Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg előfordulhat hogy...

Tényleg előfordulhat hogy autista lennék?

Figyelt kérdés
Kicsi koromban egyszer a gyerek orvos mondta hogy ez bizony autizmus mert nem beszéltem vele....a szüleim akkor viszont szó szerint elmenekültek velem onnan és csak nagyon szükséges esetben vittek vissza....sosem voltam az a társasági ember és nem is szeretek csak max. részegen folyamatosan beszélni...viszont ahogy idősebb lettem egyre többször szembesültem azzal hogy külön kihívást jelent a komfortzónámból kilépve bármilyen fajta kommunikáció...így hát a középiskolai beilleszkedés is egy rémálommá vált és nem is sikerült...annyira be voltam az első hetekben fordulva hogy többször elgondolkodtam hogy én most felállok s sikítva elmegy innen a francba...még most sem illeszkedtem és csak 4 olyan ember van akikhez kötődöm valamilyen szinten...egy felnőttel(tanárral) való beszélgetés nem okoz gondot felelni pl ugyanolyan jól tudok mint más...de a korosztályommal ez nem megy...a buszon sem ...az osztályban sem....sehol....egyszerűen leblokkolok és nem jut eszembe semmi épkézláb dolog...a szüleim aggódnak kicsit miattam mert elmondtam nekik ezt a problémát és most azom gondolkoznak hogy lehet hogy annak idején igaza volt annak az orvosnak...egyébként önbizalomhiányom és szeretethiányom is van eléggé erős szinten...szellemileg viszont még nem adódott problémám...mindent képes vagyok megtanulni és megérteni és egy nívós gimnáziumban elég jó az átlagom meg a jegyeim is...persze nem én vagyok a következő Einstein de azért átlagosnak momdható vagyok...szerintetek autista lennék? Vagy csak nagyonextrémhiperszuperül befelé fordulós antiszoc. személyiségem van? Valaki segítsen légyszi :( 15/l

2017. jan. 17. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem. Csak félénk vagy és rossz az önértékelésed.
2017. jan. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

Ha autista lennél nem irkálnál ide. Az aspergerrel meg ma nagyon divatos takarózni, mert fél az illető kommunikálni az emberekkel.


A kamaszok egy része olyan mint te. Majd kinövöd esetleg. Ki kéne lépned a komfortzónádból és nem ilyen hülyeségeken agyalni.


Ha lenne bármilyen bajod már rég kiderült volna.

2017. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Nincs semmi bajod.

"egyszer a gyerek orvos mondta hogy ez bizony autizmus mert nem beszéltem vele."


Ilyet egy orvos nem mond, bocs. Félreérthettél valamit.

2017. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%
nem tudom mi ez a divathullám hogy most mindenki autista. Nem nem vagy az, azért nincsenek barátaid mert egy érdektelen unalmas ember vagy.
2017. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Az autizmus ennél jóval többet takar, mint hogy valaki nem tud beilleszkedni közösségben.

Ha már a szüleid is bevontad a "nyomozásba", akkor érdemes nekik megmutatnod ezt a listát: [link]

Különösen a 4-5 éves kor közötti helyzet a lényeges a diagnózis szempontjából, a szakemberek is arra kíváncsiak.

Egyébként nem ritka, hogy valaki csak kamaszkorban kap diagnózist, szóval semmi nem elképzelhetetlen, de a szociális kompetenciádon kívül beszéld át a szüleiddel a listában szereplő tünetek meglétét/hiányát is. (Ha a listából sok volt rád jellemző kicsi korodban (nem feltétlenül az összes), az már egy erős gyanú, alapos ok a kivizsgálásra.)

Ha ezek után is megfogalmazódik a gyanú, akkor keress meg priviben és írom a továbbiakat!

Egy autistát nevelő szülő

2017. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

5-ösé az első válasznak nevezhető válasz. Bár ez az oldal eléggé nők lapja színvonalú, néhány kiragadott tünet, és kész. Nem is pontos, pl. helyet kapott a listán a nem játszik szerepjátékot, ami egyenesen hülyeség. Számos olyan autista van, aki játék közben önálló világot teremt a fantáziájában.

Szerezzétek be Tony Attwoodtól a Különös gyerekeket, vagy az Asperger-szindróma kézikönyvét, ugyanis ha érintett vagy, akkor is valószínűbb, hogy Aspergerrel.

Aztán lehet diagnózis is, de ha meg akarjátok csináltatni, 18 éves korod előtt legyen meg, mert utána nem, vagy nagyon nehezen fog menni.

És ha be is igazolódik, attól nem dől össze a világ. A teljesítményed ugyanolyan lesz, a társas kapcsolatok pedig fejleszthetők. A gimi különben a legtöbb autinak/aspinak problémás, de egyetemen, ahol a saját érdeklődési köröddel foglalkozik majd mindenki, teljesen más lesz.

Egy aspergeres

2017. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Az autizmus enél tényleg több ennyitől nem lesz valaki autista.

Az autizmus idegi fejlődési rendeleneség.

Vannak autisztikus tünetek nálad még azok sincsenek.

Lábbujhegyen járás,hintázás (előre hátra ringatozás), szenzoros tulérzékenység,megkéset beszédfejlődés,beszükölt érdeklődési kör,erős kényszereség rituálék,tanulási nehéségek,mozgás kordibácios problémak motorikus késégegek hiánya,kézrepkedése,a beszéd tempó nemegfelelő tul lasú vagy épp tul gyors,ütlegeli magát,nem néz az emberek szemébe vagy nem megfelelően tartsa a szemkontaktust.

Általában egy bizonyos dologban kiváloak míg az élet többi területén hiányoságaik vannak.

És sokszor olvasom,hogy dívatos az Asperger szindroma hum itt semmi olyanrol nincs szó csak vannak emberek akik ugy diagnosztizálják magukat ,hogy azt se tudják mi az és még szakembernél se volt.

Tisztázuk le azt is ,hogy általában az Asperger szindroma anyiban különbözne a gyermekori autizmustol ,hogy jobb a beszéd késége és magasabb az iq-ja,semmi mástol nem vagy is az Asperger szindromások is rendelkeznek atisztikus vonásokal és vannak komoly idegrendszeri problámaik.

Aspergeresek között is elöfordulhat enyhe értelmi sérülés és köztuk is lesz olyan aki akkár az általános iskolát se tudja elvégezni míg lesz olyan is aki a beszükült érdeklődési köre miatt egy dologban jó lesz ,de a többiben nem általában az utobiak a munkaképesek és az elötte lévöek kevésbe tudják elátni a feladataikat.

Nekem van olyan Aspergeres ismerösöm aki olyan szinten van,hogy sajna életképtelen és az iskolát se tudta ki járni és van olyan is aki egyetemen oktat és amig nem élsz vele együtt nem mondanád meg rola ,hogy az.

2019. jún. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!