Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Téged zavar, ha megkérdezik,...

Téged zavar, ha megkérdezik, hogy akarsz e gyereket?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy ismerősömmel és felháborodottan mesélte, hogy az egyik munkatársa megkérdezte tőle, akar e gyereket. Szerinte ez nem tartozik másra, ez magánügy. Ugyanezt gondolja a házasságról is: senki ne kérdezzen ilyet tőle -mikor lesz az esküvő- mert senkinek semmi köze hozzá.

Têged zavar/felháborít, ha valaki ilyet kérdez vagy belefêr egy normális beszélgetésbe?


2014. márc. 7. 07:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak megkérdezi, akkor nem zavar. Ha ezzel kapcsolatban kioktat, na az már zavar. Persze, ha közeli barát, családtag, akkor nem baj, ha véleményt mond, de mástól nem szeretem, ha a magánéletemben vájkál.
2014. márc. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Engem a "de minek a mai vilagba" meg a "mibol nevelitek fel" megjegyzesek 10000x jobvan zavarnak;(
2014. márc. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar(t). 35 voltam mikor született a gyerekem, szóval megkérdezték jópáran, gondolhatod. Én nem éreztem ki rosszindulatot egyik kérdésből sem soha. Inkább az zavart, ha azt kérdezték: "MIKOR akarsz már szülni?" Na ezt tartom bunkóságnak. De azt, hogy szeretnél-e gyereket? Szerintem ez kedves kérdés.
2014. márc. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egy normális, őszinte baráti csevejbe simán belefér, érdekes meghallgatni egymást, ki hogyan képzeli el az életét. De teljesen más, ha mondjuk a munkatárs a helyemre pályázik és azért kérdezget.
2014. márc. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Engem nem. Valószínűleg azért, mert 23 évesen leszek anyuka. :) De mivel a páromnak már van egy kisfia, ezért tőlem gyakran kérdezték így is (nem is tudom, miért feltételezték, hogy nem akarok...).

Egyébként én osztom a második hozzászóló véleményét. Mondjuk erre egy nagyon jó példa édesapám. Jó párszor hallottam tőle szó szerint, hogy "felelőtlenség erre a világra gyereket szülni." Erre most ő a legboldogabb leendő nagypapa. :)

2014. márc. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Maga a kerdes engem sem zavar,a kioktato valasz viszont annal inkabb.Nekunk mar van gyerekunk,a masodik felol erdeklodnek sokan.Amikor azt valaszolom,hogy nincs segitsegem,anyagilag pedig nem tudjuk megoldani ha nem dolgozok, hirtelen mindenki elkezd okoskodni.Ilyenkor szoktam visszakerdezni,hogy anyagilag szandekozik minket tamogatni az illeto,vagy jon inkabb babysitterkedni.
2014. márc. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Engem nem zavart, de tulajdonképpen valahol mégiscsak tolakodásnak gondolom, mert én nem kérdeznék ilyet senkitől... de sosem háborodtam fel, ha kulturált volt a kérdés, akkor kulturáltan válaszoltam. ettől függetlenül szerintem a házasodási és gyerekvállalási szándék tényleg magánügy! nekem is későn született gyerekem.
2014. márc. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem az zavar, amikor rendszeresen kérdezik, hogy és mikor lesz gyereketek, vagy azt, hogy és nem akartok gyereket?


1,5 éve volt az esküvőnk. Több mint fél éve próbálkozunk babával, remélem hamar összejön, de ezek a kérdések nagyon rosszul esnek.

2014. márc. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Julie S ***** válasza:

Engem sosem zavart. Amíg fiatalabb koromban nem akartam, addig azt mondtam, akkor rá akartak beszélni. Amikor 25 fölött meg már akartam, akkor meg le akartak beszélni, hogy ráérek még. :D


Nem érzem ezt intim témának. Ahogy a házasodási kedv firtatását sem.

2014. márc. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
attól függ, ki kérdezi. Ha munkahelyen olyan, akivel abszolút nem vagyok jóban, akkor zavar.
2014. márc. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!