Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön mennyire tolerálják...

Külföldön mennyire tolerálják a magyar mentalitást?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy aki dolgozott külföldön, annak mi a véleménye? A helybeliek mennyire tolerálják mondjuk egy munkahelyen a magyarok hülyeségeit? Ott is mindenki vigyázzba áll, ha egy nárcisztikus magyar elkezdi játszani a fejét? Vagy ott eszükbe sem jut így viselkedni, mint itthon? Ott inkább meghúzzák magukat vagy ott is hozzák a színvonalat? Mik a tapasztalataitok? Előre is köszi a válaszokat! F

2019. febr. 15. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Definiáld már a "magyar mentalitást", mert ez elég tág fogalom.


Ha ez alatt netán azt érted, hogy a munkahelyen nem dolgozol, hanem azt csinálsz, amit akarsz, akkor nem sok jövöd lesz arrafelé.

2019. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
A magadfajták miért fogalmaznak úgy, mintha ők nem magyarok lennének, hanem egy felsőbbrendű nemzet, én azt nem értem. Ez pl. tipikusnak mondható, hogy imádod a saját nemzeted orrba-szájba fikázni. Egy osztrák, egy német, egy olasz vagy egy francia talán nem lehet nárcisztikus?
2019. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1 Magyar mentalitás: mindenhez negatívan állok hozzá, kötekszem, veszekszem, kerülöm a munkát, erősen figyelek arra, hogy más is odaférjen hozzá. Irigykedem, alakoskodok, hízelgek, kibeszélek, panaszkodok, elbátortalanítok, lebeszélek, kinevetek, kigúnyolok, kiparodizálok, fennhéjázok, keménykedek. Ez csak néhány a "nemesebb" dolgaink közül. Nem rólam van szó, én jelenleg nem tervezek kimenni és én nem ilyen vagyok. Egyszerűen csak érdekelne, hogy azok a magyarok, akik itthon így viselkednek, külföldön ezt mennyire tudják maguknak megengedni.
2019. febr. 15. 11:33
 4/14 A kérdező kommentje:
#2 Természetesen más ország lakói is viselkedhetnek ostobán, sőt. Viszont én most a magyarokra vagyok kíváncsi. Nem mindenkire értettem azt, amit leírtam, tehát tisztelet a kivételnek. Nem is akarom a saját népem bántani, de mindenki tudja, hogy sok ilyen alak van és közülük sokan kivándorolnak külföldre is.
2019. febr. 15. 11:36
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"mindenhez negatívan állok hozzá, kötekszem, veszekszem, kerülöm a munkát, erősen figyelek arra, hogy más is odaférjen hozzá"

Egy ilyen ember gyorsan repül, akár magyar, akár nem.

2019. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Én értelek kérdező,ezek akikre te gondolsz ők a ,,kimegyek mosogatónak háá öccázzé tesa,oszt jó lesz", na ők ott is maradnak azon a poziban elvégzik nem zavarnak sok vizet, aztán nyilván megy a ,,magyarizmus" betegség, ,,hááá hogyhogy nincs zsírúj Béjemvém vagy Aódim utálják a magyarokat igen ezek azt hiszik jobbak nálunk,meg felsőbbrendűek tőlünk,k_csögök a németek,nincs kolbászból a kerítés kint nehogy azt hidd,látod". Sajnos ez tendencia.


Azonban ha veszel egy fejlesztőt vagy legyen egy gazdasági matekos szakembert akit felvesznek a Deutsche Bankhoz na annak tényleg komoly élete lesz és nem lesz magyar mentalitása mert annak itthon se volt és teszi a dolgát szépen karrierje is nyílsebesen halad szépen felfele.

2019. febr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
A mostani munkahelyemen én vagyok az egyetlen magyar, de az előző munkahelyemen voltak még rajtam kívül öten. Midegyikük intelligens, tanult, normális ember volt, folyékonyan beszéltek angolul, szellemi munkakörben dolgoztak mint ahogy én is, szóval nem volt mit "tolerálnia" a többieknek. Azt a mentalitást, amit leírsz, más népektől is tapasztaltam és kb. senki sem tűri el vagy nézi jó szemmel. Más tapasztalatom nincs, nincsenek itt magyar ismerőseim, sose kerestem direkt a társaságukat, nem járok magyar bulikba se és valahogy úgy alakult, hogy kevesen vannak a környezetemben.
2019. febr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Balázska, balázska, nem változol :D

Előttem lévő válaszoló egyben a kérdező is.

2019. febr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
6 válaszoló a kérdező.
2019. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Én magyar vagyok, büszke, nem csak magamra, arra is, hogy magyar lehetek. Mellesleg a mentalitás amit te nevezel, az érzelmileg alulfejlődött egyedegre jellemző, akik minden országban megjelennek. Kell még pár évtized, mire az emberek érzéseivel is el lezdenek majd foglalkozni a nemzetek elnökei. Azután kezdődik majd a tökéletes világunk. Mehetnék tovább de az már egy másik témába adna betekintést.
2019. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!