Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz a mai...

Szerintetek mi lesz a mai tinédzser generációból?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? A lányok már 14-15 évesen a sokadik "pasin" vannak túl és azt hiszik magugról, hogy ők már érett felnőtt nők, a valóság pedig az, hogy egyedül még huszon éves korukban is teljesen életképtelenek lesznek (ahogy már most is elég sokan azok). A fiúk pedig egymást puszilgatják, sminkelik magukat, lassan több időt töltenek a tükör előtt, mint a lányok és már-már úgy is néznek ki... mi lesz ebből? Van rá esély, hogy ez a korosztály egyszer eltartsa a most még aktív, de később már nyugdíjas embereket? Formálja, előre vigye a világot és lehetőleg egy jobb hellyé tegye azt, megoldja a jövő kihívásait? Személy szerint azt gondolom, hogy legkésőbb olyan ~30 éves korára nagyjából mindenki (de legalább is az érdemi többség) megérik/megkomolyodik és levetkőzi magáról a gyerekes hülyeségeit párkpcsolat-gyerek/munka/egyetemi évek (utóbbi nyilván opcionális) hatására, szóval én még valamennyire bizakodóan állok a kérdéshez, de Ti hogyan vélekedtek erről? Különösen annak fényében érdekel, hogy ezt a sok sza*ságot, trendeket/divatot pont a mai felnőtt generáció kényszeríti rájuk javarészt profit szerzés, vagy népbutítás céljából, szóval nagy részben nem a tizenévesek hibája ez, de vajon mi lesz a hosszútávú következménye? Értelmes, kultúrált válaszokat várnék és nem céltalan fröcsögést, köszönöm! 26F

2019. febr. 12. 19:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem vagyok jós.

Bár nem értek egyet az állításaiddal. Hosszú lenne kifejteni, nincs is kedvem annyi mindent bepötyögni, meg tízszer átnézni, hogy értelmes-e a mondanivalóm :D

2019. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
49%

Én, mint mai tini írok. Szerintem a mostani generációból sok új dolog fog származni, sok új, jó dolog. Gimis osztálytársaimmal utolsó 2 évében egyre inkább érdekelt minket a politikai légkör, vitatkoztunk, gondolkoztunk, ki mit lát hogyan, szerintünk mit kéne csinálni, nagyon sokan később olyan egyetemi szakokra is mentek, amivel jobban megérthetik, jobban átláthatják ezeket. Vannak olyan volt osztálytársaim, akik orvosnak készülnek, szívvel-lélekkel azt szeretnék csinálni. A mi generáción (is) hozza nap, mint nap szóba, hogy van egy bolygónk, amire oda kell figyelni. Itt, most már egyetemen, sokan velem egy idősek, vagy max 2 évvel idősebbek teszünk azért, hogy pl. az étkezdében ne legyen annyi műanyag, projektekkel próbáljuk-próbálják keresni az utat, hogy hogyan lehetne megoldani ezt a világ méretű szennyezést, vagy, hogy milyen hatásai lehetnek e gyermekkori élményeknek, miért lesz sokszor egy szélsőséges ideológia a legszimpatiusabb.


Ez most mind valószínűleg nagyon elcsépeltnek hangzik, nem ez a szándékom, de a mostani tinikből lesznek a későbbi orvosok, politikusok, tudósok, feltalálók akik majd viszik tovább a világot.


Mint minden generációnak, nekünk is megvannak a magunk új dolgai, amik szokatlanok. Egyre kevesebb embert érdekli, hogy ha valaki sminkel, vagy ha nem. Egyre több fiatal érzi azt, hogy egy ruhadarab pontasan annyi, és nem több, nem kevesebb, mint egy ruhadarab. Ez nem vesz el abból, hogy képesek vagyunk teljesíteni, vagy, hogy jobb hellyé tudnánk tenni a világot.

2019. febr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Tetszenek az ilyen vitaindító kérdések bár látom egy éve volt,bár 30éves vagyok és az egzisztenciális a hosszú tudatos évek munkájára építem amit tudatos vagy tudattalan romboló erők itt ott széria.szónak sajnos estign végeztem és ott nem a tanulás érdekelt hanem a nők drog és partik,ma tanulnak és orvostanra hallgatnak ha nem ba.szak volna ki,ma a társadalom úgymond tudatos építve jótevője lennék csakrák az egzisztenciális problémák...túl sok jóra(jótett)tékozoltam?!?ne várj hálát c fejezet,sajnos egy Teszt szintű elme se vagyok bár szabadalom fejlesztés kutatás mindig is érdekelt...Magyarból vetettek gátat érettségin könyvtárak van otthon Valódi könyvekből,imádom a verseket és irodalom mellette...a nagyvilágba szakadt rokonait is látogatom keletről nyugatra ha van lehetőség...most nincs-jelenben élek a jövőben bízok s múltból tanulok s épitek-sok a szellemi hanyatlás és érdektelenség kiegészítő motiváció szintjén tanár kontra szülő részről közben mindkettőnek a tanítás és nevelés lenne a célja egy jobb jövő-jobb felnövekvő generáció számára...hisz mi is voltunk azok...mint tanulok vezetők is,minden evolúció kérdése lenne,vagy beleértés és érzés mint ahogy az indián mondaná ha élne hogy lépj párat a mokaszinemben d utána itélkezz...hol vannak manapság a vihetjük a cooperek a nagymedveölők...felnőtt a generáció társadalom kiöregedett aki elfelejtette mi az igazi játék milyen gyereknek lenni(gondtalanul:bár a szülő által lefedett kereteket betartva!)ipiapacs bujocska számháború tangó dühöngő-természet lágy ölelés..túrázás kirándulás a szabadban...15-20évről van szó nem többről-amikor a nemzeti sportág W futball űzte szeretet volt s nem megélhetés..barátságos haverságok a téren bajtársiasság-versrny s kűzdőszellem ellenfél tisztelete ki nem ellenség-s nem a sértegetni...az Élő Szó..a szemtől szembeni Élet-élet?!?15-20évről van szó emberek voltunk hibákkal teli de valódibbak s igazabbak...(s nem a Multik kizsákmányolás 22es csapdájában éltünk..hanem Családi körben-szeretetben?megbecsülésben?)"estünk keltünk"tévedtünk hibáztunk szerelmesek Voltunk-emberek!
2020. márc. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Hasonló kérdést akartam írni de W tiéd sokkal jobban sikerült!?!bár több ilyen lenne gyakori gyakran...
2020. márc. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Bár az Ige azt mondja sok jó és hasznos dolgot terem az igaz szántóföldje de a törvénytelenség kiforgatja(Tönkreteszi)azt

Pldb:23

2020. márc. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!