Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok. Gyógyszert...

Niceszisz kérdése:

Depressziós vagyok. Gyógyszert szedek. A családom kibeszel a hátam mögött. Hogyan kezeljem? Idegesítő

Figyelt kérdés

2016. dec. 19. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy kibeszélnek? Ha igen,nem lehet,hogy csak segíteni szeretnének de nem tudják hogyan?
2016. dec. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a depressziód miatt érzed azt, hogy kibeszélnek. Biztos hogy beszélnek rólad, de ez teljesen normális. Minden családban beszélnek egy családtagról, gondolom te is szoktál. Tuti, hogy csak segíteni akarnak és ez a helyes, hogy szóba kerülsz köztük, ebből látszik, hogy törődnek veled és számítasz nekik.
2016. dec. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a bipolaris zavar eseteben a paranoia megjelenhet. Beszelj a kezeloorvosoddal az erzeseidrol.
2016. dec. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem feladatod a diagnózis felállítása. Amiről beszélsz, nem paranoia.
2016. dec. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem is tettem ilyet, pont azt javasoltam hogy beszeljen az orvosaval.


A "kibeszelnek a hatam mogott" tipikus paranoid kepzelges.

2016. dec. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tényleg kibeszélnek! Többször rajta kaptam.
2016. dec. 19. 16:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Félig ismerős idegeneknél pl társasházi szomszédok, a kibeszélés alap. Ha a kérdező családja nem az az összetartó fajta akkor ott is a mindennapok része lehet a kibeszélés.


Kérdező, ezen a kibeszélésen (ha van, de akkor is ha nincs) nem tudsz változtatni, szedd rendbe magad mentálisan és kezdj önálló életet.

2016. dec. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Depresszióban nem annyira jó tanács az önálló élet.

A kibeszélés valóban probléma lehet, hiszen valóban kellemetlen dolog, hogy pont azok "nem tudnak velem mit kezdeni" depressziósként, akik már a depresszió kialakulását sem tudták megakadályozni.

Tanács: Mondd meg neki, amikor bántó, amit csinál, hogy "most ez bántó volt".

2016. dec. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha olyan családod van, aki kibeszél, akkor már tudjuk is, mitől vagy depressziós. Most hirtelen felindulásomban én is azt javasolnám, hogy értesd meg velük, hogy a kibeszélés zavar téged és küldd el őket a q anyjukba.

Igen, anyádat is.

2016. dec. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8.! A depersszió kialakulásának számtalan oka van,nem kell mindent visszavezetni a családra és nem kell őket okolni! Messze nem bizos az sem,hogy a család rossz értelemben "beszéli ki" az embert a háta mögött.

Kedves kérdező,egyszerűen kérd meg a családodat,hogyha valami problémájuk,kérdésük van,akkor azt ne a hátad mögött beszéljék meg,hanem veled! Nyugodtan elmondhatod nekik,hogyha a hátad mögött beszélnek rólad,az neked rosszul esik és idegesít.

2016. dec. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!