Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy könnyebb meggyászolni...

Hogy könnyebb meggyászolni valakit? Hosszú betegség után vagy egy hirtelen baesetben következett halált?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy egyik se egy örömteli dolog de párommal pont ezen vitatkoztunk. Kiváncsi vagyok a Ti véleményetekre is.

Akár saját tapasztalatból, melyik volt könnyebb, vagy elképzelésből.



2019. márc. 9. 18:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hosszú betegségnél könnyebb feldolgozni (többször is volt benne részem, egyszer én ápoltam az illetőt).

Sőt, akkor már várod. Az illető iszonyú szenvedésen megy át és jellemző az az érzés, hogy májusban úgy gondolod, ennél már nem lehet rosszabbul, vagy hamarosan elmegy, vagy ha nem is, stagnálni fog. Ez már szörnyű, ennél nem lehet rosszabb. Majd júniusban (ismét ezt gondolva) visszanézel: hát, bizony mégis sokkal-sokkal rosszabbul van. Majd eljön a július... Még annál is sokkal-sokkal rosszabbul van... Mindig van lejjebb, mindig rosszabbul és rosszabbul lesz...


Amikor én ápoltam, azt gondoltam, hogy neki ez nem élet - az utolsó két hónapjában kiszolgáltatott volt, pelenkáztam, hospice nővér jött infőziót adni; nem fogta fel a világot maga körül, nem tudott kommunikálni. Talán fájdalmai igazán csak a legvégén voltak, a kórházban.

Ja, pont aznap volt aránylag magánál, amikor bevitték... :( Szerintem ezt pont felfogta és nehéz lehetett neki. :(

Aztán rohantam is haza és vissza be teával meg mindennel, de természetesen nem tudott belőle inni.



Magát az elvesztést feldolgozni biztosan könnyebb.

A hirtelen halál egy sokk lehet... Plusz ha hirtelen halálról beszélünk, akkor könnyen lehet, hogy fiatalról vagy középkorúról... Akinek igazából még élnie kellene.

2019. márc. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
63%
Mindkét szülőmet hirtelen halállal vesztettem el 3 év különbséggel, egyiküket egyik terhességem alatt. Katasztrófa volt. Krónikus fájdalmam alakult ki, most úgy ahogy 99%os lettem. Míg lelkileg padlón voltam, amennyire lehet 2 gyerek mellett, nem tudtam aludni a fájdalmaktól és persze hogy erre még a házasságom is válságba jutott. A 2 gyerek között egy terhességet és az apósomat is elvesztettük (na őt tudtuk hogy haldoklik. Kb 3-4 hét volt). Nagyon durva évek vannak mögöttünk, most merem mondani, hogy jól vagyunk és a házasságunk is rendbe jött:-) Anyu, apu pedig szép képkeretben... édeseim..
2019. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!