Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te miért nem akarsz gyereket?

Te miért nem akarsz gyereket?

Figyelt kérdés
2019. febr. 3. 11:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%

"hanem azért mert - mint írja - ő akar a legfontosabb, az első és egyetlen lenni"

Jól teszi. Én sem akarnék a saját életemben 2. vagy sokadik lenni.

2019. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"azért önző és irigy, mert nem akar gyereket, hanem azért mert - mint írja - ő akar a legfontosabb, az első és egyetlen lenni és ha lenne gyereke, akkor az zavarná, hogy nem ő van a középpontban"


De emiatt pont nem önző meg irigy. Akkor lenne az, ha szülne egy gyereket, és továbbra is önmaga lenne neki a legfontosabb.


Ha ő önző azért, mert nem önmaga akar a legfontosabb lenni az életében, akkor az is önző, aki megszül egy másik embert, hogy az legyen a legfontosabb az életében. Mindketten önzően magukra gondolva csináltak vagy nem csináltak gyereket.


A gyerekek soha nem önzetlenségből születnek, valaki AKARJA őket.

2019. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
6%

Filozofálhatunk, hogy mikor lenne önző, ha akarna gyereket vagy ha nem, de nem erről szólt a kérdés, én csak az első mondatára reagáltam.

De ha már felvetetted: szerintem ha valaki azt akarja, hogy ő legyen a legfontosabb, akkor már eleve nem akar gyereket, nem fog szülni (már ha nő az illető), tehát semmi értelme annak, hogy akkor lenne önző ha szülne egy gyereket, de továbbra is önmaga lenne a legfontosabb.


Az egészséges (értsd mentálisan egészséges, nem pszichopata, önimádó, stb.) szülőnek a gyereke a legfontosabb. Saját magánál is fontosabb. Ez mindenhol így van a természetben, az állatvilágban is.

A Titanic süllyedésénél, vagy máskor amikor menteni kell az embereket a gyerekek és nők az elsők. Ez a normális.


Mivel vannak akik szövegértési problémákkal küzdenek, ez nem jelenti azt, hogy akik nem akarnak gyereket, azokkal gond van. Van ismerősöm, aki nem akar gyereket és egy nagyon rendes, törődő, kedves ember. A fenti gondolataim azokra vonatkoznak, akik azért nem akarnak gyereket, mert ők akarnak az elsők és legfontosabbak lenni/maradni.

2019. febr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%
De mégis ki legyen neki a legfontosabb, ha nem akar gyereket?
2019. febr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Hàt ez talán nem szokványos, de leírom.

Én drogoztam hosszú évekig, magamba böködtem egy csomó ismeretlen szert...

Ezek után nem kockáztathatok meg saját gyereket.

Ez van.

2019. febr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
81%
Egyrészt mert nem akarok szexuális életet élni és rettegek még a szülés gonsolatától is. Másrészt viszont 18 évesen teljesen életképtelen és önállótlan vagyok, tele szorongással és félelmekkel. Úgy érzem egy ilyen "nő", mint én soha nem lenne alkalmas az anyaságra.
2019. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%

Hiába felnőtt valaki, nem feltétlen van felkészülve a gyereknevelésre.

A mai kapcsolatok nem tartósak, ezért nem feltétlen vállalnám be a gyereket, mert ha szétmegy a kapcsolat, akkor a gyerek szív.

2019. febr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok felelősségteljes.
2019. febr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Túl szaporodott az emberi faj.


Romlott társadalom


Már csak a könyvekből ismerné meg, hogy mi az a lepke (utalás)


Rengeteg gyerek van árván- ha valakit igazán csak az anyai ösztöne vezérelne, örökbefogadna


Néha már gusztustalan amennyi kiváltság jár a nagycsaládosoknak, és amire buzdít az állam- sokan kihasználják. Szüljek gyereket, hogy lehessen házam meg stb…


Eü, oktatási rendszer… külföldre szülni meg…


Ahhoz, hogy megállja a helyét akárcsak az iskolába, olyan nevelésben kellene részesítsem, amire képtelen lennék.


Nem akarom megélni a gyerekben önmagam, mint azt rengeteg szülő teszi…


Keresem a helyem a világban, keresem, hogy ki is vagyok én…


...ebből kifolyólag harc dúl bennem, ami képes mély depresszióba taszítani- ez nem kell a gyereknek


A saját igényeim szerint élek otthon, akkor eszek amikor akarok pl. Van egy bizonyos rutinom- de mégse. De ez így jó számomra.


Párom se akar gyereket.


Így is alig találkozunk, amikor együtt éltünk, akkor se jutott sok idő egymásra. És én ezt az emberi kapcsolatot szeretném elmélyíteni, nem belekezdeni egy újba.


Nem akarom, hogy azért szeressen valaki, mert rám van utalva, vagy, hogy valahonnan figyelmet kapjak, kiélhessem, hogy vmit én irányítok stb…


Nem lennék jó anya a tulajdonságaim miatt.


Így is sok fájdalmat kell átélni a női lét miatt- nem kell belemesélni, hogy a szülés a legjobb dolog a világon stb. Ezt már egyszer eljátszotta a társadalom a szexszel, az is fel van fújva.


Továbbá az sem kell, hogy a gyerektől te magad is tanulsz, spirituálisan magasabb szintre emel stb..


Nem akarok olyan közegekben mozogni, amivel a gyerekkel kéne.


Bármi közbejöhet, és hoppá, a gyerek egyedül marad.


Nem szülök magamnak időskori biztosítékot, amit sokan elvárnak és alapvetőnek tartanak.


Most így ennyi jutott az eszembe, de biztos van még.

Amiért akarnék:


Kíváncsi lennék, hogy nézne ki, de ezt lehet, hogy a technológia is idővel lehetővé teszi.


Valami tényleg csak a miénk, közös lenne a párommal- de ez már rossz vonal.

2019. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
86%

1. depressziós vagyok, mentálisan elég gyenge és semmi eshetőségre nem szeretném ezt továbbadni.

2. ebbe az országba (vagyis kormányváltásig legalább) én 100%, hogy nem szülök!

3. nem tudnék neki stabil anyagi és érzelmi hátteret biztosítani, magamnak se tudok...

4. nem tenném ki ennek a mostani civilizációnak... a gyerekek egyre elcseszettebbek, nem szeretném ha egy szhar közösség tönkretenné őt.

5. mi marad nekik mire felnő abból, ami nekünk van? ivóvíz? erdők? oxigén? étel? nyugdíj? fizetés? ....

6. nem rajongok a gyerekek 99,9%-áért...

2019. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!