Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Depressziós vagyok. Hogyan...

Depressziós vagyok. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Szerelmes vagyok valakibe. Soha nem kaphatom meg, úgyhogy ez a lehetőség kizárva. Egyre kezdek depressziós lenni. Csak néha tudom elterelni a gondolataimat. Mit csináljak?? Meg akarok halni

2019. márc. 14. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nehéz egy ilyen helyzetre okosat mondani. Ha úgy gondolod, hogy kizárt, hogy megkaphasd azt illetőt, akkor ezt lezártuk. Pont.

A depresszió egyik jellemzője a beszűkültség.

Ha képes lennél új emberekkel megismerkedni, és megismernél valakit, aki tetszik, akibe szintén tudnál szerelmes lenni (ami kölcsönös), akkor talán túl tudnál lépni a jelenlegi élethelyzeteden.

Meghalni semmiképpen se akarj, hanem még ha nehéz is, vedd rá magad arra, hogy megismerj új embereket, általuk újabb hobbit, érdekességeket, szerezz új élményeket... Ha már az öngyilkosság foglalkoztat, menj orvoshoz; rángasd ki magad ebből a beszűkült állapotból.

2019. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez tényleg szar, de már az nagy dolog, hogy felismerted és érzed, hogy ez így nem jó. Ne hagyd, hogy eluralkodjon rajtad.

Ha kell, kérj segítséget. Senki miatt nem érdemes meghalni, ezt te is így fogod gondolni, ha túllépsz az illetőn.

2019. márc. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 lilyfelton válasza:
Az, hogy szerelmes vagy valakibe akit nem kaphatsz meg ès emiatt szomorú vagy, az még közel sem depresszió. A depresszió sokkal rosszabb. De nekem is így kezdődött ezért javaslom a pszichológust vagy pszichiátert, hogyha komoly a gond. Először szerintem pszichológushoz. Ha ő azt mondja, hogy depressziós vagy, akkor elküldhet pszichiáterhez aki gyógyszert ír fel. De az legyen a végső, mert arra nagyon rá lehet szokni. És bátorításul ne feledd, a szerelem csak a hormonok miatt van és nem tart örökké. ❤️
2019. márc. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De más lenne ha olyan lenne akivel lehetne valami. Csak az bánt hogy sokkal idősebb nálam és ezért később se johetünk össze. :(( Már bánom hogy hagytam hogy belészeressek...
2019. márc. 19. 13:47
 5/5 anonim válasza:
Ha depressziós vagy, előbb hasznos volna ezzel a problémával foglalkozni. A gondolatok elterelése pedig fontos ilyenkor. Erre néhány ötlet: utazz el, mozdulj ki a szokásos környezetedből. Nézz keresztény vagy pozitív filmeket. Gondold végig azt, hogy te a megoldást keresed, és nem akarod feladni. Föladhatod, de az nagyon gáz, senkinek nem használsz vele, sőt másoknak is ártasz. Most csak azt az embert látod, akibe szerelmes vagy, de a világ tele van olyan dolgokkal, amik boldoggá tehetnek. A hormonok okozzák a szerelmes érzést, az egyik ilyen hormon a fenil-etil-amin. Ne hagyd hogy kémiai anyagok rontsák el az életed, rád még valószínűleg vár egy másik személy, akivel boldog leszel.
2019. jún. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!