményítettem, úgyhogy nevelhetők az ilyen emberek.
2018. ápr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Nekem nagyapám ilyen. Volt egy saját cége évtizedekig, ahol megszokta, hogy ő a főnök és mindenki issza a szavait. Otthon ugyanezt csinálta. Amikor gyerek voltam akkor is, és amikor nagyobb akkor is. Épp tanultam a szobámban amikor berontott, hogy "kellene nekem segíteni". Olyan nincs nála, hogy 1 óra múlva vagy másnap...azonnal. Gyerekként kénytelen voltam pattogni neki, sokat vigyázott rám amíg anyuék dolgoztak és hétvégente is. Most is ugyanez a helyzet vele, bár már elmúltam 30, ha átmegyek akkor mindig kitalál valamit. Ha nem megyek át, akkor telefonon próbálja beosztani az időmet csak már nem hagyom. Ilyenkor mindig veszekedés van persze...
2018. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

Nekem apám ilyen. Régen közös cégünk volt, ő vezette, én a helyettese/beosztottja voltam. Ennek tagadhatatlanul sok előnye is volt amit nem vitatok.

De hogy a kérdésre válaszoljak, mivel apám a közvetlen alsó szomszédom, így a reflex beugrik sokszor neki.

Eleivel játszmázott, drámázott, amikor nemet mondtam, de mára megtanulta hogy neki is érdeke velem jóban lenni.

Az alap dolgokat megcsinálom, hogy a gyógyszereit kiváltom, összekészítem stb, de pl ha unatkozik, és lehív sörözni, vagy segítséget kér a számítógépes dolgaival stb, ezeket akkor kapja meg tőlem, ha nem drámázik. Nagyon jól elvagyok a kisöregemmel és mindent megteszünk egymásért, de ha elkezdi a drámát, sarkon fordulok és otthagyom. Aztán ha lehiggad, tiszta lap. Nem vagyunk haragtartók, tisztelem is őt és régebben sokat köszönhettem neki. A hálám is megvan. De az emberi méltóságom is. Ha nem érek rá azonnal, kénytelen elfogadni.

2018. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyám volt ilyen, napirenden volt a folyamatos üvöltözés, érzelmi és "normál" zsarolás, testi és lelki bántalmazás. Én nem vagyok hajlandó érzelmileg kötődni ilyen emberekhez, úgyhogy felőlem az ilyen azt csinál, amit akar, magasról leszarom és nem is hagyom magam zsarolni. Azóta már régesrég elköltöztem, onnantól megszűnt számomra létezni.
2018. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám ilyen típus. Félig belemegyünk a dologba,és mi engedünk beki mert ő úgysem enged és mi így hamarabb szabadulunk. Amit ő kitalál az úgy van. Gyakran sírdogál, lelki terror, dolgok felhánytorgatása, ránk költött pénz elszámolása gyakori dolog. Másik oldalról pedig le kell szerelni. Hogy kész, nem csinálom így megy úgy és gondolkozzon el kicsit a dolgokon és magán. Annyi "jó" nagymama veszi körül és mégsem veszi észre magát, hogy ő mennyire egy mérgező szülő. A 3. Nyarat fogom külföldön ledolgozni, siránkozik, hogy miért megyek el, retteg, hogy kint maradok, de ha itthon vagyok semmi más nem megy mint a cseszegetés, szapulás, ellenőrzés, számonkérés stb.

Szóval nehéz eset, próbáld meg a legtöbb dolgot a füled mellett elengedni.

2018. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Eleve nem élnék főnökösködő emberrel. De hidd el, le lehet törni a szarvukat, csak meg kell találni a módját. Mindjárt visszább vesznek a parancsolgatásból. Egyszerűen mondd azt, hogy NEM, és kész. Puffog egy darabig, de ha szeret téged, elgondolkodik... (Tapasztalat.)
2018. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy nagyon nem mindegy, hogy kiskorú vagy-e, vagy éppen a férjedről-feleségedről kérdezel. Megírhatnád.

9. voltam.

2018. ápr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!