Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg mártír kisasszony vagyok?

Tényleg mártír kisasszony vagyok?

Figyelt kérdés

Felajánlottak nekem egy 8 órás munkát, amit visszautasítottam és megkérdeztem, lehet-e 12 órázni csak nappal, mert azt jobban össze tudjuk hangolni párom munkavégzése miatt meg őszintén nem akartam hétfőtől péntekig 5-kor kelni és 5-kor hazaérni, mert 2,5 órát lennék a 2 éves gyerekemmel, aki még szerintem igen is pici és így is örülök, hogy nem kell bölcsibe íratni, hanem én, az apja és a nagymamám leszünk vele. Elmondtam barátnőmnek, hogy variáltam, berágott, mártír kisasszonynak nevezett, merthogy ő is felnőtt pedig az anyukája ugyanígy járt dolgozni és ennyi kritérium mellett milyen munkát akarok meg miért jobb a 12? Talán azért, mert 2 naponta otthon vagyok és nem kell arra várni, hogy péntek legyen, ha kiveszek szabit 1 hetet otthon vagyok és párom is tud maszekolni járni? Igen, nálunk olyan a buszközlekedés, hogy csak a 12 óra jó de amúgy is nem dönthetem el felnőtt létemre, mit akarok?

Mi az, hogy ő lefikáz engem meg, hogy nyavalygok? Egyáltalán miért nyavalygás az, hogy olyan munkát választok, ami nekem jó és még a fizetés is több, mint délelőttösbe?

Miért baj az, hogy azt is nézem, hogy 2 napot az apjával is van a gyerek, 2 napot meg velem nem azt, hogy dejó dolgozok és 2.5 órát látom a gyereket össz-vissz?

Nem értem, miért baj ez, mikor nekem így jó, nem úgy, hogy hétfőtől péntekig.

Előző munkahelyemen is így dolgoztam, tökéletesen megfelelt.

Erre jön azzal, hogy mártír kisasszony vagyok, mert szeretném látni is a gyerekemet nem csak 2.5 órát naponta és hétvégén.

Meg, hogy örüljek, hogy van munka. De, ha lehet, miért ne beszéltem volna meg velük?

Letiltott azért, mert a saját érdekeimet nézem, hogy mennyit látom átlag/hét a gyerekem.


2019. jan. 6. 09:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem csak az bántja a csőrét, hogy te igyekszel és képes vagy irányítani az életed, és lehet benne irigység is, hogy te igyekszel a gyerekkel minél többet együtt lenni, nem úgy, mint az ő anyja.
2019. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Egy barát megértő.

Ő egyik sem. :(

2019. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

36 órát lennék a gyerekemmel/hét plusz este 7,30-tól, mert a 18,40-t elérném, amikor párom nappalos, meg hozna-vinne kocsival.

17.5-t látnám a gyerekem/hét 8 órásba szerintem totál szívás...

Arról tényleg nem beszélve, hogy pl mikor május 11-én megyünk esküvőre, kiveszek 2 nap szabit és 1 hetet pihenek. Ott meg kivennék 1 nap szabit és 1 napot lennék itthon. 1 hétért 5 nap szabit kéne kivenni.

A fizum gyessel, csp-vel lenne 150e itt 140e-t kapok alapból, erre jön a hétvégi műszakpótlék, a cafetéria.

Azért ne, hogy már..

Én nem tudom, hogy tudok kifogni ilyen barátnőket, de a másik is itt volt lent nálunk és azt hazudta a páromnak, hogy felpofoztam a gyereket utána még neki állt feljebb, hogy mit áltatom magam..

2019. jan. 6. 09:52
 4/13 anonim ***** válasza:

óóóó...te kis naiv...


Jézus azt kérte teremtőjétől.."Uram!A barátaimtól óvj meg, az ellenségeimmel magam is elbírok"...


meg valami olyan népi bölcsesség is van, hogy "jobb száz ellenség, mint egy barát"..



ezeket ízlelgesd...aztán vagy valagba rúgod a "barátnődet, vagy tovább szenvedsz..

ez nem barátnő, ez simán buta, ebből eredően irigy, és gonosz.

2019. jan. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1 semmi köze hozzá

2 ha csak ez a lahetőséged lett volna dolgozni, akkor legalább magadnak ismerd be, hogy hülye vagy

2019. jan. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem csak ez. Mehettem volna több helyre is dolgozni csak senki nem hiszi el,hogy korlátoltak a lehetőségeim és pl nem tudok 10től este 9ig dolgozni, mert nem jutok haza és nem akartam irodában sem dolgozni 9-től 5-ig, mert ugyanott vagyok, mint a sori 8 órás munkával egyszerűen jelen pillanatban a 2 nap munka, 2 nap pihenő felel meg.
2019. jan. 6. 11:39
 7/13 A kérdező kommentje:
És így több a fizetés is, mint irodán, mert mindennel együtt 180at hazahordok, irodán meg okj-vel minimálbért kapnék.
2019. jan. 6. 11:40
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Ez a tipikus proli mentalitás, hogy mindenki dögöljön meg aki nem heti 5 napban napi 8-10 órában robotol reggeltől estig élet nélkül lehetőleg egy gyárban. Mert csak az a nagybetűs munka és csak ők a munka hősei.


El kell messziről kerülni az ilyen energiavámpír embereket.

2019. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Én azt mondom nem kell szülni a vakvilágba (kotont már feltalálták), és akkor nem lesz ilyen probléma.
2019. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

A 12 órázás miért is jelenti, hogy 2 naponta otthon vagy?

A 12 órázás a legtöbb helyen 4 nap folyamat 12 órázás, 2 nap pihi. De dolgoztam már hétfő-péntek 12-ben is. Nem is hallottam még ilyenről, hogy 12-36. 12-24 van, meg 24-48 azok is a vagyonőri szakmában.

2019. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!