Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell hülyíteni másokat...

Miért kell hülyíteni másokat azzal, hogy mindent ellehet érni csak akarni kell?

Figyelt kérdés

Mondok példákat. Régebben azzal hülyítettek, hogyha neki állok keményen mlmezni akkor meggazdagodok. Kudarc lett a vége ki is ábrándultam az egészből.

Nagyon akartam barátnőt magamnak ismerkedtem sokat, de minél jobban akartam annál inkább nem jött össze.

Még sorolhatnám is ezeken kívűl több példát is tudnék mondani.

Minél jobban akarsz valamit annál jobban csúszik ki a kezedből! Miért ragaszkodnak ehez a tévhithez amikor nem igaz?

A Brian Tracy és Szabó Péter is felelősek ezért, mert emberek millióit hülyítik ezzel a mindent ellehet érni csak akarni kell dumával. Nekik nem előadásokat és nem könyveket kéne írniuk, hanem börtönbe kéne zárni őket a bűnjeikért.

A tőkés rendszerrel van a legnagyobb probléma és nem az egyénnel! Ezért kéne egy szolidáris, közösségi társadalmat felépíteni ahol nem a profit az úr! Mert, ha közösségibb lenne a társadalom nem lenne igény ego növelő baromságokra.


2019. febr. 27. 04:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
31%

Mert a legtöbb dolgot valóban el lehet érni, ha akarja az ember és tesz is érte. Valóban, nem mindent, de a legtöbb dolgot igen, így sok igazság van ezeknek a motivációs trénereknek az előadásaiban.

Nagyon sok olyan dolog van, ami csak rajtad múlik.

Lefogyni, izmosodni, nyelven tanulni, képezni magad stb., ezek mind csak rajtad múlnak, és ezek kellő akarattal elérhető célok.

Barátnőt nem feltétlen tudsz kellő akarattal szerezni, mert az már két emberen (te és ő) múlik, de amik csak rajtad múlnak, azok kellő akarattal elérhető célok.

2019. febr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hat ez a szabo peter meg stb ezek tenyleg fszok. Az en testverem meg is bolondult toluk. Mondjuk sose volt normalis de most mar szo szerint bolond lett. Nem tanult es fizikai munkat se hajlando vegezni. Mert bemeseli maganak hogy ö bàrmit elérhet igy is. Kozben meg semmit nem csinal egesz nap itt eloskodik. De ö gazdag lesz es akkor mar keso lesz bocsanatot kerni tole szerinte. Meg ö bevonza a penzt sikert. Ja csak nulla munkaval, semmittevessel ez keptelenseg. Ha rajtsm mulna mar kivagtam volna innen ezt a hulye gyereket. Na mindegy a kerdesre valaszolva igazad van nem érhet el bàrki bàrmi. Mivel minden attol fugg milyen kepessegei vannak illetve milyen szemelyisege. Szoval ez hulyeseg. Pl ez a szabo peter is jol hazudik a buta embereket nagyon meg tudja dumàlni es meggazdagodott beloluk.
2019. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Sok dolgot el lehet érni kitartással, de nem mindent. Ráadásul a fenti motivációs előadók éppen azt felejtik el elmondani, hogy milyen lelki nyomorokkal és mennyi álmatlan, kétségek között szenvedős éjszakával lehet eljutni a "sikerig" ,azaz a pénzig.


Nem a tőkés rendszerrel van a baj. Azzal van a baj, hogy a siker=pénz az emberek szemében. Pedig valakinek a családa a siker, éppen elég pénzzel. Nekem a sporteredményeim a siker, éppen elég pénzzel.

Ez a sok beteg elméjű meg reggeltől estig gürcöl, hogy "sikeres" legyen, fennhordja az orrát, aztán 40-50 év között feldobja a pacskert. Tudod hány ilyet ismerek? Ott marad a kacsalábon forgó palota a huszonéves gyereknek, aki elherdálja. Volt értelme belepusztulni a munkába...


A kitartás hegyeket tud megmozgatni. Én olyan helyről jöttem, ahol még az érettségi is kuriózum. Igaz, lettem 27 éves mire lediplomáztam, mert arra sem volt pénzem, hogy bejárjak egyetemre, külön gyűjtöttem rá 2 évet.

Mások bambán néznek, amikor egymás mellé teszik, hogy 28 éves és még semmije sincs, de nem ismerik az utamat. A te utadat sem ismeri senki.

2019. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Azért van gond ezzel a tőkés rendszerrel, mert ha valaki gazdagszik akkor többen szegényednek el. Azok az előadók az egyenlőtlenségeket és az igazságtalanságokat termelik újra.

Szerintem nem kéne túlbecsülni a munkát. Én egy olyan rendszerben hiszek ahol megszűnik a munkakényszer és az emberek azt csinálhatnák amit szeretnének.

Azok az emberek akik büszkék a munkájukra teljesen elvannak idegenedve saját maguktól. Ez a siker és pénz hajhászat is teljesen elidegenült. Mi van akkor, hogyha valaki mondjuk 28 évesen semmi komolyat nem tud felmutatni? Semmi. Az a normális, hogyha azt csinálja valaki amit szeret és nem érzi kényszernek.

Pl. jelenleg nem szeretném még letenni a jogsimat, de sokat lehet hallani azt, hogy ideje lenne megcsinálni. Ha nem érzem szükségességét, akkor felesleges pénzkidobás az egész.

2019. márc. 19. 17:25
 15/15 anonim ***** válasza:

"Én egy olyan rendszerben hiszek ahol megszűnik a munkakényszer és az emberek azt csinálhatnák amit szeretnének. ... Mi van akkor, hogyha valaki mondjuk 28 évesen semmi komolyat nem tud felmutatni? Semmi. Az a normális, hogyha azt csinálja valaki amit szeret és nem érzi kényszernek. Pl. jelenleg nem szeretném még letenni a jogsimat, de sokat lehet hallani azt, hogy ideje lenne megcsinálni. Ha nem érzem szükségességét, akkor felesleges pénzkidobás az egész."

1. Máris eljött a világ, amiben hiszel, úgyhogy boldog ember lehetsz, hiszen egyáltalán nem kötelező pl. jogsit szerezni se.

2. A jogsit megszerezni nem munka, csak feladat, ha vezetni szeretnél.

3. Nem kötelező dolgozni, komoly dolgokat felmutatni 28 évesen se (előtte se, utána se), az viszont tény, hogy ha nem eszel, meghalsz, tehát valahogy meg kell szervezned, hogy éhen ne halj. Erre elég jó módszer, ha munkát vállalsz - és ha elvállaltad, akkor attól fogva kötelező, másképp nem kapsz pénzt, és éhen halsz. De nem attól kötelező, hogy valaki előírja (hiszen bármikor kiléphetsz a munkahelyedről, ha úgy tetszik, senki sem kényszeríthet semmire, nem vagy rabszolga), hanem attól, hogy te saját magad kötelezed magad rá azzal, hogy aláírtad a szerződést, és nem mondtad fel.

2019. márc. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!