Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ember nem társas lêny? A...

Az ember nem társas lêny? A pszichológusom szerint nem mindenki az

Figyelt kérdés

2019. jan. 21. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem mindenki igényli mások társaságát
2019. jan. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem az. Social. Ami azt jelenti, hogy társadalomban él, és más emberekre támaszkodik, olyan értelemben, hogy az alma a piacon nincs ott, ha nem dolgozunk össze.
2019. jan. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb a társaság, annál nagyobb lehet a baj..

Persze egyedül csak az igazán életrevaló boldogul, a többi csak társaságban tud létezni...ami nem is baj.


Így alakult ki a vezető-vezetett tömeg.

2019. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

nem értek egyet a picilógusoddal, vagy félreérthetően mondta, van aki jól el van magában kuttyogva (én is), de az ember társas lény. Indoklás:

Az ember egyedül nem tudna emberré válni. A szúnyog, ahogy kikel, azonnal szúnyog. Az embernél máshogy van ez, ha megszületik csak potenciálisan adott, hogy emberré növekedjen. Ha egy csecsemő nem látna maga körül embereket, nem alakulna mi a sajátos emberi lényege. A függőleges testhelyzetet nem venné fel (!), emberi szóval beszélni nem tudna, emberi szót megérteni nem tudna, szavakkal gondolkodni nem tudna. És egy idő után (volt ilyenre példa, nem Maugli, az egy mese) nem is lehetne megtanítani ezekre.

*

Az ember az emberré levést az embertől tanulja.

*

2019. jan. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es, de ez más, mint az, hogy kívánja-e az emberek társaságát.
2019. jan. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül én pl nagyon jól levagyok minimális emberi kontaktussal, kis túlzással a napi 8-9 óra munka, egyéb jövés menés elég, az, hogy állandóan össze vagyok zárva másokkal pedig megőrjít.
2019. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van, aki alkalmatlan bármilyen emberi kapcsolatra, lehet, hogy te is tudnál olyan példát mondani, akit el kéne távolítani a társadalomból végleg. És van, aki nem vágyik más emberek társaságára, vagy csak ritkán.
2019. jan. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki pontoza le a 4-est, de szerintem szégyellje magát, remélem most elégedett.

Nagyon jó és elgondolkodtató volt az a válasz, ebbe én még bele se gondoltam, de teljesen igaz.

2019. jan. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!