Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire viselne meg az a...

Mennyire viselne meg az a tudat, hogy értéktelen ember vagy, illetve semmi értelme az életednek?

Figyelt kérdés

2019. febr. 28. 12:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Úgy mennyivel nehezebb, ha lehetett volna jobb életed is, de eljátszottad?
2019. febr. 28. 22:13
 12/15 anonim ***** válasza:
Az a legrosszabb szerintem. Amikor látod, hogy 5-10-15 évvel ezelőtt meg tudtál volna lépni valamit, amihez akkor gyáva/hülye voltál, akkor most százszorta jobb lenne minden.
2019. márc. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Az emberi életnek maximum célja van, értelme nem igazán :D
2019. ápr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Jelenleg nagyon rossz ez a tudat. Nem tudom lesz e jobb. Igazából nincs ami éltet csak a sport. De elvesztettem a célom... És nincs semmi amibe kapaszkodhatnék.
2019. ápr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mivel találtam értelmet és célt az életemben ezért nem gondolom, hogy értéktelen lennék, bár gyakran éreztem ezt az érzést még néhány évvel ezelőttig.


Az álszent dogmákkal ellentétben én őszintén gondolom hogy nem mindenki egyformán értékes. Ez viszot nem jelenti azt, hogy valaki, aki értéktelen sosem válhat értékessé. A szememben legértéktelenebb emberek a nagyon nagyon, már-már irritálóan buta és tudatlan emberek. Olyanok, akik semmilyen társadalmilag hasznos munkára nem képesek, csupán haszonélvezői a szociális ellátó rendszernek és saját megalkuvó tudatlanáguk okán nem is hajlandóak változtatni a helyzetükön.


Ugyanakkor, ha megfelelően irányított és elegendő mennyiségű motivációt kapnak még belőlük is válhat hasznos ember. Erre léteznek morálisan elfogadható és barbár módszerek is, minkettőre láttunk példákat a történelmünkben. Mivel ezeknek az embereknek is lehetnek és lesznek is leszármazottai, így szerintem jobb a morálisan elfogadható utat választani a motivációra, ezzel csökkentve annak esélyét, hogy a gyerekeik is ugyanarra a sorsra jussanak (vagy még rosszabbra).


Ha haszontalannak érzed magadat, azt javasolnám hogy tanulj, képezd magad, találd meg azokat a dolgokat az életedben amiket szívesen csinálsz és profitálhatszt belőlük (akár érzelmileg, akár anyagilag). Ami fontos, hogy ezek lehetőleg olyan dolgok legyenek amik nem károsítanak másokat és nem okoznak szenvedést senkinek.

2019. ápr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!