Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akármit csinálok, mindig...

Akármit csinálok, mindig fáradt/álmos vagyok, már nagyon idegesit, mit tehetnék? Fiatal nő vagyok

Figyelt kérdés

Nem kell nagyon korán kelnem, legalább 8-9 órát alszom, a munkám nem megterhelő. Munkanapokkor úgy ahogy elkészülök, iszom egy kávét és kb kibirható, de sokszor érzem, hogy ott sem vagyok teljesen éber és friss. A szabadnapjaimon pedig talán még rosszabb, alig tudok kikelni az ágyból és erőt venni magamon, hogy valamit csináljak. Kb fél nap kell, hogy egy szobát kitakaritsak, mert 10 perc után azt érzem, hogy le kell ülnöm pihenni.

Fogalmam sincs mitől vagyok ilyen, tizenévesen még több energiám volt, csak úgy pörögtem és mindenfélét csináltam. De most mintha semmit se birnék normálisan megcsinálni, de ha el is megyek valahova, akár programok, kirándulás, valamivel jobb, de ott is érzem, hogy nem vagyok 100%ig jelen.

Valakinek volt hasonló ? Tanácsok? Mit tehetnék, nagyon zavaró? 22n


2019. márc. 2. 09:59
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Egyébként délután, estefele mintha picit jobban lennék és több dolgot vagyok képes csinálni,mint délelőtt.
2019. márc. 2. 10:40
 12/19 anonim ***** válasza:
60%
Enyhe depresszio. Szerintem.
2019. márc. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem vagy te depressziós? Nem bántásképpen írtam.
2019. márc. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%

Nálam is pontosan ez a helyzet, nem tudom magam soha kialudni és alaposan körbejártam a témát.

A legeslegkönnyebb azt mondani rá, hogy "biztos depresszió".

Felületes alvás, alvási apnoe, bármi okozhat hasonlót.

Alábbiakat is megnézheted:

Alvászavarok - Index Fórum

rossz alvás - Index Fórum

2019. márc. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
21%

Csak és kizárólag azért hajlamos mindenki azt mondani rá, hogy "ez depresszió", mert az embernek a kimerültségtől nincs ereje semmit tartósan csinálni, ami nem is csoda.

Ez nem depresszió.

2019. márc. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Ha depressziós lennék, tudnék róla, vagy nem? Vagyis én nem érzem magam annak :D

Mit kéne éreznem, ha az lennék? Tudom, hogy annak is a tünete az aluszékonyság és a begubózás... de én szeretnék ezt- azt csinálni, vannak vágyaim, tervem a jövőre, nincs öngyilkossági hajlamom egyáltalán, nem tudnék ártani magamnak. Mindig is mondtam, hogy bünhődjön az, aki miatt rosszul vagyok, nemhogy én bántsam még saját magam is:))

Tehát a szándékom megvan, csak úgy érzem valami visszahúz, mert nincs rájuk energiám.

2019. márc. 2. 11:12
 17/19 A kérdező kommentje:

Egyébként nyaki szpondilózisom is van, amit még egyáltalán nem kezeltem, néha fáj is. Erre is gyanakodhatok?

Köszönöm azt az ajánlást is, de sajnos nem Magyarországon élek és pont arra nem tudnék elmenni.

2019. márc. 2. 11:15
 18/19 anonim ***** válasza:

Nekem márpedig a depi volt a pokol. De nem krónikus hanem amolyan hétköznapi értelemben. Minden szar volt, nem volt jó kedvem, sokat sírtam, állatira szenvedtem. A múltba kapaszkodtam a jelenem gyűlöltem a jövőképem borús volt.

Alapjaiban nagyon pozitiv infantilis bohoc lány vagyok, ezért nekem ez pokol volt... de annyira meg nem voltam pszichesen depis, hogy ne legyen egy józan hang bennem, ebből elég! Tudtam, hogy ha valtozast szeretnek magamon kell valtoztatni. Igy is lett ;)

2019. márc. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Amit előző leírt nagyjából az a depresszió, negatív gondolkodás, reménytelenség-érzés, bűntudat, szégyen, kilátástalanság-érzés.

Szerintem te ki vagy merülve, fáradt vagy örökösen, ez a probléma.

Hátha a fórumokon találsz megoldást.

Lassú felszívódású melatonin hátha segít.

2019. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!