Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi alapján válasszak magamnak...

Mi alapján válasszak magamnak példaképet?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék egy olyasvalakit, akire felnézhetek, és hasonlóvá tudnék válni, mint ő (de persze önmagam maradnék), viszont nem tudom, hogy ki lehetne az, és hogy mi alapján válasszam ki. Tudnátok segíteni?

2019. ápr. 5. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jön magától; olyan személy lesz, akinek a viselkedése, a tettei szimpatikussá, olyan valakivé teszik, akivé válni szeretnél.
2019. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

A példakép jön magától is. Amit te készülsz csinálni, abból könnyen lesz egyszerű majmolás.

De minek példakép? Legyél inkább önmagad, tűzz ki magad elé az értékrendednek megfelelő célokat és dolgozz értük, érd el őket.

2019. ápr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A példakép egy olyan személy, akire valamiért felnézel. Nem választani kell.
2019. ápr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennek magától KELL jönnie. Érzed! Vagy (sok)mindenben ennyire "rideg", logikus, tudatos vagy? Bár, a magam tapasztalati alapján, inkább azt tartom valószínűnek, hogy olyan emberekkel vagy körülvéve, akikre egyszerűen nem szeretnél hasonlítani... Ha nincs példaképed, lehet anélkül is fejlődni. Nagyon megosztó, amit most írok, talán le is leszek nullára pontozva, de nekem az segített, hogy ilyen csillagjegyekről elkezdtem olvasgatni (meg azt is olvastam, hogy amivel megszületünk, az megváltoztatható!), és elkezdtem azt akarni, hogy X(=saját) csillagjegy helyett egy Y(=másik) jegyre hasonlítsak, megpróbáljak vele azonosulni. Valahogy ebben találtam kapaszkodót. Pláne kamaszként. Természetesen ezt mindenféle mással lehet helyettesíteni. Akár összeírod, milyen vagy, és ehhez képest milyen szeretnél lenni, és elkezdesz dolgozni rajta, hogy "olyanabb" legyél :)
2019. ápr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%
Vannak ismert emberek magyarországon, akik példaképnek is jók lehetnek. Ha például nagyon gazdag és befolyásos szeretnél lenni, akkor ott van neked Mészáros Lőrinc példaképnek, mint magyar zuckerberg. Hogyha viszont erkölcsös és feddhetetlen példaképet keresel magadnak, akkor neked az Orbánt, vagy a Semjén Zsótot ajánlom.
2019. ápr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!