Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért cseszegetitek azokat,...

Miért cseszegetitek azokat, akik nem akarnak gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Sokszor olyan kommenteket olvasok, hogy csak fogom a fejem :D Akik panaszkodnak, hogy gyerekük van és nem bírnak velük, azokat sosem szólják meg, akik meg nem vágynak gyerekre, ezért nem is vállalnak, őket meg kb. sátánként aposztrofálják. Mert az milyen rossz, hogy valaki nem akar gyereket. :D
2019. febr. 28. 13:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
69%

Kedvencem: mikor valaki arra panaszkodik, hogy otthon piszkálják, amiért nem szül, és hogy azt hallgatja, hogy "majd fog ez változni". Kommentek 90%-a minimum a következő: "Jaj ennyi idősen én sem akartam még gyereket.", "Meglátod 2-3 év múlva már szülni fogsz.", "Na majd 10 év múlva csak nevetsz azon, hogy ilyen gondolataid voltak valaha.".


Mintha akkora tragédia lenne, ha valaki nem adja fel mindenét egy gyerek miatt.

2019. febr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
ne foglalkozz vele, en megertelek, gyerek nelkul szazszor nyugodtabb es jobb az elet. nekem legalabbis.
2019. febr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem meg itt mindenkivel gond van aki a másik dolgába ennyire beleártja magát: azzal is aki megszólja a másikat, és azzal is aki magára veszi, és emiatt itt kérdezget.

Tervezd a saját életedet, te döntöd el hogy mások tanácsát mefogadod vagy sem, de semmiképp ne vedd személyes támadásnak.

2019. febr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

46 éves pasas vagyok. Gyermektelen. Nekem jó így. Ártok vele bárkinek is? Nem! (Ha igen, szívesen meghallgatom, hogy kinek és mivel.)

Egy időben eskü úgy voltam vele, hogy ha "ez van a sorsomban, hogy gyerekem legyen" akkor olyan "üsse kő, egyefene" belementem volna, de az apaszerep sosem vonzott igazán, sokkal több ellene, mint mellette szóló érv van az én saját szempontjaim szerint. És úgy gondolom, hogy felelősebb döntés nem bevállalni, mint beleugrani és utána nyígni, rosszul csinálni, megbánni stb és azzal vagy azokkal az élet(t)(ekk)el érezteni, hogy csak véletlen, de nem kívánt baleset eredménye(i). Úgyhogy nyilván az üssekő időszakban nem véletlen nem lett. Az akkori párom elhagyott, ma már anyuka. Én komolyan, még örülök is, mert miattam nem lett volna etikus végigyszenvednie gyerek nélkül az életét. Viszont tényleg nem vágyom rá. Vannak ismerősök, ahol vannak gyerekek, olyan kvázinagybácsis jelleggel nagyon jóban is vagyok velük, de nekem doszt elég ennyi.


Ha pedig valakinek nincs jobb dolga, mint ezzel foglalkozni, akkor arra együttérzően ránézek, de meg sem szólalok.

2019. febr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

3-asnak igaza van.

Én leszarom, ki szül, meg ki nem, de a "diplomás kutya"-tulaj meg az "unokatesóm" után még ez is, kicsit sok lesz, nem érzitek?

2019. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Társadalmi elvárás, hogy legyen. Ne lógj ki a sorból. Én is sokszor megkapom a magamét. Lenéznek, mert nincs gyerekem. Meg azzal jönnek, hohy majd ha öreg leszek, ki viseli a gondomat. Szerintem is nagy felelősség a gyerekvállalás. És gyerek nélkül szabadabb is vagyok.
2019. febr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Ezt mindennap meg kell kérdezni 5x ?
2019. febr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Nyugi, ha lenne gyermeked, azzal szekálnának, hogy mikor jön a második. Nekem egy van, hányszor megkaptam (nem a családtól), hogy majd meggondolom magam, majd újra babázni akarok, ha nagyobb lesz, stb. Hát nem, már lassan 7 éves és jobban élvezem a gyermeknevelést, mint eddig bármikor. Imádom, hogy értelmes, lehet vele jókat beszélgetni, kirándulni, a babalétet sokkal nehezebbnek éreztem.
2019. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sokkal ertelmesebb az az ember, akinek van annyi önismerete, hogy el tudja dönteni, hogy nem, en ezt nem akarom, mert tudom, hogy ez nem valo nekem. Nem ugy mint az a rengeteg ember, aki szül, mert hat hazasok vagyunk, ez az elet rendje, de azert nem feltetlen vagyok ebben biztos...
2019. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én se akarok gyereket, nincs is, elmúltam 30 és senki nem cseszeget érte, ugyanis megválogatom a környezetem. Az itteni kommentekkel meg nem kell foglalkozni, írkáljanak amit akarnak, nem kell magadra venni. Miért érdekel random vadidegenek véleménye, miért lennének hatással az életminőségedre? Vannak akik szerint csak a szokásos életút a normális, de ez maradjon csak az ő nyomoruk, nem kell a tiéddé tenned.
2019. febr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!