Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ha nem kapnáto...

Mit csinálnátok ha nem kapnátok vissza a kölcsön pénzt?

Figyelt kérdés

Egy régebbi "barátnőm" anyja kért tőlem kölcsön pénzt még 2 éve, persze én hülye adtam, az volt fizukor adják vissza. Azóta eltelt már jó pár fizu. Volt hogy rá is kérdeztem h mikor tudja visszaadni, mert nekem is szükségem lenne a pénzre és erre mindig a kifogások voltak. Összesen 4x próbáltam visszakérni, de nem adják vissza. Persze ha véletlenül valahol összetalálkozunk akkor úgy csinálnak mintha semmi nem lenne.. széles mosoly, nagy köszönés.

Egyszerűen nem is értem. A pénzemről már lemondtam, mert tudom soha nem kapom vissza. Veletek is volt már ilyen?


2019. febr. 15. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Van szerződés, amiben le van írva, hogy kölcsönadtál nekik? Írj nekik levelet, mert annak nyoma van. Ha van szerződés, akkor fordulhatsz ügyvédhez is.

Ha nem volt szerződés, akkor nem nagyon van mit tenni.

Maximum annyit tehetsz, hogy határozottan közlöd velük, most azonnal adják vissza a kölcsönkért pénzt. Ha van bennük becsület, akkor visszaadják. Ha nem, akkor én nem strapálnám tovább magam a köszönéssel sem.

2019. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nagyobb összegről van szó! Nyilván ha nincs róla papír hogy adtál kölcsön pénzt így nem tudsz mit csinálni! Tudom rossz érzés de szerintem csak annyi is elég hogy amikor találkozol vele leköpöd és ennyi! Az ilyen jellemtelen ember nem érdemel mást! Legalább annyit mondana hogy bocs most még nem tudom megadni vagy törlesztené valamennyi kisebb összeggel.... Legközelebb ne adj senkinek sem kölcsön ez most tanuló pénz!
2019. febr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen.

Èn "volt" barinőmnek adtam.

Mivel ismerem,meg sem fordul a fejemben,hogy valaha visszakapom.

2019. febr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerződést nem írtunk, de már tudom, hogy jól le lettem húzva, azóta senkinek nem is adok még ezer ft-ot se. 30 ezer forintról van szó amúgy. Hiába próbáltam visszakérni állandóan csak a kifogások és még én éreztem kellemetlenül magam, amikor rákérdeztem, hogy na ugyan mi van?!
2019. febr. 15. 17:25
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha esetleg utaltad neki a kölcsönt, akkor papír is lehet róla.
2019. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Addig ne hagyd őket békén amíg nem adják vissza
2019. febr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni. Ismerosoknek nem szabad penzt adni. Csak csaladtagnak vagy nagyon jo baratnak, szerintem.
2019. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Összes kintlévőségem valami 150 ezer körüli. Sose fogom viszont látni de már nem is érdekel. A saját hülyeségem volt, hogy adtam megbízhatatlan embereknek, papír nélkül. Meg is érdemlem. A leckét meg megtanultam, senkinek egy fillért se, vagy ha igen, nem számítok arra, hogy vissza is kapom.

Ennyire egyszerű.

2019. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Velem is volt màr ilyen. Az egyik régebbi baràtnőmnek adtam kölcsön de azóta sem adta meg. Mindig csak ígérte,hogy majd jövőhónapban majd ekkor majd akkor.Sajnos nagyon sok pénzt adtam neki..290 ezret..Papírt nem írtunk róla így semmit sem tehetek.



27/N

2019. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Az én volt barátnőm anyjának is adtam pénzt, na meg a barátnőmnek is. Külön-külön nem kis összeget! Mivel még kiskorú voltam, csak az összespórolt zsebpénzből adtam, így még rosszabb volt, mert az a pénz mindig azokra volt, amikre éppen nem tudtak a szüleim adni elegendő pénzt. Ennek már 3 éve. Még ők fenyegettek engem, hogyha, így sürgetem őket, akkor rossz vége lesz (megveretettnek). Sosem tették volna, mert nem annyira buták. Azóta, ha találkozunk beszélgetünk, mint régi ismerősök. Elengedtem, mert hát nem éppen hétvégi nasira kellett a pénz, hanem nehezen éltek. Érdekes módon, így hogy nem is kértem a pénzt és normálisan társalgunk, vissza került a pénz részletekben.:D Próbáld nyugodtabban, és normálisan kezelni a dolgot. Talán visszaadják. Ha nem, akkor engedd el az egészet, azt már sosem látod viszont.
2019. febr. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!