Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csendes vagyok és félek az...

Csendes vagyok és félek az emberektől. Hogyan változtathatok magamon?

Figyelt kérdés
Próbáltam kimozdulni a régebbi barátaimmal és idegenekkel egyaránt, de mindig ugyan az a vége. Ők rendesen elbeszélgetnek egymással, én meg csak csendben ülök és figyelek, majd néha megszólalok, de azok is csak egy két szavas mondatok szoktak lenni. Egyszerűen nem vagyok képes felszabadult lenni. Az alkohol egy kicsit segít, de nem szeretnék arra hagyatkozni. Most újra van lehetőségem új emberekkel ismerkedni, viszont hezitálok, mivel úgy érzem, hogy most se leszek képes másképp viselkedni.

2019. febr. 17. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne több emberrel találkozz egyszerre, hanem egyszerre csak egyel. Akkor kénytelenek lesztek egymással beszélgetni.
2019. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Legyen több bátorságod,dpbj fel olyan témát...amire vevők a többiek is....közös témák,bármi...vagy szolj hozzán passzívan,legyen véleményed..pl 2en beszélnek vmiről "láttad az esti filmet..bla.bla" ja,sztm hót redva volt..... :D akár pozitív,semleges,akár negatív,legyen hangod!
2019. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem is vagy az, hogy először kis társaságban próbáld meg, vagy pedig olvasd el "Emma Sargent, Tim Fearon: a társalgás" c. könyvet, nagyon sok ötletet adhat.

Én is hasonlók miatt szenvedtem egész életemben, csak nekem azért alakult ez ki, mert hallássérült vagyok és nem tudom követni a beszélgetést.

2019. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez gyakorlassal fog csak menni. En is vagy 3-4x csoppentem uj tarsasagba (volt hogy egy teljesen osszeszokott osztalyba), mire vegre lazan tudtam viselkedni az ismeretlenekkel is. Menj el nyugodtan az uj emberekkel, nem biztos, hogy olyan leszel, mint lenni szeretnel, de minel tobbszor kerulsz majd ilyen helyzetbe, annal jobban fog menni a kovetkezo alkalommal, mert beletanulsz, nem lesz szokatlan a helyzet.
2019. febr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első sorban nem társaságban kellene eröltetni önmagadat, hanem rámenni az önismeretre.


Ki vagy te?

Mi szerethető s utálható benned?

Mik az előnyeid s hátrányaid?

Hátrányokból próbálj elönyt kovácsolni.

Mikhez értesz?

Pl hobbik, munka

Mennyire s mikben vagy informált?

Miért vagy olyan amilyen?

Mik alapulnak gének s mik alakítottak az életben olyanná amilyen vagy?


Van-e célod?

Hol tartasz az életedben?

Mennyire vagy elégedett?

Tudnál-e változtatni vagy más jobb utat találni?


S még sorolhatnánk a kérdéseket önmagad felé.


Nekem 4-5évnyi éjjeli elmélkedős biciklizésbe telt.


Te mennyi időt fordítasz magadra?


Gondolkodj s találd meg a válaszaidat.


Amint pedig ezekre van válasz, cselekedj s nyiss a világ felé.

De azt úgyis érezni fogod.


Persze vannak olyan személyiség típusok, melyek nem igényelnek nagy társaságot csak szűk köröket.


Pl énnnekem elég a szűk családi kör, párom s 2 ismerősöm.

Magamnak való művész vagyok, de ez nem azt jelenti, hogy nem kommunikálok az emberekkel.


Sok esetben nekem az a gondom az emberek zömével, hogy önismerrt a béka segge alatt, felületesek, sok esetben semmihez se értenek csak amiről papírjuk van, de van hogy ahhoz se. 😂


Röviden: Untatnak.

2019. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is mindig igy voltam, jóideje nem is beszélek senkivel.. Bár nekem inkább egy szerető lány kéne csak, de azt tanácsolom hogy ne társasággal menj
2019. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!