Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyek a legszebb...

Szerintetek melyek a legszebb női nevek, és az miért, mi jut róla eszedbe?

Figyelt kérdés
Leginkább olyan nevek közül, amik itthon is anyakönyvezhetőek.
2019. márc. 3. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Diána, Flóra, Krisztina, Csenge, Anita. Egyébként nagyon sok szép női név van. De mivel kérdezted, miért, ezeket írtam, mert ők a családtagjaim. És tényleg szépnek tartom őket.:)
2019. márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyöngyi, Viktória, Krisztina, Szilvia, Tímea, Lili, Dóra, szép, vonzó nők jutnak eszembe. :-)
2019. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg nehéz lenne ezt személyektől elvonatkoztatni, de azt észre vettem hogy az ilyen írók alkotta nevek valamiért bejönnek, mint az Árnika (igen virág név is de akkor is) meg a Dalma, mert azt írták egy helyen hogy a dal szóból rakta össze Vörösmarty, de olyat is olvastam hogy eredetileg férfi név és nem is azért, na mindegy, attól még jó név.

Inkább a jelentését szokták megnézni ha gyereknek adják, mint a hangzását, mert a kinek mi tetszik az mindig csak egy trend, aztán amiből túl sok van az 20 év múlva nagyon unalmas lesz. De annak a legtöbben utána szoktak nézni mi a nevük jelentése, és jó ha valami pozitívat talál.

2019. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Zsófia. Nagyon szép név, de mindenféle személyiséghez jól passzol. A legtöbb vezetéknévvel jól hangzik. A jelentése is pozitív.
2019. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Judit (volt nagy Ő-m), Csenge: mert kislányos név, Edina-Adrienn: szexi.
2019. márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kedvenceim:

- Kamilla

- Veronika

- Viola

- Róza / Rozina

- Szilvia

- Ilona

- Tímea (de a Timi becézést nem szeretem mondjuk)


Mert kedves, nőies nevek és nem ilyen "ámerikamajmolós", magyar vezetéknevekhez idétlenül hangzó divatnevek, de nem is túl porosak a fülemnek.

2019. márc. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!