Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger-szindrómás/autista...

Asperger-szindrómás/autista lennék?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok.Nagyon érdekelne a téma,mert van néhány olyan tulajdonságom,aminek köze lehet az autizmushoz. Anyám egy ideje azzal riogat,hogy el fog vinni kivizsgálni,hogy valóban rendben vagyok-e (eddig még szerencsére nem tette meg), és ha ott valóban adnának egy ilyen papírt,azt megbélyegzésnek érezném egy életen át...főleg ha ezt a dokumentumot kötelező iskoláknak,mindenféle intézménynek továbbítani,amivel érintkezem az élet által.

Nos...

* Egész kicsi korom óta vegetáriánus vagyok. Már a hús látványától/szagától hányinger kerülget,de ez sok más étellel is így van.

* 5 éves korom óta folyékonyan írok és olvasok. Senki nem tanított meg rá.

* Kétkezes vagyok (ambidexter). Mindkét kezemet ugyanolyan ügyesen tudom használni.

* Nehezen tudok nyitni az emberek felé. Sok időnek kell eltelni ahhoz,hogy bárkit a barátomnak nevezzek. Nagyon bátortalannak érzem magamat,amikor idegen emberekkel találkozom.

* Túlhallásom van. Erről papírom is van. Sokkal halkabb hangokat is meghallok,mint mások.

* Ebből ered,hogy meg tudok őrülni bizonyos hangoktól (csámcsogás,óra ketyegése...stb)


Ha ezekkel a tulajdonságokkal rendelkezem,valóban autista lennék? Vagy csak véletlen egybeesés lenne,hogy birtoklom ezeket a tüneteket?



2016. jún. 27. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom honnan veszed, amiket felsoroltál semmi köze nincs az autizmushoz.
2016. jún. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lol. Nem.

Szociálisan kissé gátolt vagy éppen szégyellős/nehezen oldódó ember vagy. Amiket felsoroltál mind lényegtelen tünetek, egyik sem szól igazán az autizmusról, max vmi szenzoros érzékenységről. Nekem meg jó szaglóérzékem. Evvan.

2016. jún. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

manapság mindenki aspergeres aki nem énekli teli torokból hogy a "nézését meg a járását", meg nem nézi azt a szenny rtl klubbot

nehogy bebeszéld magadnak a betegséget

2016. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az étrended miatt kialakulhatott tápanyaghiányod és béldiszbiózisod, ami emésztési problémákon túl okozhat pszichés problémákat és érdekes tüneteket, pl. túlzott érzékenység hangra, fényre, tapintási ingerekre stb. Az agy egyes területeinek alulfejlettsége (empátia, szociális készségek) együtt járhat más területek magasabb fejlettségével, ezért is vannak egyes autistáknak különleges képességei.

Azért olyan nagy baj nem lehet veled, ha eddig nem küldött el senki kivizsgálásra. Nem hinném, hogy egy pszichológiai vizsgálat után "megbélyegeznének", vagy autista kódot kapnál, ahhoz sokkal súlyosabb tünetek kellenek, amik már óvodás korban jelentkeznek.

Ha szeretnéd a kellemetlen tüneteidet javítani, nem ártana felülvizsgálnod az étrendedet (állati fehérje, zsírok, koleszterin, vitaminok, nyomelemek, esszenciális zsírsavak mennyisége megfelelő-e).

2016. jún. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ok aggodalomra, ezek alapján nincs Aspergered. Ha anyukád ki akar vizsgáltatni, akkor mondd neki, hogy tök fölöslegesen ki fog dobni egy rakat pénzt (főleg, ha addig betöltöd a 18-at). Inkább próbáljon meg szeretni és elfogadni. Az ingyen van és a lelki eredetű gondjaidra gyógyír lehet.

Jól hallasz, mindkét kezed ügyes, korán tanultál meg írni.. Ezeknek örülni kéne.



Üdv, egy aspergeres (orvosi papírral, nem csak olyan Nézését-Járását style)

2016. jún. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Ennyiből nem derül ki. Az autizmus diagnosztizálásánál leginkább a kisgyerekkori dolgaidat veszik figyelembe.

