Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A ti szemetekben mi a legnagyo...

A ti szemetekben mi a legnagyobb jótett, illetve mi a legnagyobb bűn, amit egy ember valaha elkövethet?

Figyelt kérdés
Mi szerintetek a legjobb és a legszörnyűbb cselekedet ezen a világon? Most kifejezetten a személyes véleményekre vagyok kíváncsi, tehát nem arra hogy mit jutalmaz az állam, a család vagy a közvélemény, vagy éppen mit büntet legsúlyosabban a törvény. Egyéni meglátásokra vagyok kíváncsi. Mi az, aminél szerintetek nem tehet jobbat egy ember sem, illetve a másik véglet, mi a legborzasztóbb, legembertelenebb, legmegbocsáthatatlanabb bűn e világon?

2019. jan. 18. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, ha megmenti valaki életét, a legrosszabb pedig a másik véglet; a gyilkosság.

Persze lehetne ragozni ezt, vannak hasonlóan szörnyű tettek, amik szintén a legrosszabbak, ilyen pl a gyermekekkel kapcsolatos ügyek; a pedofília, a gyermekbántalmazás. Ezek pontosan ugyanolyan megbocsáthatatlan, gusztustalan tettek, mint az emberölés.

Mások életének elvétele, vagy jelentős megnyomorìtása az, ami a leggusztustalanabb.

2019. jan. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nem definícialhato így.

Egy sorozatgyilkosnak is megvolt az oka ölni. Az ő vilagkepeben az nem rossz tett, sőt.


A legrosszabb dolgok olyan apró dolgokban rejlenek, mint hogy befurakodsz valaki elé egy sorban, stb...

Mert az az emberi onzoseg.

2019. jan. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 David82 ***** válasza:
100%

A legnagyobb jótett szerintem, ha egy szomjazónak inni adunk, egy éhezőnek alamizsnát, vagy egy kolbászos szendvicset. A beteg rokonunk, ismerősünk mellett kitartunk, támogatjuk, vagy úgyszintén a nehéz sorsúakat.

A legnagyobb rossztett, amikor valaki ügyes húzásokkal milliók nyomorát, elszegényedését okozza. Ráadásul úgy, hogy nem volna feltétlenül szükséges megtennie, tehát indok nélkül, önkényesen teszi azt. A másik, szintén szörnyű dolog, amikor valaki gyűjtést szervez nehéz sorsúaknak, illetve beteg gyerekeknek, aztán az összegyűjtött pénzzel meglép. Ez még durvább dolog, mint az előző.

De ez az én véleményem. :)

2019. jan. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Legjobb dolog: bebaszós live

Legrosszabb dolog: nincs internet xd

2019. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ugyan vallásos, de mivel a Biblia a mély énnek letükröződése, az abszolút jó cselekedet amikor Jézus az életét adta a bűnös világért. Legyen a válaszom mondjuk a feltétel nélküli szeretet, önfeláldozás, megbocsátás, vagy valami ilyesmi.


Ennek ellentéte akkor pedig a gyűlölet. (Gyilkosság is ugye gyűlöletből keletkezik.)

2019. jan. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a legnagyobb jótet az ha segítünk valakinek.

Mindegy hogy hogyan. Pl egy hajléktalannak adott kis étel vagy pár száz ft is segítség vagy ha egy néninek segítesz a cipekedésben. A véradás is az vagy ha valakinek a lelki támasza tudsz lenni a bajban. Ezt persze lehet fokozni. Pl az is nagyon jó dolog ha valaki segítő szakmát végez (pl napi szinten foglalkozik értelmileg sérült gyerekekkel vagy mentős tiszt stb sorolhatnám napestig)

Igazából az én szememben ha leegyszerűsítjük az legnagyobb jótet ha valaki a saját egóját és érdekeit hátterbe szorítva segit máson vagy önzetlenül cselekszik.

Pl szerintem az eutanázia is beletartozik a jótettek közé.


A legnagyobb gonoszság pedig az ha valaki szándékosan megnyomorít valakit akár fizikálisan akár lelkileg. Vagy becsapja a másikat amiatt hogy a saját érdekeit tudja érvényesíteni.

Pl szerintem a szexuális zaklatás nemi erőszak, idősektől való pénzkicsalás pont ilyen dolog.

A gyilkosságot direkt nem soroltam ide mert ennek a témaköre igen sokrétű (pl szerintem az is részben gyilkossá válik aki pl öngyilkosságba kerget valakit de pl aki az USAban beadja a méreginjekciót az elitélteknek valahogy mentesül az egész etikai vonatkozásaitól)

2019. jan. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Legnagyobb jó,ha valaki szereti magát,amennyire csak tudja.A legnagyobb bűn ennek az ellenkezője.
2019. jan. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A legrosszabb talán a másoknak a rossz akarása, káröröm ahogy arra várnak mások hol tehetnek keresztbe másoknak...

a legszebb pedig az önzetlen segítség legyen szó akár azzal hogy ad e gy zsebkendőt, útbaigazít ha megkérem, nyitva tartja az ajtót ha látja jövök mögötte nem nagy dolgokra gondolok

2019. febr. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!