Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Autista lennék?

Autista lennék?

Figyelt kérdés

A napokban néztem videókat, amikben ezt a betegséget mutatták be. Érdekelnek ezek a témák, szeretem megismerni a mentális betegségek típusait, ettől függetlenül nem vagyok elég tájékozott, nincs semmilyen ezzel kapcsolatos képesítésem, úgyhogy bocsánat, ha nem pontosan fogalmazok, vagy tévesen használok néhány kifejezést.

Gyerekkorom óta máshogy reagálok az engem ért atrocitásokra. Mélyen érintenek és évek múlva is emésztem magam rajtuk. Látszatra nem mondja meg senki, de én újra és újra átélem magamban, mindaddig, míg a kellemetlen érzés, ami az adott szituációhoz társul, nem enyhül. Tehát lassabban és alaposabban dolgozom fel ezeket, mint az átlag ember. Visszahúzódó személyiség vagyok, nagyon introvertált, elvagyok a saját kis világomban. Régen nagyon szorongtam, ha felelni kellett az iskolában, vagy több ember elé kellett kiállnom. Később ezt megtanultam kezelni és a külső szemlélők semmit nem láttak abból, ami bennem zajlott ilyen helyzetekben. Nehezebben kommunikálok, sablonokat alakítok ki a fejemben. Ha váratlanul kérdeznek, kizökkenek és sokszor nem tudok időben reagálni. Utólag jövök rá, mi lett volna a megfelelő válasz. Így sokszor inkább csendben maradok. A szótlanságom és zárkózottságom a legszembetűnőbb, más tünetem nincs.

A videókban, amiket néztem, autista emberek meséltek a betegségükről. Rajtuk sem látszott semmi különös. És picit magamra ismertem. Mostanra javult az állapotom, de a régebbi sérelmek miatt bennem maradt az érzés, szorongok, ha váratlan helyzetbe kerülök. Tovább emlékszem az ilyen sérelmeimre, mint mások.

Nem tudom, mennyire volt érthető, amit leírtam. Irásban sosem volt gond a kommunikációval.


2019. jan. 23. 12:08
 1/5 nemaRendőrség ***** válasza:
0%
Ha a kérdés felmerül akkor mindig egyértelműen igen a válasz
2019. jan. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kreténpali ***** válasza:
Ha kapsz egy billogot az segít?
2019. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyilván nem, de valamennyire segíthet megérteni a problémáimat ezzel kapcsolatban. Talán nem rágódnék rajtuk ennyit, jobban megérteném, miért ragadok meg az emlékeimnél, esetleg tudnám kontrollálni is. És megnyugtatna, hogy nem vagyok ezzel egyedül.
2019. jan. 23. 12:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Az autizmusnak is vannak kulonbozo fokozatai. Nezz utana.
2019. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bevallom, nem vagyok profi szakértő a témában, de szerintem nem vagy autista. Én inkább szuperérzékenységre tippelnék.
2019. jan. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!