Amiket leírtál, jellemzőek rengeteg nem autista emberre is. És bizonyára sok autistára is. Ugyanúgy mint pl. az A vércsoport.

Mint szintén diagnosztizált Aspergeres, én is rendelkezem ilyen tulajdonságokkal mint te, viszont nem erre kaptam papírt. Ezek nem tünetek, hanem emberi tulajdonságok, amik ugyanúgy jelen lehetnek bárkiben.

- ételek: kb. 10-féle alapanyagot eszem meg, azokat szín szerint válogatva külön, meghatározott sorrendben

- 4 éves korom óta írok, olvasok és számolok, ami miatt az iskolában 3 különböző osztályba voltam beíratva egyszerre. Egyébként nagyon sok gyerek ír és olvas már óvodás korában. Külföldön sok gyereknél alap, hogy 5 évesen ír és olvas, ennek képessége tehát nem túl egyedi.

- én is kétkezes vagyok (apám is az, valószínűleg tőle örököltem)

- ez lehet sima introvertáltság, egy rakás embert ismerek, aki ilyen és nem aspi

- Túlhallásom nekem is van. Meg mellé szinesztéziám. Tehát színekben és geometriai formákban látom, amit hallok. Emellett túlszaglás, ami az orvosom szerint egyik okozója annak, hogy ilyen kevés dolgot eszem meg.


De ismétlem, nem ezekre a dolgokra kaptam a diagnózist. Gyerekkoromban évekig vizsgáltak és hosszas várakozás után adtak végül végleges választ. Rugalmatlanság, ismétlő cselekvések, kommunikáció igényének hiánya, repetitív mozdulatok, nem tudok játszani, nem értem az utalásokat, ezek alapján kaptam a gyanút, később pedig a többi dolgot "hozzászámolva" a diagnózist.


A kedves édesanyád pedig ne riogasson, hanem próbáljon meg elfogadni és kommunikálni veled. Esetleg olvasson az autizmusról hivatalos forrásokból, ne a gyakori kérdésekről vagy a nők lapjából.

Ja és a dokumentumot nem kötelező az iskoláknak küldeni. Az általános iskolába célszerű, afölött pedig ha szükség van rá. Mi a gimibe be se adtuk, senki nem tudta. Egyetemen már beadtam, mert ott tudtak segítséget nyújtani nekem és ehhez kérték.

2016. jún. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
30%

Figyelj ide!!!!! Ha egyszer rád mondják,hogy asperegeres vagy vége az életednek szó szerint.

A folyamat a következő:megkapod a papírt kicsapnak mindenhonnan nem kellesz a barátaidnak nem lesz munkád bélyegzés az lesz.Hiába vagy nagykorú.

Én ugyan olyan vagyok mint te.Zavar az óra hangja.6 évesen megkaptam a papírt. Azóta is benne van a bizonyítványomban nagy betűvel ASPERGER DIAGNÓZIS MIATT ÍRÀSOS ÉRTÉKELÉST KAP!!!! Vizsgálatának a száma stb.Kitűnő tanuló vagyok nevelő testületi dicsérettel. De látod mégis. Menekülnék de nincs hová.M minden ismerősöm tudja.Mindenki csúnyán néz rám emiatt. Akármit csinálok akkor is csak egy asperegeres hülye vagyok.

2016. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én autista vagyok, felnőttként derült ki rólam (papírom nincs róla). Lehet, hogy az vagy, de ezek, amiket felsoroltál, nagyrészt nem tipikus autista tünetek. Még a hiperérzékenységnek lehet leginkább köze hozzá (amit te túlhallásnak neveztél). De amúgy az autizmus nagyon tág fogalom, valakinek csak enyhe hajlama van rá, valaki meg nagyon durván életképtelen és nem tud létezni sem gondozó nélkül. Szerintem akit gyerekkorában nem diagnosztizálnak, az egész biztosan nem súlyos eset, nem hiszem, hogy ebből bármiféle gondod lenne a későbbiekben, ha esetleg kiderül, hogy autista vagy. Én is az vagyok, de egyedül élek, van munkám, vannak ismerőseim, barátaim mondjuk nincsenek, mert mind elhagytak az autizmusom miatt, de ettől még életben tudok maradni önállóan.
2016. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!