Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy valakinek ez...

Van olyan, hogy valakinek ez a sorsa?

Figyelt kérdés
Szinte feleslegesen tettem fel azt a kérdést, úgyis lesz, aki azt fogja írni hogy van, már csak azért is hogy még jobban erősítse meg ezt bennem. Nem vagyok túl okos, de annyit fel tudok fogni, hogy minden erre hajt engem, nem sikerült soha semmi, mert a sorsom nem engedi hogy jobb legyen nekem. Egy nagy csapdában vagyok, ahonnan nincs kiút, csak a halál. A pontos kérdés az, hogy valakinek az a sorsa hogy megölje magát?
2019. jan. 1. 10:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9

Mindenkivel történik minden, csak kérdés, hogy a problémákat hogy tudja megoldani és ez kizárólag tőle függ.

Hogy a példáddal éljek, elakad a busz.

Mit csinál egy életképes ember?

Előveszi a telefonját és felhívja a főnökét, hogy "Elnézést, de rajtam kívülálló okok miatt késni fogok!

Itt állok a megállóban X perce és elakadt a busz."

Mivel mindenkivel fordult ez már elő, nem fognak örülni, de tudomásul veszik. Emiatt még senkinek nem vették a fejét, különösen, ha korrektül járt el!

De ha rád alapban nem lehet számítani, mert hol náthás vagy, hol a busz akad el, hol a fene tudja mi a kifogás (én is ismerek ilyet) akkor nyilván keresnek helyetted egy jobb alternatívát.

Ne szenvedj mindig valamivel vagy testileg vagy lelkileg és akkor nem kell majd valamilyen "ismeretlen, sötét erők munkálkodása" mögé bújnod, hanem nézz szembe saját gyengeségeiddel és szedd össze magad!

2019. jan. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
# 11 Erre nem tudok mit reagálni. Életképtelen vagyok, és testileg -lelkileg gyenge. Így igaz ahogy írtad. Miért is tagadnám? Bár nem én tettem ilyenné magam, hanem a családom, de ez mind mellékes. A lényeg a lényeg. Hogy ez vagyok, egy semmi. Az nem számít, hogy szándékosan tettek tönkre testileg, lelkileg. Szerintem azért számít egy kicsikét. De igazad van, ez csak nekem számít, nem érdekel senkit. Én már akkor tudtam..gyerek fejjel, hogy nem fogok bírni se dolgozni se semmit. Tudtam hogy ez lesz, de semmit nem tudtam tenni ellene. Senki nem védett meg. Ennyi. De akkor is minden az én hibám, igen tudom..
2019. jan. 1. 15:44
 13/13 anonim ***** válasza:

#12

Vannak akiket a nehézségek elgyengítenek, vannak akiket megerősítenek. A döntés csak és kizárólag a te kezedben van, hogy melyik irányba indulsz el.

Én az utóbbit választottam, pedig bántalmazó családban, egy nem dolgozó alkoholista anya mellett nőttem fel, nagy szegénységben. Műtötték a szememet, többszörösen a gerincemet, cukorbeteg vagyok. Felnőttként érettségiztem, 34 évesen elvégeztem a főiskolát, közben nyelvet tanultam. Soha nem kértem senkitől segítséget, a dolgaimat magam oldottam meg. A fiamat egyedül felneveltem diplomás emberré.

Soha nem jutott eszembe az öngyilkosság!

Kapd össze magad!... vagy add át magad az önsajnálatnak, a döntés a tiéd!

2019. jan. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!