Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért veszi rossz néven a...

Miért veszi rossz néven a férfi, ha kövérnek nevezem?

Figyelt kérdés
Már beszélgetünk, találkozgatunk egy ideje és egy téma kapcsán kicsúszott a számon, hogy végülis Ő is kövér. Amire jól megsértődött. Felnőtt ember miért akarja letagadni, amit nem lehet. Tényleg az.
2019. márc. 28. 19:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Mert ö csak izmos!
2019. márc. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
A kérdés inkább az, hogy te miért találkozgatsz valaki olyannal, aki szerinted kövér? Mert hogy a kövér szó igen sértő, lehet kíméletesebb szót is használni arra, hogy valakin túlsúly van!
2019. márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2 : Az, hogy kövér még nem feltétlenül baj.
2019. márc. 28. 19:33
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Majd baj lesz, ha rád fekszik...

...és agyon nyom.

2019. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mimóza... :)
2019. márc. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Azért, mert a kövér egy degradáló jelző. Miért nem tudod helyette azt mondani, hogy túlsúlyos, mackós, pocakos? Kevésbé sértőek.

De amúgy sem értem, milyen jogon kritizálsz bárkit is és jelentesz ki a testalkatáról bármit is. Én azt az elvet követem, hogy ha nem tudok valakinek kedveset mondani a külsejére, akkor inkább nem mondok semmit.

2019. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

ha valakire a kövér jelzőt használod az eléggé sértő szinte egyértelműen kifejezi hogy nem tetszik neked sőt ....


Na de ha nem jön be akkor mi a fenének kell találkozni vele. Ha meg bejön akkor hívd mackósnak. Képzed el ha rád azt mondanák kövér ami szinte egyet jelent azzal hogy tehén,dagadt stb vagy ha azt mondják telt nő,szép formás vagy,gömbölyded stb ugye hogy jobban hangzik.

2019. márc. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A kérdező a Helénke,

ki egy kissé kövérke.

2019. márc. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7%

Az emberek zöme besértődik erre a jelzőre, főleg ha legbelül tisztában van ezzel s bántja.

Az igazság pedig fáj.


Nem egy embernek megjegyzem, ha oda keveredünk témában vagy már megint látványosan hízott.

Pl húgom, alig fél év alatt 40kiló... Ő is alapon jó homokóra alkatú volt, de tönkre teszi magát a jelenleg is folytatott táplálkozással...


De volt olyan csaj, akibe bele botlottam nem egyszer biciklizés alatt, olyan csámpán is megy s dölöngél a túlsúlytól... A zebránál meg simán megkérdeztem "jó ez így neked? Nemcsak az ember szemét kímélnéd, hanem magadnak is jót tennél, ha lefogynál és el tudnám dönteni melyik irányba mehetek el melletted a járdán."

Kb velem egykorú a csaj, de amilyen igénytelen magára... Laza +20évet magára kapott a zsírral.


Az is sokkolt, amikor egyik volt kolegináról kiderült hány éves.

Sokan 50-60-nak nézik, 36éves csak...


Túlsúly, megviselt arc, haja száraz, igénytelenül festett és mamásra vágatta.

Egy beszélgetés után étrendet váltott. 2hónap alatt -13kg

Jól halad s van kitartás, akarat erő benne.


Talizol az illetővel.

Mármint randi?


Ha nem igazán zavarna a dolog nem így mondtad volna neki.

Hanem pl "szereted a mackós pasikat" vagy valami hasonló.

Nem pedig lekövérezed 😂


Pl ha te vékony vagy, neked se úgy bókolna az értelmes ember:

"tiszta csont és bőr, deszka csaj vagy" 😂 "cuki fogpiszkáló lábaid"


"Felnőtt ember miért akarja letagadni, amit nem lehet. Tényleg az."

Ha randizol és szimpi az illető, akkor tekintettel kellene rá lenned.


Ha csak egy ismerős/idegen, akitől nem akarsz semmit s nem gond, ha meg is utál...nos akkor kimondhatod csak úgy.


Persze "bunkóságnak veszik".



Én páromnak megmondtam, tök jó hogy cég mellett kondiba jár 1-2órákat napi szinten, meg is látszik rajta, de nem megfelelő edzést csinál.

Tömeget növelt, de ideje szálkásítani különben pl egybe karja lesz. Nah meg pocit hanyagolja edzésből, nem nagy de ha ezt folytatja nem lesz szép alkata.


Egyik irodai kollégájától tudtam meg salátázik is odabent 😆

Elmosolyogtam "biztos az miatt, amit mondtam neki".


Amióta megtudtam ezt, más étrendet főzök, sütök neki. Rájött, nem is olyan rossz így. Nem csak a húst hússal s csak rizzsel.


Mindig oda figyeltem a testemre is, tápláltam, formáltam s nem hiába.

Az eredmény és az emberek tekintete mindent elárul, vannak kik ki is mondják, ami jól esik.


Sose értettem, ha az ember nem szeret valamit magán s alakítható, legyen az külső vagy belső tulajdonság.

Miért nem tesznek Magukért(?) a besértődés helyett.

Mert gyengék.

2019. márc. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9# eltudom kepzelni milyen boldogga teszed a kornyezeted...
2019. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!