Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Egyéb kérdések

A kérdés
PulseKodi nevű felhasználó kérdése:

Valaki letudna irni a nevemet Orosz és német betűkkel?

Balogh Bálint-ot kéne leirni

Keress kérdéseket hasonló témákban: német, orosz, nyelv, név, külföld

jan. 31. 08:55  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Балинт Балог (azt hiszem, de ez nem 100%)

Amúgy nem létezik olyam, hogy orosz betű, ugyanis ezeket cirill betűnek hívják..

A németek meg ugyanúgy latin betűkkel írnak, mint mi..Németül csak annyi, hogy a keresztneved van elöl.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont jan. 31. 09:01 Privát üzenet
Nemet betukkel? XD

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont jan. 31. 09:04 Privát üzenet
Mik azok az orosz és német betűk?

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont jan. 31. 09:10 Privát üzenet

Már rég nem használják őket, de léteznek, ha úgy tetszik német betűk. A fraktúr (nyomtatott változat) kicsit archaizáló jellegű, de teljesen olvasható. Az írott Sütterlinschrift gyakorlatilag egyáltalán nem hasonlít a latin betűs írásra.

Kérdező: ha a sütterlinre gondoltál, nem tudom ide beírni neked, mert nem fogja megjeleníteni, de van hozzá betűtípusom, és ha szeretnéd elküldhetem.

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont jan. 31. 09:56 Privát üzenet

Az a neve

hogy Sütterlin ?

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont jan. 31. 10:44 Privát üzenet
ssaa nevű felhasználó válasza:

A némethez nem értek.

Cirillbetűkkel (orosz) többé-kevésbé helyesen írta az 1. válaszoló, de ezt még hozzáteszem:

Az azbukában (orosz abc) nincs "h" betű, a beszédben sincs ilyen hang. Helyette "x"-t írnak és ők "ch"-t ejtenek, amit a magyar ajkú ember (hacsak nem tanulta meg) nem tud kiejteni és közönséges "h"-t vagy "kh"-t ejt helyette.

Szerintem a Balogh Bálintot azbukával így kell írni: Балогx Балинт, amit az orosz így ejt: Balog Balyint. Az orosz nyelvtanban nincs ékezet, hanem hangsúly van a magánhangzókon, amit nem jelölnek, hanem elsajátítják gyerekkorban. Idegen embereknek a hangsúly helyét úgy könnyítik meg, hogy a hangsúlyos magánhangzó fölé egy ezt jelző jelet tesznek, ami ugyanaz, mint a magyarban a hosszú magánhangzó jele (ékezet), de nem jobb-fentről bal-lentre, hanem bal-fentről jobb-lentre irányul. Lásd: francia.

Mellékelek egy segítséget a cirillbetűs átírásra (ha magyarázat kell a használatához, írj): [link]

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont jan. 31. 11:03 Privát üzenet

Piccola: alapjában véve igen, Sütterlinnek nevezik, bár az elnevezés szűkebb értelemben csak a legfrissebb, huszadik század eleji (a '40-es évekig) változat neve, általában és tágabb értelmeben a német folyóírás korábbi változatait is így szokták nevezni, mivel nincs nagyon nagy különbség ezek közt a rendszerek közt (olvastam pl. olyan német nyelvű, 18. századi kézírásoso dokumentumot, amelyet a hagyományos latin ábécé alapján képtelenség értelmezni, a (szűkebb értelemben vett) Sütterlin ismeretében jól olvasható). Különben nevezik őket (a olyóírásos változatokat!) hellyel-közzel gótbetűknek vagy fraktírnak is.

Nagyjából így néznek ki (végső formájukban; általában úgy tapasztaltam, minél korábbi változatról van szó, annál közelebb áll a mi betűinkhez):

[link]

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/12Időpont jan. 31. 13:57 Privát üzenet
En kb 20 eve igy irok, tudtomon kivul, „ nemet“ betukkel..

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont jan. 31. 14:28 Privát üzenet

6-osnak teljesen igaza van, annyi, hogy nem kell a "x" a végére.

Mi sem ejtük ki, és az oroszok mindent fonetikus átírással írnak, az angol neveket is például.

Tehát csak azt írod le, amit kiejtesz, amikor át akarsz írni egy idegen nevet oroszra.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont jan. 31. 14:50 Privát üzenet

(Orosz)

Балынт Балог szerintem. Mivel az "и" lágyít azért gondolom, hogy inkább az "ы" betű kell oda. De természetesen ez nem biztos, ráadásul sok nevet nem lehet pontosan átírni.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont jan. 31. 15:15 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért lett ekkora divat magyar gyereknek külföldi nevet adni? 16/l
A billentyűzetem német nyelvü. És azt kérdem hogy hogy lehet azt megcsinálni hogy a billentyüzet magyar betükkel irjon? Pl: ő betü = é vagyis lenyomom az ő betüt ás é t ír!
Fiúk, férfiak! Nektek külsőre, hogy néz ki a tökéletes nő? Ha tudtok, linkeljetek képet. Kort és nemet is kérek.
Mennyit adnál egy főállású tolmácsnak? Magyar-angol, magyar-német, magyar-spanyol, magyar-mandarin, magyar-portugál viszonylatokban.
Itt miért kell mindig kort és nemet írni?
Mit jelent az hogy ha az egyik csaj azt mondja a másikról hogy "nekem úgyse mer nemet mondani"?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!