Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik a még álló vonaton kis...

Akik a még álló vonaton kis mütyüröket tesznek le az üllésre 500 Ft-ért, mondván hogy ők hallássérültek és ezzel támogatomni tudom őket, kamusok?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem hogy igen. Nem is értem hogy egy hallásérült mitől lenne olyan szar helyzetben hogy nem tud valamilyen munkát elvégezni. Ki az aki ennek bedől? Vagy rosszul látom és mégsem kamu?

2019. febr. 1. 16:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
18%

#10:

Okostóni, attól hogy valaki ismeri a betűket, még nem biztos, hogy szavakat is tud belőle alkotni!

2019. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
33%

Olvasd el "Bonnie Poitras Tucker: A csend hangjai" című könyvet, majd rájössz.

Voltam kapcsolatbam hallássérültekkel, tudom miről beszélek, ha belegondolnál, te is megértenéd de mivel magadból indulsz ki, ezért nem tudod megérteni.

2019. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
45%
Ismertem jelnyelvhasználót, "én lakom egy kutya", "hallássérült születés", "találkozni szép az idő" és hasonlóan rövid mondatokkal írt, nem lehetett kideríteni mit akar, pedig ismerte a betűket, minden betűt ismert, csak mivel hallás alapján nem sajátította el a nyelvtant, a nyelvet nem ismerte, ezért kifejezni sem tudta magát.
2019. febr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem b.füreden talált be egy ilyen nő, persze megpróbáltam vele jelnyelven kommunikálni, felvette a kulcstartóját és kb. elfutott :D
2019. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a szentendrei héven találkoztam az egyikkel. 45 körüli kedves, mosolygós nő volt. Nem tűnt úgy, mint ha csaló lenne. Miután kitett elém 3 porcelán teknőst, továbbvonult. Mikor visszajött, meg is feledkeztem róla, hogy hallássérült és kérdeztem tőle valamit, de persze nem értette. Az egyik teknőst megvettem 500 Ft-ért. Nem azért, hogy őt támogassam, hanem mert tetszett. Szerintem ez teljesen oké. :)
2019. febr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Pont ilyen volt:

[link]

2019. febr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Én többször láttam ugyanazt a férfit süketnémaként kulcstartót osztogatni, majd rá egy hónappal egy drogériában tökéletesen kommunikálva parfüm vásárlásban az eladó segítségét kérni.
2019. febr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
94%
tuti hogy kamuznak. én utálom ezeket. söt mindenkit aki kéreget.
2019. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgyhívják koldus maffia. A keletinél cigányok könyvjelzőt nyomnak a kezedbe mondván, rákos gyerekeknek gyűjtenek... Az ilyet le kell köpni!
2019. febr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezekszerint profilt váltottak. Süket némát játszanak nem könyvjelzőznek.
2019. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!