Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemen kéne olyanoknak...

Egyetemen kéne olyanoknak köszönnöm, akikről maximum annyit tudok hogy egy szakra, vagy évfolyamba járunk?

Figyelt kérdés

De amúgy sose beszéltem még velük, de még a nevüket se tudom. Meg vannak, akikkel egy szakra, évfolyamra járok, de még arcról se ismerem fel őket mondjuk az utcán, vagy az egyetem épületeiben. Csak ha egy órán ülünk akkor valószínűleg egy évfolyamba is járunk.


Kéne köszönnöm azoknak, akiket egyáltalán nem ismerek?


2019. jan. 4. 08:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
36%
Szóval, azt mondod az nem műveletlenség vagy illetlenség, ha belépsz egy terembe, ahol ott vannak ugyanazok az emberek, akikkel minden héten együtt ülsz ott és szó nélkül elballagsz egy üres padig és ott ledobod magad?
2019. jan. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Illetlenség lehet, műveletlenség nem. Bár nem engem kérdeztél.
2019. jan. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
11: ha bemész egy terembe, ahol már ülnek, és mondasz egy sziasztokot szerintem nem egyenlő azzal, hogy mindenkinek külön-külön köszönsz. Ha bemegyek valahova, alap, hogy köszönök, de ez akkor sem jelenti azt, hogy 78-szor fogom elmondani azt, hogy szia.
2019. jan. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az előadásokon tényleg nehéz megismerni minden arcot, 150 embernek tényleg életszerűtlen köszöngetni.


Annak idején én azoknak köszöntem, akikkel szemináriumon együtt voltam. Bár velem is volt sokszor, hogy nem köszöntek vissza, így egy idő után én is leszoktam erről, aki nem köszönt vissza, annak soha többet nem köszöntem.


Szerintem is illetlenség és értelmiségi emberhez méltatlan dolog átnézni az emberen, amikor egy szemináriumon vagy vele, azaz ugyanarra a szakra jártok.

2019. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

A "Szia" köszönésnek van többesszáma.

Én itt feladom, majd rájöttök, ha sikerül értelmiségi körökben mozognotok

2019. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De ennek semmi köze az értelmiséghez. Vannak udvariatlan értelmiségiek, és jól nevelt kékgallérosok.
2019. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha bemegyek a terembe, ami úgy minimum 300 fő befogadására képes, úgy négyszer akkora, mint a lakásom, és van benne addigra nyolcvan ember, aki mind el van foglalva a saját kis egyéni beszélgetésével, nem fogom magam elordítani, hogy sziasztok. Ha te igen, akkor egészségedre váljék, én nem csinálok hülyét magamból.
2019. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én szoktam. Mi mondjuk nem vagyunk olyan sokan, 60 körül vagyunk a szakon, őket fel is ismerem. Nem beszéltem még mindenkivel, lehet, hogy nem is fogok, de attól még köszönünk egymásnak. Plusz néhány órára bejárnak az osztatlan tanárisok és a minorosok is, közülük csak azoknak köszönök, akikkel nekem is van közös órám. Ha valaki köszön nekem és én (hirtelen) nem tudom, hogy ki az vagy ilyesmi, akkor is vissza szoktam köszönni, szerintem ez alap.
2019. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!