Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki fiatalon hal meg, az is...

Aki fiatalon hal meg, az is érzi előre, mint az öregek?

Figyelt kérdés
Nyilván nem arra gondolok, akit elüt az autó, hanem aki depressziós, és egy ponton túl érzi, hogy, hogy közel a vég.
2019. márc. 29. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Nem. A fiatal szervezet még erős attól, hogy mentális problémákkal küzd valaki. Fiataloknál csak képzelgés.
2019. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De ennek ellenére mégis lesznek fiatalon is öngyilkosok emberek.
2019. márc. 29. 21:54
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Mert am a depresszióban meglehet halni? Ha az illetö nem lesz öngyilkos de nagyon depresszios bele lehet e halni?? Ez itt a kérdés.
2019. márc. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Más a kettő. Egyrészt az idősek érzik a testük romlását.

Aki mentálisan beteg vagy olyan állapotban van, annak teljesen más az elme állapota. Kicsit olyan, mintha lerészegedett volna, vagy bedrogozná magát. Egy hirtelen pillanatban jó és logikus ötlet a korláton egyensúlyozni, vagy sok gyógyszer beszedni, vagy a villamos elé kiugrani...


Szerintem teljesen más a kettő.

2019. márc. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Mert am a depresszióban meglehet halni?"


Én az öngyilkosságra gondoltam konkrétan. Hogy pl. ha valaki depressziós, és tudja is magáról, hogy az, és tűri, tűri, de eljön az a pont, amikor olyan szarul érzi magát, hogy hirtelen felindulásból megteszi. És hogy ezt a pontot lehet-e előre érezni, erre vagyok kíváncsi.

2019. márc. 29. 22:00
 6/17 anonim ***** válasza:

Az öregek az elgyengülést érezhetik, amit egy aktívabb életszakaszban lévő ember még nem tapasztalhatott szerintem.

Aki pengével beirdalja a combját, karjait, az nem meghalni készül csak annyira labilis az idegrendszere hogy így vezeti le a mérgét, ahol lakom egy kicsivel idősebb srác összekapott a csajjal akivel sok éve együtt volt, vagy 2 napig próbáltak békülni, utána az utolsó balhénál elcsendesedtek, és napokkal később találták meg felkötve egy patakhoz közeli erdős részen.

2019. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szerintem meg érezhető fiatalon is elgyengülés. Én depressziós alkat vagyok, és azt érzem, hogy nincs energiám semmire. Fél napokat átalszom, és eltűnőben van a nemi vágyam, pedig állítólag erejem teljében vagyok, legalábbis a korom alapján ez kéne, hogy legyen.
2019. márc. 29. 22:26
 8/17 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Ez természetes, ilyen állapotban. Mentálisan lefárasztod magad. Én is voltam már idegileg olyan rosszul, hogy a fürdőig elvonszolni magam, olyan érzés volt, mintha a maratont futnám le. De akkor sem a halált éreztem. Mert ez egy döntés. Az öregeknél pedig nem választás kérdése.
2019. márc. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én nem látok rá nagyon esélyt, hogy ennél jobb lesz. Úgy érzem, mintha valaki figyelne felülről. Nézné, hogy inkább azt választom, hogy évtizedeken át haldoklom, vagy leszek-e elég bátor megtenni egyetlen egyszer.
2019. márc. 29. 22:40
 10/17 anonim ***** válasza:
39%
Igen. A halál az élet természetes velejárója. Nem értem miért kellene nekem elnyújtanom öregkorig az életem, ha nem találok benne semmi olyan dolgot, ami miatt azt mondhatnám: "Na igen, ezért megéri itt lenni". Kb 20-23 év körülire spekulálom az élettartamom, akkora elérem azt a tudást/tapasztalatokat az életben amit megszerettem volna szerezni. A további 40-50 év már csak munka meg lődörgéssel telne. 17/F
2019. márc. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!