Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudom leküzdeni ezt...

Miért nem tudom leküzdeni ezt az érzést?

Figyelt kérdés
Egyetemre kerültem. Messze vannak a barátaim, a családom. A körülöttem lévőket pedig majdnem utálom már. Lassan minden embert utálok, és valamiért úgy érzem, mintha felsőbb rendű lennék, pedig nem vagyok. De mindenki csak kihasznál itt mindenkit. Minden kapcsolat felszínes, nem akarok ebben a világban élni. Egyre rosszabb a társadalmunk helyzete, és kezdek becsavarodni, mert erről senkinek sem tudok beszélni. Félek egoistának, vagy nárcisztikusnak gondolnának. Ráadásul mindig meg akarok valakinek felelni. Régebben egy buszos nyaraláson lett egyszer teljesen elegem. A sok 'hülye' embertől, akik miatt csúszott a program, mert eltévedtek, vagy hogy egész buszúton a fociról beszélgettek, és nem tudtak másról. Engem ez nagyon felidegesít. Pedig a munkám miatt még sok emberrel fogok találkozni, és nem is akarok remetének vonulni, de akkor mit tegyek? Annyira fáj, mert olyan mintha mások szemében keresném a szálkát, míg az enyémben gerenda van, de sokszor beigazolódott, hogy én jobban gondoltam, ők mégis okoskodtak. Nem hallgattak rám. Nem tudok ebben a társadalomba beilleszkedni, mi a megoldás?

2019. márc. 17. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna... elsősorban a legfontosabb hogy fogadd el önmagad. Legyen önbizalmad,maradj hű önmagadhoz és azt ne felejtsd el hogy te is ember vagy! mindenki csak a saját szemüvegén képes látni a világot. Az nagy kincs ha az ember talál olyat akivel hasonlóan gondolkoztok és nem csak az átlag,szürke felszínes dolgokról tudtok beszélni, de ettől függetlenül nem benned van a hiba ezen dolgozni kell. :) nekem is több hónapig tartott mire ezt elfogadtam, mert előtte én is ugyanezt éreztem mint te nem is törődtem magammal sehogy semmilyen mértékben aztán ahogy egyre jobban magammal foglalkoztam,elkezdtem megszeretni magam...stb így már teljesen máshogy látok mindent.
2019. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Azt kihagytam hogy a megfelelési vágy nekem pl az önutálat,önbizalomhiány és kisebbségi komplexusomból fakadt... nem tudom nálad ez mi okozza, erre neked kell rájönni, de nem kell senkinek megfelelni ha magadnak megtudsz,utána már magasról lefogsz tudni kakilni mindenkit.
2019. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megfogadom a tanácsaid, illetve kiegészítem a kérdést. Ugye sokan mondják, hogy a zsenik is azért érték el azt amit, mert tanultak, tettek érte. De azért Mozart, vagy Einstein mégis úgy született, hogy értett a dolgához. Azaz van aki okosabbnak születik. Hiszen régen, gyerekként én se értettem, hogy én miért filozofálok annyit a világ dolgain, míg az osztálytársaim mennek haza gépezni, aztán suli, aztán megint gépezés. Az emberek közül akkor mégis sokan másnak születnek, ami nem baj. Csak míg én most szenvedek, nekik sose lesznek ilyen gondolataik, és boldogak lesznek. De én miért nem olyan lettem, miért ilyen? Mi az élet célja velem? Okos vagyok, de nem zseni, de akkor minek vagyok okos?
2019. márc. 17. 14:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy szörnyen ostoba világban élünk. Elég ha elolvasol pár kérsést ebben a kategóriában. Te egyéniség vagy, így vagy jó, mert az önbizalomhiányod ellenére egészséges gondolkodásod van. Becsüld meg :)
2019. márc. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Yoda m. ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A kérdésed: "Miért nem tudom leküzdeni ezt az érzést?"

Azt látni soraidból, ma még tele vagy kérdésekkel, kételyekkel, fel nem dolgozott érzelmekkel. Nem tudod hova helyezni magad ebben a "zűrzavaros" világban. Nem vagy egyedül... bár tudom, ez nem vigasztal, de muszáj kihangsúlyoznom, mert pl. magam is voltam így... Ma már nem, de ehhez el kellett telnie jó néhány évnek/évtizednek. (Nálad nem feltétlenül muszáj évtizedeknek eltelnie, ugyanis minden "dolog" körülmény és ember-függő.


Nos, a kérdésedre a rövid válaszom:

Azért, mert ma még nagyon arra koncentrálsz, hogy Mások miképpen tesznek másként, mint Te magad.


Ebből következik a javaslatom:

Ne másokra koncentrálj... ha szabad azt mondanom, legyél mostantól inkább introvertált. Figyeld meg önmagadban azon jelenségeket, önmagad reagálásait, amelyeknek kiváltó oka szinte minden esetben valamely KÜLSŐ KÖRÜLMÉNY. Mások viselkedése, Mások cselekedete.

Ha befelé figyelsz, önmagad felé, akkor egyre kevésbé fognak zavarni külső körülmények, sületlenségek, ostobaságok... akkor (előbb-utóbb) már csak maximum mosolyogni fogsz tudni rajta: - Háááát, ez van... Ők ilyenek! -

És egyszerűen CSAK TUDOMÁSUL VESZED mások másságát. Vagyis ELFOGADOD a Másikat olyannak, amilyen... Ez az útja annak, hogy önmagad is elfogadd.

De egyben ez az útja annak is, hogy észre vedd azon embertársaidat is, akik hasonlóképpen reagálnak a VILÁG dolgaira, mint Te magad. Na, Ők közül kerül majd ki az a személy, akit barátodnak is el fogod tudni fogadni. Akivel szívesen töltesz majd időt.

De ne légy türelmetlen. A belső munkához (önmagadhoz) is időre van szükséged.


Fontos: Soha NE MÁSHOZ viszonyítsd önmagad! Hogy Ő milyen és Te mennyivel különb, vagy "rosszabb" vagy nála. Mindig csakis önmagadhoz mérd magad. Hogy milyen voltál tegnap, múlt héten, múlt évben, 5, 10 évvel ezelőtt. Ha így teszel, akkor látni fogod a változását (fejlődését) önmagadnak. Hogy vissza-visszatérő szituációkban mennyire másként reagálsz ma, mint tetted a múltadban. Ez tartsd szem előtt, mindenki mással meg ne is törődj... hogy MÁSOK esetleg ma is ugyanazt szajkózzák, mint tegnap, múlt héten, múlt évben, 5,10 évvel ezelőtt.

"Aki ma is ugyanazt gondolja, mint mondjuk 5 évvel ezelőtt, Az elvesztegetett életéből 5 évet!"

Miért is? Mert kipányvázta elméjét, én-jét (EGO-ját) öt éve, s onnan semmit nem fejlődött.


Az ERŐ legyen Veled!

2019. márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!