Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinalnatok ilyen esetben?...

Mit csinalnatok ilyen esetben? Hallgassak apamra?

Figyelt kérdés

Szakgimiben vagyok, de nem erdekel amit tanulok. Real szak, en human targyakat szeretem.

Nagyon hianyzik az enek ora, a normalis tesi ora, tesi szakkorok, rajz ora, jo irodalom ora, nemet ora.

Ezek itt nincsenek.

Jelenleg masodikos vagyok, apam azt akarja, hogy 5., Okj-s evre is maradjak, de minimum a negy evre, mivel "ez mindenhova kell".

Ezt azutan mondta, hogy elmondtam neki, nem akarok ebben a szakmaban dolgozni.

Szeretnek atmenni egy gimnaziumba, majd egyetemen tanulni. Nyelvszakon, egeszsegugyben, illetve en jelenleg ugy gondolom, hogy testor akarok lenni. Akar kulfoldon.

Viszont o azt mondta, hogy addig amig nem mondom meg, hogy en pl hidegburkolo akarok lenni xy forintos oraberert, addig o ,,pocsnek" fog tartani.

Ti mit csinalnatok ilyen esetben? Nem tudom, hogy mi akarok lenni, meg nem vagyok biztos semmiben, csak abban, hogy a mostani helyzet nem jo, nem szeretek itt lenni, nem akarok ebben a szakmaban dolgozni.

Mi legyen?



2019. febr. 12. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp válts. Magadnak tanulsz, a saját jövődért, nem neki. Ha neked ez nem tetszik, hagyd ott míg nem késő. Mivel a szakgimi nem olyan mint egy rendes, minél később váltasz annál nehezebb lesz felzárkózni, de már így is lehet, hogy osztályozót kell majd tenned egy-két tárgyból.
2019. febr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Érettségi kell, szakma sosem hátrány. Hallgass apádra, és fejezd be! Mert a leírásod alapján te sem tudod, hogy mi akarsz lenni.


Mellette járj tanfolyamokra. Németül tanulhatsz sulin kívül is. Testőrnek kell a küzdősport és lehet, hogy van lőtér is a környéken.

2019. febr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kuzdosportolok.

Nemetul pedig kulon tanulok, de az nem ugyanaz. Kethetente jarok egyszer, a tanar csak igy szeretne, mert azt akarja, hogy magamnak tanuljak. De en egyedul nem tudok, nem ulok neki.

Tantervben ha tanulnam, akkor meg muszaj lenne.

Valtani nem akarok, mert mar 6 eve jarok oda, mar szinte csaladtag a neni. Meg egy tanarhoz meg nem fizetnek.

Erettsegit pedig nem tudom letenni kulon tanar nelkul mondjuk bioszbol, kemiabol, foldrajzbol, ha az egeszsegugy fele mennek, mivel en ugye ezeket nem tanulom.

2019. febr. 12. 13:57
 4/8 A kérdező kommentje:
Es igen, nem tudom, hogy mit akarok, de azt igen, hogy ebben a szakmaban sosem fogok dolgozni, gyulolom. Inkabb elmegyek mosogatni kulfoldre
2019. febr. 12. 13:59
 5/8 anonim ***** válasza:
A festőművész testőr?
2019. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
miért mentél reálra? nem tudtad, hogy nem fogod szeretni, vagy már az is rád lett erőltetve?
2019. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azt nem mondhatom, hogy eroltetve volt. Akkor elsg eros volt a megfelelesi kenyszerem apam fele. Es tudtam hogy o azt szeretne, hogy ide jarjak. Persze orult is neki, de en kevesbe.

Ha tudtam volna, hogy mit akarok, akkor biztosan nem jovok ide. O se varta volna el valoszinuleg, de igy meg orult neki.

Nagyon eleontottam es emiatt nagyon szomoru vagyok, banom.

Es utalok gyulolok ide jarni.

2019. febr. 12. 14:19
 8/8 anonymousreview60 ***** válasza:

Meglepett volna, ha 16 évesen tudnád, mit akarsz. A szakközépsikolában a közismereti tárgyak (matek, magyar stb.) is gyengébb szokott lenni, mint a gimnáziumban. Egy normális gimiből könnyebben jutsz egyetemre, mint egy normális szakközépiskolából (= mai szakgimnázium).

Ha már most utálod, később rontani fogsz. Esetleg a papírod meglesz, de a tudásod rettenetes lesz.

Én azt szoktam mondani, ha valakinek nem tetszik az egyetem, az legkésőbb a 2. év végén váltson. Ez rád is igaz.

2019. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!