Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek, hogy ha nincs...

Mihez kezdjek, hogy ha nincs kedvem dolgozni, de megölni sem tudom magam?

Figyelt kérdés
Nem érdekel az élet, nincs semmi motivációm, eddig is csak vegetáltam, nem érdekel igazából semmi, nem akarok dolgozni sem, vagyis ahol esetleg tudnék, az arra lenne jó, hogy életem végéig kínlódjak, egy lepratelepen napról napra éljek. Mi értelme lenne ennek? Nincsenek céljaim, nem akarok elérni semmit, nem lesz családom sem soha. A jobb munkákra nincs esélyem, nem akarok tanulni, nem akarok semmit sem csinálni, nem szereztem használható végzettséget sem, az iskolában is csak vegetáltam évekig, halmoztam az adósságot, alkoholista lettem, nem érdekelt semmi akkor sem. Legszívesebben kinyírnám magam, de ahhoz sincs kedvem.
2019. febr. 19. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

De biztos vagyok benne hogy ahhoz lenne kedved hogy például egy tanyán élj és kizárólag magadat lásd el és ne az államot vagy a munkaadót, vagy a közmű cégeket akik élősködnek rajtad. Valószínű a természet az ősembert sem úgy hozta létre hogy rabszolga legyen. Magyarságunk mégis modern rabszolgaságot épít.

Vagy lehet hogy egy pálmafás trópusi paradicsomban való élethez is lenne kedved. Ahol magadnak fogod a halat a tengerből. Szép is lenne ha ott is a kifogott haladból minden élősködő magyar módra lecsippantana, hogy aztán neked csak egyik uszonya jusson mint a hazai munkahelyeken

2019. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Igen,sajnos valójában az ősembernek jobb dolga volt,mint a 21.századi bérrabszolgának.


Jobb lenne az önellátás.

Munkából amúgy sem lehet megélni,jobban élni,mintha egy tanyán élnél és magadnak termelnél mindent,de legalább nem csörögne az ébresztőóra,nem lihegne a nyakadban egy vállalkozó,főnök,aki belőled él.


Engem is annyi boldogít,hogy tudom,hogy egyszer úgy is vége.

Az lenne a szörnyű,ha örökké tartana.

Erre a 60-70 évre ennyi küzdelem,törtetés szerintem nagyon nem éri meg.

2019. febr. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Keress egy idiótát, aki eltart. Anyámnak bejött. Én bár ugyanilyen de-motivált lettem, de azért csak csináltam plusz képzést és kicsivel jobb dolgom van, megy az önfenntartás.

Ez ilyen megszoksz vagy megszöksz típusú világ, törődj bele.

2019. febr. 20. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hugh az első válaszadó de jól megfogalmazta!!!:( Szomorú hogy Magyarországon aki dolgozik annak nincs semmije...Csak vergődünk ezeken az èhbéreken!
2019. febr. 20. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Le is pontoztak, amiből gondolható hogy van aki szeret modern rabszolga lenni, vagy netán rabszolgatartó.

A szocializmusban sem volt összeegyeztethető az emberi természettel a szolgasors. Persze akkor még lehetett szabadon maszekolni, ez tartotta az emberekben a lelket, így azért elviselhető volt a háttérben a kötelező munkatábor. De például Romániában elvileg tilos volt például a háztáji, gondolom a maszekolgatás is. Ki is borult a bili, a népbíróság elvégezte azt amit kellett a nemzet fennmaradása érdekében. De ha idehaza továbbra is szolgasors lesz és nem éri meg dolgozni, akkor kíváncsi leszek mi lesz az ország sorsa a jövőben. A kivándorlás az folytatódni fog az egyszer biztos. A házasodási és a gyerekvállalási kedvet meg továbbra is tükrözni fogja például a szülőfalum népességének alakulását mutató diagram:

[link]

Látható hogy kb. 1960-tól kezdve látványosan visszaesett a gyerekvállalási kedv. Akkor kezdődött a modern rabszolgaság. Az ember meg egy olyan organizmus aki fogságban nehezen szaporítható.

Le lehet pontozni ismét, csak az a kérésem hogy a lepontozó akkor írja is meg ide hogy szerinte az emberek hogyan szabaduljanak meg a modern rabszolgaságtól. Más is kíváncsi lesz a jó ötletekre, például a kérdező is.

2019. febr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Tanultam egy kicsit, szereztem egy szakmát, egyedül tartom fent az albérletet, ami nem egy icipici lyuk, hanem egy egy főnek ideális méretű lakás (ha nagyon akarom, előbb utóbb önerőre is össze tudok szedni egy kis pénzt, de nem biztos, hogy akarok lakást venni. Így sokkal könnyebb költözni, ha a szükség vagy a kedv úgy hozná), van majd' két fizunyi összeg félretéve, és csak az elmúlt fél évben vettem egy rakás nem olcsó cuccot. Nem mondom, hogy nincs olykor hajtás bent, de szeretek bejárni dolgozni.

Ezt az éhbéres dolgot utoljára akkor éreztem át, amikor még csak operátor voltam. Meguntam, elmentem két évig tanulni estin és máris minden jobb lett. Úgyhogy szerintem aki akar és tesz is érte (sült galamb várás és sírás helyett) az még meg tud élni tűrhető szinten. Nyilván nem rongyrázva, de nem is egyik napról a másikra. Nekem ez a tapasztalatom.

2019. febr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!