Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mièrt olyan nehéz elfogadni...

Mièrt olyan nehéz elfogadni azt, hogy valaki "nem megérdemelten" boldog?

Figyelt kérdés

Ismertem régen valakit, aki megcsalta a férjét, de a férj visszafogadta és már 15 éve boldogok. Gyerek is lett. Egészséges, jól nevelt, úgy tűnik ő is boldog. Van, aki meg mindig a szájára veszi azt a nőt, olyan is, aki hozzám hasonlóan már alig tud már róla valamit. Nekem az jön le az egészből, hogy nem is a múltbéli hibája miatt utálják, hanem azért, mert egy ilyen hiba után boldog családanya mer lenni.


Ez volt a legdrasztikusabb ilyen élményem de kisebbek is előfordultak. Pl. Unokahúgom eléggé be volt skatulyazva általános iskolas korában. Mindenki elhitte, hogy sose lesz jó a reál tárgyakból, bevallom, a nagycsalad is, engem is beleértve. Az apja viszont elvitte egy magántanárhoz. Az szépen feltornázta a kislány tudását de még igy is sokszor hármasnál jobbat nem kapott matekból. Később, gimnazium alatt egyszer csak azzal dicsekedett hogy kitűnő matekos és fizika faktra jár. Az apja (sógorom) nevetve újságolta, hogy találkozott a régi, most már nyugdíjas, általános iskolai tanárral. Elmondta neki ezt, és az nem akarta elhinni. Állítolag pofákat is vágott, a gimit nevezte túl könnyűnek, meg még kitudja. De a lényeg, hogy valaki ötös mert lenni, aki nála csak hármas volt.


Azt hiszem ez a két példa elég szemléltetésnek. Bár volna még rengeteg. Ha ti is tudtok ilyeneket, szíveen olvasom. Talán jobb képet kapok arról, hogy miért ilyen nehéz egy ilyet elfogadni.


2019. jan. 27. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a saját boldogságodra koncertrálj, ne a másokét figyeld. Bosszantó szokás.
2019. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nem értem hogy jön ide. Örülök az említett két ember boldogságának. Az talán csak nem baj
2019. jan. 27. 16:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Emberek attól érzik jól magukat, hogy évtizedeken keresztül mindig másokkal foglalkoznak, mások hibáival, lehúznak másokat, hogy jobban érezzék magukat, vagy (tanár-példánál): kitalál egy indokot, hogy miért mégiscsak neki volt igaza...
2019. jan. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A férjem is és én is úgy nőttünk fel, hogy mi voltunk a kinevezett fekete bárányok, az én és az ő nővére pedig azok akik mindig csak a tökéletesek és példásak lehettek. Ez így ki van osztva a mai napig, csak az lett a bibi hogy mi jól boldogulunk ők pedig nem, se sőgornőmék se nővéremék és mindenki irigy amiért nem úgy alakult minden ahogy Az “ki lett osztva”. Brutális de saját anyám sajnálja tőlem a szép dolgaimat és a kényelmes életem (amiért mi megdolgoztunk) és legszívesebben odaadná nővéremnek aki “szegény” de szenved (persze mert maga alatt vágja a fát: nem tanul a hibáiból nem képes magán fejleszteni vagy esetleg magába nézni /ugyanez sógornőm)

Anyósom pont ez csak a lányának meg a vejének adna mindent amit a férjem elért. Kicsit enyves is a keze: ő például “elteszi” a dolgaim... nem nagy értékek, de épp elég hogy tudjam, késztetése van rá. Ha tudatosan ha tudattalanul is csinálja.

Nagyon beteg dolgok vannak, az ember kapkodja a fejét hogy mivan, de az elég szomorú, hogy ebben így élni is kell.

2019. jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezeket amit felsoroltál, nem nehéz elfogadni.Engem az szokott idegesíteni bevallom, hogy vannak, akik szinte semmi munkával, pl protekció, előnyös házasság vagy helyezkedés miatt csupán, dúskálnak a jóban szó szerint.Az életük csak a kényelemről, élvezetekről szól, más meg dolgozik, értékes ember, tesz valamit és neki mégsem ad az élet eleget!Sőt, van, hogy kifejezetten aljas emberek részesülnek bőségben, egészségben, nem érzem igazságosnak, ezért bosszant.
2019. jan. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem a meg nem érdemelt boldogságról van szó.


Hanem leginkább arról, hogy az emberek többségében kialakul egy kép valakiről és évek múlva is az adott képpel azonosítják azt az embert, aki időközben teljesen megváltozott.


Én például évekig voltam céltalan egyetemista, akinek sosem lesz diplomája. Ez a kép ragadt meg a rokonságban és a mai napig azzal azonosítanak, hogy én vagyok a céltalan ember akinek még diplomája sincs. Mindamellett, hogy évek óta dolgozom, relatív jól keresek (350+ ezer), céges autóval járok, van megtakarításom, hobbim, célok amik éltetnek. Mégis a szalag be van ragadva sokaknál ott, hogy "diplomázz már le". Pedig aztán semmivel nem vagyok hátrébb az életben mint ők.


Vagy apám egy utolsó alkoholista volt aki tönkretette a családot. Nagymamám mégis mindig azt emlegette, hogy vele mindig rendes volt és mindig megkaptam, hogy "Apád olyan rendes ember volt". Gyakorlatilag 20+ évig ezt hallgattuk tőle.


Vagy mi igazán fájó, mikor a saját szüleimen is észreveszem a kérdésben említett irigységet. Egyik rokonok évekig tengődtek, félbe maradt építkezés, munkanélküliség. Az utóbbi években viszont kemény munkával rendbe szedték magukat, befejezték a házukat, beköltöztek. Én örülök, hogy boldognak, kiegyensúlyozottnak látom őket. Mégis ha szóba kerülnek, akkor anyám rosszalló megjegyzéseket tesz rájuk a "múltat" felemlegetve, hogy bezzeg 10+ évig csak állt a ház, meg ha nem az anyjuknál laktak volna akkor ez meg az lenne.


Időnként úgy érzem, hogy jó lenne pár évente elköltözni a világ másik felére és tiszta lappal indulni az életben.

2019. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!