Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság nagy szükség nincs a...

Rtaerzkuwsukt kérdése:

Manapság nagy szükség nincs a könyvekre? Egy kezdő ( viszont jó ) költő már nem is tud megélni a könyveiből még úgysem, hogy jó, minőségi köteteket ad ki? És szimplán csak azért nem tud megélni, mert az embereknek már nem kellenek a jó olvasmányok?

Figyelt kérdés
2019. márc. 15. 21:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igazad van, viszont egy könyv megjelentetése minimum 100 ezer, én egy olyan költőről akarok írni egy könyvet, aki nagyon meghatározó alakja volt a magyar irodalomnak, ha belebukna, vagyis, ha nem sokan vennék/olvasnák el, akkor az -100 ezer, akkor éri meg, ha minimum dupla annyi a kereset mint a befizetett összeg.
2019. márc. 15. 21:38
 12/17 anonim ***** válasza:

Ez sok dolog függvénye. Pl mennyibe kerülne a könyv, mennyire lenne az emberek tudatában, hogy van egy ilyen is, stb. Meg egyáltalán ki a cél közönség?

Viszont szerintem itt olyan választ nem fogsz kapni, amire bármit alapozhatsz.

2019. márc. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Én viszont még azt sem tudom, hogy ha megírtam a könyvet, akkor, hogy adjam ki? Kinek? Hova? A dalszöveg írással is megpróbálkoznék, viszont nem szeretem a mai "zenéket", a régebbieket szeretem, szóval az öregebbek a célközönség, meg hát mindenki akiket ez érdekel. De nem tudom, hogy mi manapság a trendi, szlengesebb szóval "menő".
2019. márc. 15. 21:50
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Könyvekre van igény, jelennek is meg az újabb és újabb könyvek minden országban.

A kezdő költők pedig soha nem tudtak megélni írásól. Minden híres költő életrajza is ezt mutatja. Házi oktatók voltak, volt mecénásuk, gazdag családban voltak, vagy beleházasodtak egybe és néha-néha voltak akiknek rendszeresen jelentek meg írásaik. Illetve voltak azok a művészek, akik mindig az éhhalál szélén voltak.

Ma van rá lehetőség, hogy online felrakd az alkotásaidat és majd vagy olvassák vagy nem. Kelet Ázsiában (Kína, Japán, Korea) rengeteg amatőr író rakja fel ilyen oldalakra az írásait és a népszerűekkel egy idő után leszerződnek, kiadják nyomtatva, stb.

Szóval ha tényleg jó vagy és mindenáron ezzel akarsz foglalkozni, akkor nem lehetetlen megélni és jobbak az esélyeid, mint 100-200 éve volt a költőknek, de ne reménykedj abban, hogy egyből megtalál valami kiadó, kiadják a könyved és máris gazdag és híres leszel. Sokáig fog tartani, szenvedni fogsz és lehet hiába.

2019. márc. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"De azoknak a könyvkiadóknak azért van forgalma, mert régi klasszikusoknak árulnak."

Nem. A könyvkiadóknál bevett üzleti modell, hogy ha minél több szórakoztató irodalmat (beleértve a nagyon ponyvát is) adnak ki, akkor megtehetik anyagilag, hogy a kevésbé keresett klasszikus műveket is kiadják.

(Klasszikus alatt most ne az Egri csillagokra meg a Kőszívűre gondolj, mert ott mesterségesen kelti a keresletet, hogy kötelező olvasmány, hanem pl. más Jókai-és Gárdonyi-művekre, amelyekre lényegesen kisebb a kereslet, mint egy modern krimire, fantasyre vagy pláne celebbotránykönyvre).


Elárulom, hogy pár nagyon sikeres embert leszámítva a művészek a történelem nagy részében nem a piacról éltek meg. Voltak olyan kiemelkedők, mint Shakespeare, akiknek sikerült, mert ügyesen vegyítette a műveibe a tömegek által kedvelt témákat is (szerelmi szál, gyilkosság), de alapvetően az volt jellemző, hogy akiket ma ismerünk, azoknak mecénásaik voltak. (Persze vitatható, hogy amikor valaki mondjuk udvari festő lesz, vagy a gazdag nemesek adják kézről kézre, arról mondhatjuk-e, hogy a piacról él meg.)

A költészet utolsó fénykorát a 19. században élte, akkor bizonyos szemszögből azt a szerepet sikerült betöltenie, amit ma a popzenének. Ha akkoriban írt valaki egy verset, ami felkavarta az érzelmeket a fiatalokban, akkor ma ugyanezt egy dalszöveg éri el náluk.

2019. márc. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A kortárs szerzők közül jellemzően a befutottak sem a piacról élnek meg (kivéve a populáris irodalom esetében, az kelendőbb). Általában van valamiféle kváziintézményi affiliációjuk, esetleg tagjai valamilyen csoportnak és ezen keresztül vagy egyénileg pályáznak meg pénzeket (pl. alkotói ösztöndíjakat), hívnak le támogatásokat (egyebek mellett állami támogatásokat) kötetek megjelentetésére meg effélékre.
2019. márc. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Harry Potterrel az írója elég nagyot szakított, meg azért van minden évben egy-két komolyabb könyvsláger - szóval, igenis van piaca. Más kérdés, hogy ezek nem feltétlenül jó, minőségi könyvek. De butaság lenne direkt limonádét írni abban a reményben, hogy az hoz a konyhára. Inkább a jó, minőségi könyvet kell megtanulni eladni. Persze elsősorban jó kapcsolaton múlik, de ez már a Nyugat nevű irodalmi folyóirat idején is így volt... ahogy gondolom könyvügynökök is voltak már akkor is. Mindenestre, a HP-t például pont egy ilyen futtatta fel állítólag: az első kötet amerikai publikálására licitet írt ki az ügynök és elég olcsón "elkótyavetyélte", azonban hírnevet pont ezáltal szerzett, a többi kötettel meg behozta jócskán :)

Ha nincs kedved ehhez, akkor is pályázatokon próbálkozz illetve kapcsolatok építésésvel. Na meg írj tényleg jó dolgokat... ;)

2019. jún. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!