Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Munkanélküli pályakezdőként...

Munkanélküli pályakezdőként miből fizethetném a TB-t és a hitelt?

Figyelt kérdés

Ha nem találok munkát, de a diploma miatt közmunkára se vesznek fel? És pályakezdőként nem kapok minimális támogatást sem. A szüleim sem tudnak támogatni.

Akkor mihez tudok kezdeni?


2019. jan. 21. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van erre egy segély nem tudom mi a neve, de mindenkinek megadják szinte, 1 évig az állam fizeti helyetted a TB-t.

Olvass utána.

2019. jan. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmesz egy gyarba dolgozni az a legegyszerubb. Van olyan lehetoseg amit az egyes ir de attol meg neked jovedelmed nem lesz csak tb-d. Figyelj elmesz valami gyarba egybol lesz tb-d meg majd fizetesed is idovel. Aztan kozben majd keresgelsz hatha talalsz jobb melot.
2019. jan. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Ha diákhoteled van, azt a tanulmány befejeztétől számított 3. hónap után el kell kezdeni fizetni. Ha nem tudod, akkor írj egy kérelmet nekik és kérj halasztást a törlesztésre, persze addig a kamatok ugyan úgy fognak peregni.


A TB fizetés ami a 2019-es évtől havonta 7500.- forint, azt pedig a kormányablakhoz kell bemenni, és szociális rászorultság esetén 1 évig fizethetik utánad.

2019. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen diplomád van és hol laksz?
2019. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
SzSzB megyében lakom és a műszaki földtudományi karon szereztem diplomát
2019. jan. 21. 15:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Ebből ugyan nem derül ki, hogy milyen szakon,de végülis mindegy. Egyik megoldás az, ha bemész a NAV-hoz és kérvényezed hogy egy évig ne kelljen tb-t fizetned, meg fogják adni valószínűleg. Másik megoldás, ami talán hosszabbtávra szól, hogy gyorsan találsz egy kicsivel is hasznosabb OKJ-t a jelenlegi diplomádnál, és akkor a tb-d ugye fizetve lesz, mellette diákmelóból pedig fizeted a hitelt, plusz lehet hogy azzal a szakmával később el tudsz helyeszkedni. Plusz info hogy a keresztféléves OKJ képzésekre valamikor mostanában kell jelentkezni.
2019. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A TB támogatást akkor hol kell igényelni?
2019. jan. 21. 15:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Szociális rászorultság a neve amikor a helyi önkormányzat méltányossági alapon átveszi a TB-d fizetését. Tehát a helyi önkormányzatnal/kormányhivatalnál kell kérvényezned. A veled egy háztartásban élőknek is nyilatkozniuk kell a jövedelmükről.


Én végigcsináltam, 3,5 hónapot fizettek, után végre el tudtam helyezkedni. Szóval sok sikert

2019. jan. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja és regisztrált munkanélkülinek kell lenned h megkapd. Ott is kell kérned a munkaügyinél egy papírt h mióta vagy regisztrált stb.

Utolsó voltam.

2019. jan. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!