Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek nem ellentmondásos...

Szerintetek nem ellentmondásos, ha valaki megakar már halni, de azért minden apróság miatt orvoshoz megy?

Figyelt kérdés
Van egy idős, egyedülélő ismerősöm, akitől naponta hallom, hogy jobb lenne már meghalni, mert ebben a korban már szenvedés csak az élet, de hetente megy orvoshoz, mindenféle vizsgálatokat csináltat, szed vagy 10 féle gyógyszert, vitaminokat stb. Csak szerintem ellentmondásos ez? Ha én majd nem akarok élni, akkor nem megyek orvoshoz, nem szedek gyógyszereket, és a természetre bízom, hogy meddig élek mindenféle kezelések, kivizsgálások, gyógyszerek nélkül. Ezekkel több évvel meghosszabbítja azt az életet, amit már nem szeretne. Amúgy 80+ éves már, és tényleg sok betegsége van.
2019. márc. 23. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy hívják, hogy látszólagos ellentmondás.


"Ha én majd nem akarok élni, akkor nem megyek orvoshoz, nem szedek gyógyszereket, és a természetre bízom, hogy meddig élek mindenféle kezelések, kivizsgálások, gyógyszerek nélkül."


Persze-persze...

2019. márc. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vree ***** válasza:

Jajjj

Örülj, hogy ilyen naív vagy még , ez alapján még tartós betegséged se lehetett soha.


Nekem eddig csak vérnyomásbetegségem meg egy-két műtétem volt szerencsére, de attól is baromi szxrul tudja magát érezni magát az ember. Most képzeld el, hogy van valami egészségügyi problémád. Nem tudsz koncentrálni, munkára, pihenésre, mert ez működik benned, arra gondolsz bxsszus, nehogy már meghaljak. Rohansz az ovroshoz, javítson meg. Várakozási idő, beutaló, orvos elhajt, újabb tünetek, újabb várakozás, orvos ad valamit, beszeded, mellékhatások, újra várakozás, orvos mondja szedje tovább, még rosszabb mellékhatások, várakozás, orvos ad egy új gyógyszert, valamit javul, de idővel rosszabb, jó új orvos (amiért át kell utazni a várost), 40ezer tiszteletdíjért megmindja, hogy az előző orvos hülye, két új gyógyszer, új kezelés, de most a város átellenes pontjában...

És ezzel még csak az egészségügy oldalát néztük.


És bocsi, ez nem úgy megy, hogy 80 évesen egyszerre támad egy csomó bajot, simán csak mert ideje meghalnod. Ez veled, fiatalon is bármikor elkezdődhet! És ott állsz majd, hogy bocsánat, fiatal vagyok, egészséges vagyok tessék segíteni, engem senki már le se szxr, hiszen még nincs ideje meghalnom? És azt látod, hogy nincs különbség ember és ember között az orvoslás szempontjából. Ha 25 évesen nincs megoldás, létező gyógyszer vagy pénz a te bajodra, akkor nincs! És rengeteg esetben neked kell a kezedbe venni a sorsod és végigjárni minden lehetőséget, ami talán segít, akkor is, ha nem.


Nem, nincs abban semmi ellentmondás, hogy az ember szenved a csökkent életminőségtől, a fájdalmaktól, a munkaképtelenségtől, a kiszolgáltatottságtól. Abban sem, hogy látja, hogy a sok erőlködés nem fog javulást hozni, max megállítja vagy lassítja a leromlást. Mégis megtesz mindent, mert alapvetően senki nem akar még meghalni.

Halasztgatni az elkerülhetetlent, pontosan erről szól az életbenmaradás. (Ha nem értesz egyet, akár mist rögtön megöngyilkolhatod magad :p hisz’ úgyis vége egyszer

De természetesen egyetértünk ebben.)


Szegény ismerősöd nem az életet nem akarja, hanem a küszködést, a fájdalmas mindennapokat nem.

2019. márc. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pedig meghalni akar már. Bármikor beszélek vele, 10 éve mindig azt kell hallgatnom, hogy "de jó lenne már meghalni". Nincsenek gyerekei, családja, testvére, senkije. Nem csak a betegségei miatt gondolja így, hanem már elkeseredett, belefáradt a magányba, a magatehetetlenségbe, már nem tudja a kertet gondozni, már boltba is alig tud elmenni. Én se akarnék mást már ilyen helyzetben. Sok öröme nincs az életben.

Rám is hasonló sors vár, ezért érdekel, hogy másoknak mi a véleménye erről. És tényleg komolyan gondoltam, hogy én nem hosszabbítgattatom az életemet mindenféle pirulákkal, ha már ilyen idős leszek, és így leépülök. Akkor essünk túl rajta minél hamarabb, kár még 5-10 évet szenvedni.

Amúgy nem is értem, hogy az első válaszoló is mit fúrcsál ebben, amikor naponta láthatja itt, hogy 18-20-25 évesek se akarnak már élni.

2019. márc. 23. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!