Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért rendelkeznek...

Az emberek miért rendelkeznek ennyire hihetetlen beszűkült gondolkodásmóddal?

Figyelt kérdés
Főleg egyetemen tapasztaltam több alkalommal, hogy a világról mennyire beszűkülten tudnak csak gondolkodni. Például röhögnek azon, hogy a Biblia szerint az embert csak úgy sárból és agyagból gyúrták meg 6 nap alatt történt a világ teremtése. Azzal nincs is bajom, hogy nem hiszik el, ha nincs rá bizonyíték, illetve találnak jobb magyarázatot az ember vagy a világ keletkezésére. Nem a bibliai történeten van a hangsúly, bármit írhattam volna. Hanem egyszerűen elképzelni sem tudják, hogy ne mi legyünk a világ közepe, hogy esetleg vannak nálunk hatalmasabb lények, hogy még lehet mindig nagyon hiányos a tudásunk vagy hogy lehet nem is az a világunk, aminek eddig hittük. Én pl simán el tudom képzelni, hogy valahol valaki ül egy számítógép előtt, aztán a mi kis világunkkal szórakozik, ahogyan mi is tesszük ezt számtalan alkalommal pl. a SIMS játékban, hogy mást ne mondjuk. Az is lehet, hogy ez az általunk mondott több milliárd év, ami nekünk elképzelhetetlenül sok, az ott csak pár perc vagy pár óra. Vagy akár abba is bele tudok gondolni, hogy valahol mikroszkóppal szemlélnek minket, annyira parányi a világunk másokhoz képest. Ezek csak találgatások, képzelgések persze, de azt akartam szemlélni, hogy nyitott elmével jobb gondolkodni, nem csak begyepesedett módon élni a hétköznapi életet.
2019. ápr. 5. 12:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*szemléltetni
2019. ápr. 5. 12:24
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Nézd, azoknak az embereknek akiknek a világképe nem igényel felettes tudatot, mert elvannak a saját valóságképükkel azoknak addig amíg bizonyíték nincs egy felsőbbrendű lény létezésére addig felesleges időpocsékolásnak tűnik minden ilyen elmélet.

Aztán vannak akik keresnek valamit a világban. Okot, célt, kitudja mit? Azoknak kell valami vagy valaki aki irányt mutat, aki vezérli és fenntartja a világ működését. Ezt nevezik sorsnak, Istennek, Karmának, meg kitudja még minek.

Nem vagyunk egyformák.

2019. ápr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván van az egésznek egy érdekes metafizikai éle, aminek már csak a koncepcionalizálásához is átlag feletti IQ és érdeklődés kell, tehát nem tudom miért várod el egy átlagos húsz évestől, hogy ne szó szerint értelmezzen egy komplex szöveget, és ne két bitesen gondolkodjon valamiről aminek igazából semmi hatása nincs az életére. Egyszerűen az emberke nem ilyenek, fogadd el, lépj tovább, keress értelmesebb közeget.
2019. ápr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

"ha találnak jobb magyarázatot az ember vagy a világ keletkezésére"

Édesem... már találtak.

2019. ápr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Nekem meg inkább az lenne a kérdésem hogy az emberek miért hisznek el minden szrt amit az interneten olvasnak??

Körül vagyok véve angyalokkal társalgo auralátó kismanó-hívő ezomajommal. Tudományosan kutatott dolgokat teljesen elutasító,inkább bizonyitatlan babonában hívő hiszekeny emberekkel

2019. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy nincsen jobb elmélet és azt sem hogy el kell hinni a meséket...csak annyit hogy jobb nyitott elmével élni
2019. ápr. 5. 13:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is tapasztalom.

A bibliai példádon is elgondolkodtam elég sokszor, ez a teremmtéstörténet sok helyen jelen van és elképzelhetőnek tartom pl. azt, hogy az akkori embernek elmagyarázta a "teremtő" az alkotás menetét, de nem igazán értette, szóval a saját szavaival írta le, ami aztán még módosult is az idők folyamán és ez lett a végtörténet. Persze ez csak filózgatás, de én szeretek belegondolni a dolgokba, ahelyett, hogy butaságnak titulálnám őket.


A világ "teremtése" vagy megalakulása a tudomány álláspontja szerint kevesebb mint egy másodpercet vett igénybe, így a 6 nap még bőnek is mondható, nem tudom miért tartják problémásnak azok, akik a tudomány álláspontját elfogadják, de szeretném tudni.

2019. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

5

Hadd áruljak el valamit "édesem", az ősrobbanás egy elmélet, a fizikusok ezt a logikus magyarázatot állítják mert az univerzum tágul és erre a leglogikusabb magyarázat egy ősrobbanás, de az ősrobbanás csak egy ELMÉLET ahogy isten léte is csak egy elmélet, egyik sincs 100%-osan bizonyítva. Nem kell minden hívőt és teremtéselméletre nyitott személyt azonnal arrogáns módon a fizika könyvel agyonverni "édesem" és mi teremtette a fizikát? na ugye. Ezt az ateista vs vallásos vitát olyan rohadt szélsőségesen és a másikat lenézően tudják kezelni néhányan...

2019. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

"nyitott elmével jobb gondolkodni, nem csak begyepesedett módon élni a hétköznapi életet"


Részemről a nyitott elme nem azt jelenti, hogy folyamatosan teremtésről meg magasztos baromságokról agyalsz. ÉS nem attól leszel beszűkült, hogy neked más az érdeklődési köröd. Az sem bűn, ha valakit jobban érdekel a hétköznapi élete, hiszen a "világmindenséget" nem tudod befolyásolni, viszont az csak rajtad áll, mivel töltöd el ezt a pár évtizedet amit leélsz és az átlag ember jobban szeret a rövid-hosszútávú jövőjére gondolni.

2019. ápr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10%

Nézd, én azért "rendelkezem ilyen beszűkült látásmóddal" mert egész egyszerűen semmi értelmét nem látom az ilyeneken való agyalásnak. Időpocsékolásnak tartom. Persze, simán lehet ilyen hülyeségeken gondolkodni, de minek? A TAPASZTALATomon úgysem változtat semmit. És pusztán a gondolkodás útján különben sem fogod felfedezni hogy pl. szimulációban élünk. Talán ha kvantumfizikus vagy akkor eltudom képzelni, amúgy meg?

De mondok mégjobbat. Még ha fel is fedeznék hogy szimulációban élünk, vagy hogy Isten teremtette a világot (aki továbbra is ugyanúgy nem csinál semmit ahogy most), még annak sem lenne semmi jelentősége! Mindenki pontosan ugyanúgy élné a mindennapjait. A vallásosok úgyse hinnének el semmit ami szembemegy a vallásukkal, ahogy most se.

Tehát ha velem vagy a legtöbb emberrel megpróbálsz ilyenekről beszélgetni, ne csodálkozz ha egyszerűen nem érdekel. "Ezek csak találgatások, képzelgések persze" igen. Semmi értelmük. Jobban szeretek a valós problémákon agyalni. Mert azoknak a megoldása legalább változtathat valamit a tapasztalatomon. Persze lenézhetsz ezért hogy "hihetetlen beszűkült gondolkodásmódom" van, nem fog érdekelni. Én téged nézlek le amiért még nem nőttél ki még mindig ebből amiből a legtöbb ember szerintem 16 éves korára kinő. Mert igen, nekem is volt ilyen korszakom.

21/F, egyetemista

2019. ápr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!