Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki panelban lakik, hogy tud...

Aki panelban lakik, hogy tud nappal aludni éjszakai műszak után?

Figyelt kérdés
Többször is elgondolkoztam már azon, hogy azok, akik panellakásban laknak és éjszaka dolgoznak, hogy tudnak aludni napközben. Én is panelban lakom jelenleg és el nem tudom képzelni, hogy nappal aludjak ilyen körülmények között. Mindig van egy Mekk Elek, aki fúr, kopàcsol, vannak felújítàsok, hús klopfolàs, zene hallgatás hangosan, plusz a kinti zajok, mint gyerek üvöltés, mentő, roma gyerek dalra fakad stb... Ti hogy bírjàtok? Esetleg van valami trükkötök az altatón és füldugón kívül?

2019. jan. 26. 08:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha családi házat akarsz venni kis falukban érdemes nézelődni.

Olyanban, ami elég kicsi ahhoz hogy soha ne történjen semmi "extra", de minden elintézhető legyen. Én is egy kis faluban élek, ami pont ilyen. Igazából szinte mindent meg lehet itt helyben venni. Egyedül, ha nagyobb elektronikai eszközöket akarsz beszerezni, akkor itt helyben különböző helyekről tudják neked beszerezni, ami értelem szerűen 2-3 napos várakozási időt jelent vagy bemész a szomszédos nagyobb városokba, ahol van. Ez engem igazából soha nem zavart, mert én amúgy is netről rendelgetem a cuccaimat, mert nem egyszer volt már hogy tízezrekkel olcsóbban jobbat tudtam netről rendelni, mint itt adtak. Bank posta, mérethez képest igen sok élelmiszer bolt. Igazából tényleg csak akkor vagy bajban ha valami nagyobb dologra van szükséged, ha viszont amúgy is netről rendelgetsz mindent helyben vagy. Itt ha az autód ajtaját nyitva hagyod akkor is elég nagy valószínűséggel a ház előtt fog várni, ha meg udvarban/garázsban tartod pláne. Itt a lopások a leggyakrabban elkövetett bűncselekmények, de ez is azt jelenti hogy 1-3 évente valaki ellop valamit a boltból. Egyetlen nagy és erős dolog van amivel meg kell bírkózni; a pletyka. Ehhez viszont el kell jutni egyfajta szintre és meg kell tanulni tényleg leszarni hogy mit gondolnak rólad mások, mert itt úgy is mindenki jobban tudja hogy mit csináltál, mint te magad és ha beleállsz tényleg leáll veled vitatkozni hogy ne hazudjál mert ő tudja hogy ezt csináltad.

2019. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%

Mindenki lehurrog, amikor füldugót ajánlok.


Pedig olcsó, könnyen beszerezhető és működik. A saját életét könnyíti meg vele az ember.


Persze mindenkiben benne van, hogy "Nehogy már én engedjek". De a körülötted lévő embereket nem tudod megváltoztatni. Nem verheted agyon, nem lőhetsz le mindenkit aki hangos az utcán. Neked kell bizonyos szintig alkalmazkodni és még mindig olcsóbb mint a költözés.

2019. jan. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
#12 Füldugót már évek óta használok éjszaka, nappali alváshoz viszont az sem teljes megoldás.
2019. jan. 28. 06:57
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
#12 Azért hurrognak le, mert egyrészt nagy részük lószart se ér, másrészt sok embernek fáj tőle a füle, ha órákig bent van (többfélét próbáltam, nekem is fáj). Az, hogy neked bejött, nem jelenti, hogy univerzális megoldás.
2019. jan. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ritkán vagyok éjszakás, kb. havi 4 alkalommal, viszont nálunk a gardróbban csináltam egy leválasztást, úgy, hogy az ajtó teteje alatt kb fél méterrel készítettem egy galériát, így alatta még van közel 180 cm magas tárolási terület, és ha esetleg valaki nálunk alszik, akkor a gyereknek az ágyát kapja meg, a gyerekünk meg a feleségemmel alszik, én meg a kis kuckómban :D Azért csak nem küldöm be a mamát a gardróbba... (2 szobás gardróbos panel) A kukaledobó közvetlenül mellette van, de azt az oldalt hungarocellel szigeteltem, viszont ha fáradt vagyok akkor nem számít úgy sem. Van bent egy kis TV-m is, néha az is megy bent úgyis elalszom. Ha valaki fúr akkor nehezebben alszom el de utána már nem zavar. Ha esetleg olyan dübörgősebb lakók költöznek fölénk, akkor majd a plafonnál is szigetelem a kuckóm, csak akkor meg kisebb lesz a belmagassága, ami így sem túl nagy... Kb. mint egy lakókocsi alvó része a kabin felett.
2019. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!