Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az ember társas lény, mit...

Az ember társas lény, mit tudnák tenni?

Figyelt kérdés
A szüleim nem vittek nagyon társaságba gyerekként, ők sem mentek, és most nagyon nehezen tudok beilleszkedni, vagy sehogy egy társasága, többnyire csak kussolok, meg magával a kommunikációval is vannak problémáim, könyveket olvasok, de nem elég, és olyan könyvet még nem találtam ami segítene, de vannak olyanok akik életükbe egy könyvet nem olvastak meg a suliban sem teljesítettek kimagaslóan, és mégis minden társaságba szinte be tudnak illeszkedni, ezt a problémám hogy tudnám megoldani? Minden más önértékelési problémám úgy érzem ebből fakad. Tényleg nem tudom mit csináljak, tudnátok egy könyvet ajánlani, ami segít megtanulni, hogy hogy viselkedjek egy térsaságba, vagy emberekkel, vagy olyan könyvet ami megtanít, hogy hogy mondjak fifikás, vicces válaszokat a kérdésekre? Már 19 éves vagyok, és nagyon gáznak tartom, nem akarok életem végéig ilyen lenni, abba beleőrülnék, légyszi segítsetek mit tegyek, most pl. elkezdtem vicceket olvasni, hátha segit valamit...

2018. júl. 7. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Először is nem tudnák, hanem tudnék. Könyvekből nem lehet megtanulni a szocializálódást, ahhoz emberek közé kell menni. Ettől függetlenül hasznos az olvasás, de inkább a szókincset, és a tájékozottságot növeli, a szorongást nem csökkenti. Én azt tanácsolnám, hogy apró lépésekben szoktasd magad a társasághoz. Előbb csak a szomszéddal, postással, vagy boltossal válts pár szót. Amikor ez jól megy , akkor pl egy barátnőddel (vagy egyedül) beülhetsz egy kávézóba, vagy megkérdezhetsz ezt-azt az emberektől. Ha ez sem okoz gondot, akkor menj el egy szabadtéri koncertre, vagy valami rendezvényre. Ahogy szokod a helyzeteket, majd egyre bátrabb leszel. Fontos, hogy ne csak ülj a sarokban, hanem próbálj beszélgetésbe elegyedni. Hidd el, lesz aki szívesen beszélget majd veled, sok a magányos ember.
2018. júl. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Én is ugyanezzel a problémával küszködök már évek óta. Szinte soha nem volt egy barátom sem, mert nagyon félénk és zárkózott vagyok. A humorérzékem is kb. a nullával egyenlő, bár engem ez személy szerint nem zavar. Úgy gondolom, hogy nem kell ennyire görcsösen arra törekedni, hogy megfelelj másoknak. Inkább csak próbáld meg önmagadat adni. Hidd el, azok leszenek az igaz barátaid, akik a részedről mindenféle erőlködés nélkül kellemesen fogják érezni magukat a társaságodban. 17/L
2018. júl. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ezt könyvből meg lehetne tanulni. De iskolába azért csak jártál, nem? ott is be kellett illeszkedni valahogy.
2018. júl. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az 1-es tökéletesen leírta,mit kell tenned.

A szociális fóbia egy nagyon rossz betegség,ami kialakulhat nálad!Nem biztos hogy ez lesz,de a zárkózottság a szorongás,az emberektől való elzárkózás ide vezethet.

A szoc.fóbiát is úgy kell gyógyítani,vagy enyhíteni,hogy lépésről lépésre egyre többet kell járni emberek közé,és egyre többet kell beszélgetni,kommunikálni másokkal,így az önértékelés javul,a szorongások csökkennek,stb.

2018. júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam sokáig, és minimális szinten még mindig az vagyok. Nem szeretek kimozdulni, csak akkor, ha tudom, hogy olyan emberrel leszek, aki elfogad, úgy, ahogy vagyok. Inkább itthon ülök és olvasok egész nap. Viszont szép lassan elkezdtem próbálkozni a kimozdulással, mert ősszel elkezdem az egyetemet, és ott rengeteg új ember lesz, muszáj lesz szoknom az új közeget. Ezt pedig csak úgy lehet, ha beszélgetésbe elegyedsz másokkal, eleinte még nehéz lesz, de egyre könnyebb lesz, csak elkezdeni nehéz.
2018. júl. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs jó beszédkészséged, akkor eleve hátrányba vagy, ahogy én is. Halk a hangom, nem tudok hangosan beszélni, így bulikba ahol nagy a zaj, nem tudok kommunikálni, így ismerkedni sem. De társaságban is, a hangosan beszélő-kiabálók mellett én csak a hallgatásba süllyedek, mert halk beszédemre senki sem kíváncsi, így nem is vagyok senkinek érdekes. Szóval ha nincs meg a beszédkészsége vkinek, eleve kudarcra van ítélve.
2018. júl. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ebbe az egészbe az a vicces, hogy a suliba az osztályomba be tudok illeszkedni, meg még viccelődni is tudok, de ha idegen emberek közé megyek, akkor jön elő ez a hallgatásom, és valamiért meg sem tudok szólalni, és szerintem ez önbizalom hiány miatt is lehet, vagy nem tudom mi miatt, azért szeretnék találni egy ilyen jellegű könyvet, vagy blogot, vlogot ami segít hogy megtanuljam, hogy különböző kérdésekre milyen választ adjak, vagy mikor kell a kérdésre kérdéssel válaszolni, meg ehhez hasonló trükköket, szerintem az önbizalom hiányzik, ami meg fejben dől el, és én érzem hogy ezt otthon tudom tanulással megszerezni, hogy tudatosan tudom mit kell válaszolni a kérdésekre, és nem pedig spontán várom a megfontolt választ, hogy is mondjam, felkészülök rá előre... lehet egy kicsit hiányosan fogalmaztam, a lényeg hogy idegen emberek és idegen társaságokba nem tudok beilleszkedni, csak nem tudom miért...
2018. júl. 7. 12:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Allan Pease - Alan Garner: Szó-beszéd - A társalgás művészete

Allan Pease: Testbeszéd

2018. júl. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!